Beyaz duman sorunu. Yardım lütfen..

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Cvp: Beyaz duman sorunu. Yardım lütfen..

Mesaj #11 gönderen deoper » Pzt Şub 07, 2011 4:19 am

kadircan yazdı:motordan pek anlamıyorum ama vosvosunuzun güncel resimlerini yeni bir konuda paylaşırmısınız

İkinci aracımı vosgaraj'a ekleyemiyorum malesef, yönetimde belirlenen araç sayısını doldurmuşum :) Eğer limiti 2 yaparlarsa en kısa zamanda ikinci aracımı da eklerim. Eminim bu forumda birden fazla vosvosa sahip olan tek kişi ben değilimdir. Limit 2 yapılsa en azından fena olmaz burdan yetkililere duyurulur :dede:

Resim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #12 gönderen serdarbuğan » Pzr Tem 08, 2012 5:19 pm

konu biraz eski ama konu kalabalığı yapmayayım dedim.bizim çileğe geçenlerde sekman atıldı (yaklaşık 1 hafta önce) ancak bugün ilk çalıştırma esnasında yoğun bir duman oldu sekman atılmasdan önce böyle bir duman olayı olmazdı sürekli bir duman olayıda yok sadece ilk çalıştırmada acaba sebebi ne olabilir. :kötü:
Resim
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Mesaj #13 gönderen deoper » Pzr Tem 08, 2012 5:43 pm

Selamlar, bende bu konuyu açalı bayağı olmuştu. Daha sonra motor sıfırlandı, piston gömlek sekman alayı değişti. Ancak sıcak havalarda, motor sıcakken, çalıştırdığınızda beyaz duman atması normal olarak karşılanıyor. Onun dışında istediğin kadar motora yüklen beyaz duman atmıyor.
Sanırım sendeki sorun da bu. Motoru söndürmeden önce eğer, bayağı ısınmış ise, motor soğurken aralardan hafif yag kaçırıyor olabilir. sıkıntı değil, ilk çalıştırmada da o yagı yakıp atıyor. Ben ne zaman motorumu çok sıcakken kapatsam, bir sonraki çalıştırmada bazen hafif bazen yogun beyaz duman atabiliyor.
Resim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #14 gönderen serdarbuğan » Pzr Tem 08, 2012 8:33 pm

yani sıkıntı yok diyorsun :heyyo:
Resim
izustun
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #15 gönderen izustun » Cum Tem 13, 2012 10:49 pm

arada sirada ilk calistirmada ozelliklede sicaksa atabilir katiliyorum bende.benim vosvosunda segman yatak durumu oldukca iyi.yag eksiltme falan asla yok ama nadiren sicakken calistirdigimda yarim saniyeligine hemen atabiliyor.
Resim

(o\_!_/o)

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir