Motor Şişmesi nedir?

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
clogu
Vosdost
Vosvosumun adı: tospik

Motor Şişmesi nedir?

Mesaj #1 gönderen clogu » Sal Mar 08, 2011 12:12 am

Arkadaşlar uzun zamandır vosvoscuyum gunluk kullanıyorum forumu takıp edıyorum ama su motor sısmesı olayını teknık olarak bılmıoyrum. Bilen tam olarak teknik bir şekilde anlatabılır mı?

vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Motor Şişmesi nedir?

Mesaj #2 gönderen vosbik » Sal Mar 08, 2011 12:50 pm

slm.durum aslında tam olarak şu.fazla sıcak olarak çalışan motor bir süre sonra gaz komutlarına tepki vermemeye başlıyor.yani gaza bastığınızda ekstra bir hızlanma vb bir durum oluşmuyor.vos yine gidiyor ama sadece gidiyor.bu durumla karşılaşıldığında vosu bir süre rolantide çalıştırmak ve hatta motor kaputunu açmak iyi olur.bir sürede motoru stop edip dinlenmek yerinde olur.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
clogu
Vosdost
Vosvosumun adı: tospik

Mesaj #3 gönderen clogu » Çrş Mar 09, 2011 3:29 pm

Yani yine bildiğimiz benzin diyaframının verdiği bir sorun mu? Yani motora bir zararı olacak bir durum direkt olarak söz konusu mu? birde benim vosuma lpg taktırmıştım. Malum yaz ayı vos için biraz naz ayı. Lpg de şişme ne oranda oluyor benzine göre
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Prş Mar 10, 2011 12:09 am

slm.benzin otomatiği şişmesi ile motorun şişmesi aynı şey değil.motor şişdiği zaman çalışmaya devam ediyor.ama hararet başlangıcı gibi diyebiliriz.benzn otomatiği şiştiğinde ise motor bir süre sonra stop etme eğilimine girecek.

lpg de benzin otomatiği gibi bir sorununuz yok.çünkü o devre dışı.2002 den beri vos kullanıyorum.3 tane vosum oldu.hepsiylede uzun yola gittim genelde de yaz aylarında.motor şişmesi ya da benzin otomatiği şişmesi gibi bir sorunum olmadı.,

şu andaki vosum lpg li.diğerlerine göre yaklaşık olarak hararet uzun yolda 5-10 derece civarında daha fazla oluyor.2 saatte bir mola vererek mola verdiğinizde de 3-5 dakika motoru rolantide dinlendirerek bir sorun yaşamadan kullanırsınız.şehir içinde ise zaten sürekli yolda olmadığınız için sorun olmaz.trafik ışıkları vb rolantide ara sıra motor çalışıyor çünkü.çok aklınıza takılıyorsa eğer bir hararet saati edinin ve vosunuza taktırın.oradan motor durumunu rahat gözlemleyebilirsiniz.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Mesaj #5 gönderen cemşit » Prş Mar 10, 2011 9:45 pm

:alkış: Anlatımın için Buğracım teşekkürler...
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

[email protected]

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....
Kullanıcı avatarı
kırpık
Vosdost
Vosvosumun adı: Kırpık

Mesaj #6 gönderen kırpık » Çrş Mar 16, 2011 1:14 pm

Hem Lpg hemde ızgara altında ek yağ karteri olunca hiç tadından yenmiyor :)
Resim
atax_can
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #7 gönderen atax_can » Prş Mar 17, 2011 12:00 pm

gelende uzun yolda 1 2 saatlik kullanımda segmanlar ısıdan dolayı genişliyor ve motor şişmesi denen olay oluyor,kenarda 5 10 dakika rölentide çalıştırınca motor biraz soğuyor ve sagmanlar normal boyutuna ulaşıp silindirleri rahatlatıyo,bildiğim kadarıyla olay budur ;)
...ATACAN...

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir