vosvos patlama sesi

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
izustun
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Semoş

vosvos patlama sesi

Mesaj #1 gönderen izustun » Pzr Haz 12, 2011 6:53 pm

arkadaşlar merhabalar.aranıza yeni katıldım ve sizden öğreneceğim çok şey var.bunlardan birisi şu benim vosvosta gaza biraz yüklendikten sonra ayağımı gazdan çekince egzostan bir patlama sesi geliyor.bu normal bir durummu?değilse acil tamir gerektiren önemli bir durummu yoksa çokda önemli değilmi?ve benzin tüketimini çok fazla etkilermi acaba?normalde arabayı tasarruf amacıyla bağırtmadan kullanırım 4. vitese 40km'de atarım.bu şekilde kullanınca bu patlama olmuyor fakat 50-60km'de atarsam oluyor.vosum 1300 motor bu arada

Resim

(o\_!_/o)
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Cvp: vosvos patlama sesi

Mesaj #2 gönderen serdarbuğan » Pzr Haz 12, 2011 9:56 pm

avans ayarı kaçmış olabbilir ayrıca 40 km de 4. vitese atmak yani çok düşük devirlerde vites yükseltmek te doğru bir şey değil :kötü:
Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #3 gönderen vosbik » Pzr Haz 12, 2011 10:01 pm

sorun avans ayarı.bununla bilrikte genel bir bakımdan geçerse sorun ortadan kalkar.8buji hava filitresi yağ ve subap karbüratör ve avans ayarı)bu bakımları yaptırın yakıtınız düşecektir.ancak 40 km hızda 4. vites çok fazla.ben kendi vosumda 30-35 km de 2. vitese geçiyorum.70-80 km üzerindeki hızlarda 4. vitesi kullanıyorum.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
toprak_55
Vosdost
Vosvosumun adı: Kaplumbabi

Mesaj #4 gönderen toprak_55 » Pzt Haz 13, 2011 10:07 am

Aynı problemi bende yaşıyorum. Bununla birlikte dün motoru aşağıya indirdik. Genel bir bakım ve elden geçirmek ses izalasyonunu yapmak için. Keçe conta vs lerden bol miktarda yağ sızıntısı vardı. Temizlemek için elimize aldığımız her parçada tıkanıklık gördük. Manifolt tamamen tıkalı idi. Haliyle yakıt tüketimimiz de 20 TL benzin/40 Km gibi bir değerdi. Çok isterdim fotoğraflamayı fakat ben işte olacağım için görüntüleri paylaşamayacağım.
Herkes zengin doğamaz, Herkes zengin olamaz, Herkes zengin ölemez...
izustun
Vosdost

Mesaj #5 gönderen izustun » Pzt Haz 13, 2011 4:50 pm

cevaplarınız için teşekkür ederim.benim vostamı bir gariplik var anlamadım araba 40km'de 4. vitese geçince gayet rahat çekiyor titreme falan yapmıyor.hiç zorlanıyormuş gibi bir hali yok anlayacağınız.dediğiniz gibi 60km'de 4. vitese atsam arabadan çıkan sesi duymanız lazım çok fazla bağırıyor yani.bundan başka çok vos kullanmadım acaba benim kulağıma fazla geliyorda araba aslında kendi standartlarında bağırmıyormu?dediğim gibi 40ta 4'e atınca gaz pedalı hiç hissizleşmiyor vos gayet rahat çekiyor.40'la gitmiyorum tabi 60-70'e çıkıyorum fakat 60'ta araba 3.viteste cidden bağırıyor.devir göstergesimi taksam acaba?
araba şuan antalyada yazın istanbula gelecek.yola çıkmadan dediğiniz ayarları yaptıracağım.uzun yolda yanımda olması gerekenler yada tamirini bilmem gereken neler var acaba?
Resim

(o\_!_/o)
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Pzt Haz 13, 2011 9:10 pm

slm.vosların motorları hava soğutmalı ve boksör tip olduğu için sesi günümüzdeki araçlara göre fazladır.bu yzden size bağırıyor gibi gelmiş olabilir.ustanızla bir test sürüşünüze çıkmalısınız.bu durumu onada anlatın.(gerçek bir vos ustası olmalı) gerekli kullanım teknikleirni ve neyin normal neyin anormal olduğunu size daha iyi anlatacaktır.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
izustun
Vosdost

Mesaj #7 gönderen izustun » Sal Haz 14, 2011 2:24 pm

tesekkur ederim.
Resim

(o\_!_/o)
mahoni38
Vosdost

Mesaj #8 gönderen mahoni38 » Cum Haz 17, 2011 7:44 pm

ya bende bus da 60 da 4 e atıyorum 1.60 tüplü bana da bağırıyor gibi geliyo 2. vosvosum bu ama sanırım henüz kulağım alışmadı. ama egzoz susturucum orjinal onun tıp tıp tıp sesi cok güzel yav. gazi azar azar verirsen motor 40 da bile 4 vitesi topluyo götürüyor ama bu benim sahsi fikrim güçlü oludugu için (motorsikletim varkende böyleydi iki vites yukarda da olsa gazi az az verir topluyo derken benim sorunum 1 i cabuk atıyorum 15 20 km oluyo hop iki durum bu olunca hali ile diğer vitesleri de erken atıyorum galiba benim durumda doğru değil
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
61 HERBIE
Vosdost
Vosvosumun adı: Herbie

Mesaj #9 gönderen 61 HERBIE » Pzt Haz 20, 2011 3:02 pm

Yanmamış benzin egzozda patlıyor karburatör ayarı yaptırınca geçer:)
Hayat boş,vosla coş:)
61sonu Vw pre(Herbie)
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #10 gönderen yavuzss » Pzt Haz 20, 2011 5:58 pm

Debriyaj kaçırdığı için 4. viteste 40km gibi bir hızda motor bağırıyor olmasın?

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir