erzurum a gidiyorum

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosvosserdar
Vosdost

erzurum a gidiyorum

Mesaj #1 gönderen vosvosserdar » Pzt Ağu 01, 2011 3:21 pm

Erzurum İstanbul derken tekrardan Erzurum a geldim.12 günde toplam 4000 km yaptım. :zıçanat:

İstanbula giderken 600ncü km de tekleme başladı ve hiç bitmedi.lpg de gaza banınca tekleme yapıyordu.yolda buji kabloları platini ve bobini değiştim ama kesilmedi.meğer yeni değiştiğim fransa malı ngk bujinin biri iflas etmiş :sopa: . istanbula kadar moralim çok bozuktu ve yeni değişti diye buji değildir diyordum.eski bosch bujileri taktım mis oldu.

Erzurum a gelirkende ailemle karadeniz üzerinden 3 gece 4 günde geldik.harika bir tatil oldu bize.en güzel hediyesi de vovosla hiç sorunsuz bir yolculuk olmasıydı. :çiçek:

Tabi 110km sabit hızıma artık aldırış etmiyorum. var bi .pnelik ama çözemedim.sanırım hız sabitleyici var bende.istanbula giderken 150 yaptım ama şimdi dönüş yolunda yokuş aşagı bile 121 olmuyor.

bayrama 3-5 gün kala tekrar aynı yoldan dönüş yapıcam.istanbulda bu sefer 20 gün kalıcam ve farklı doktorlara gidip tedavi olucam.

Sevgili Yavuz Sevgili nin yolculuk boyunca uzaktan yardımı için teşekkürler. :yıldız:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vosvosserdar
Vosdost

Cvp: erzurum a gidiyorum

Mesaj #2 gönderen vosvosserdar » Pzt Ağu 01, 2011 3:27 pm

:dolan:

Resim

ResimResim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Pzt Ağu 01, 2011 3:29 pm

serdar problemsiz ve huzurlu bir şekilde dönmene sevindim...gelgelelim vosvosunla ilgili olduğunu düşündüğün sıkıntını çözebildinmi? istanbulda bir çözüm bulamadımı ustalar?
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #4 gönderen vosvosserdar » Pzt Ağu 01, 2011 4:42 pm

yok gürhan çözüm yok.kompresör değerleri istanbulda 120 çıktı.erzurumda baktığımda sırasıyla 90 95 100 110 çıkmıştı.debriyaj kaçırmıyor dendi.bunun dışında hiç bir sorun yok ama beim derdim gene devam ediyor.

fazla vaktim olmadığı için acil bir iki işimi hallettim.bayrama gene gidicem bu sefer bir kaç usta gezip tedavi olacaz.

çok enteresans dert yahu bu.bi 150 yapıyorum bi 120 yapamıyorum.düz yolda kattiyyen 111 olmuyor.

her türlü parça yenisi ile değişti.tüm bakımlar tamam ayarları az yapılıyor çok yapılıyor tüm kombinasyonlar deneniyor ama sonuç değişmiyor.

hız sabitleyici var bende. :kötü:

ResimResim
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #5 gönderen blue-chip » Pzt Ağu 01, 2011 5:13 pm

serdar sen buradayken şahsen ilgilenemedim ama telefon ile mehmet'e gereken bilgiyi vermiştik zaten hem yaşar hem de ben. geçen cuma oradaydım seni konuştuk. arabanda temel bir sıkıntı olmadığını söylüyor usta ki ben ona inanırım. senin sorunun iklim ile. istanbul'da yaptıracağın hiçbir ayar seni erzurum veya başka yörede tam tatmin etmez. hava soğutmalı ve karbüratörlü motorlarda hava basıncı, oksijen oranı gibi değişkenler çok fazla fark yaratıyor ne yazık ki.
sen bir yıl daha sabret. seneye tayinin daha normal iklime sahip bir yere çıkarsa gene basarsın istediğin kadar ama benim ustamdan duyduklarım doğrultusunda sana arkadaş tavsiyem bu sorun yüzünden arabandan sıkılma, fazla da kurcalama.

bak aşağıdaki linkte erzurum hava durumu var. basınç değeri 1015 görünüyor. ortalama yüksekleik 1758 metre. nem ise sadece %14
http://www.wunderground.com/cgi-bin/fin ... ry=erzurum

bu da istanbul'un değerleri. yükseklik 37 metre, basınç 1009 ve nem %37
http://www.wunderground.com/cgi-bin/fin ... y=istanbul

unutma ki rakım yükseldikçe havadaki oksijen oranı düşer. oksijen de karbüratörün karışımında belki de benzinden veya lpg'den daha önemli bir bileşen.

şimdi bu iklim/değer farklılığına göre sen her nerede hangi ustaya gidersen git sadece ustanın bulunduğu yere göre doğru ayar olacak ve dönüşte aynı sorunu yaşayacaksın. bizim usta takımına bu bilgileri vermenin de hiçbir yararı yok tabi. sadece şunu yapabilirsin. örneğin bir tofaş servisine git. oradaki ustaya karbüratörlü modellerde (mesela son şahinler veya unolar) hangi değerlere göre işlem yapıyorlar diye sor. aynı servise peki istanbul'da olsa bu araç, değerler ne olurdu diye sor. aradaki farka göre karbüratör ustandaki makine değerlerini oranlamaya çalış. biliyorum biraz karışık görünüyor ama bana kalırsa denenebilir.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #6 gönderen VOGEN » Pzt Ağu 01, 2011 5:53 pm

serdar cumartesi günü ünyeden geçtin sanırım demek sendin trafik kalabalıktı ama hareket halindeydin ben yaya halde yürüyordum keşke rotayı yazsa idin görüşebilirdik :(

sağ salim eve gitmene sevindim
MİTHAT AYDIN
toprak_55
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Kaplumbabi

Mesaj #7 gönderen toprak_55 » Pzt Ağu 01, 2011 7:56 pm

Bandırma vapurunun önündeki fotoğrafları gördüm, haberleşseydik keşke, Samsun'u daha detaylı gezdirirdik tüm aileye.
Herkes zengin doğamaz, Herkes zengin olamaz, Herkes zengin ölemez...
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #8 gönderen vosvosserdar » Sal Ağu 02, 2011 3:21 pm

evet murat abi ben de mehmet usta dan haberi almıştım.bu gidişimde kısmetse görüşürüz.senin geçen seneki vosvos jestini de unutmadım zaten.kimse vosvosunu paylaşmaz ama sen düşünmeden teklif etmiştin.

sorunum iklim değildir diye düşünüyorum arıca buradaki diğer vosvoslar 140 lara çok rahat çıkıyor.bu farktan ayar bozukluğu mutlaka olur ama erzurum a gelince de ona göre ayar tekrar yapılıyor.var bakalım bir aksilik.bu gelişimde istanbulda recep ve şaban ustaya da gidecem.

evet cumartesi ünyeden geçtim.valla yollarda hiç vosvos göremedim görsem konuşmayı düşünüyordum zaten. kesin forumlardan tanıdık çıkardık.

bartın ve samsunda 1 tam gün kaldım.sinop ve giresunda birer gecelik kaldım.gezmeye çıktım ama nedense ordu dan sonra çok sıkıntı bastı bir an önce eve dönmek istedik.

hatta ben samsunda bir iki usta biliyordum onlara götürüp bir gösterecektim ama olmadı.

teşekkürler.

ResimResim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #9 gönderen serdarbuğan » Sal Ağu 02, 2011 10:25 pm

adaş bizim memlekettende geçmişsin yani haberimiz olmadı.nasıl beğendin mi bari memleketimizi :)
Resim
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #10 gönderen vosvosserdar » Çrş Ağu 03, 2011 7:35 pm

evet adaş karadenizde tüm şhirler neredeyse harika . samsun da gerçekten güzel bir yer.vakit çok olmadığı için fazla gezmedik.

ResimResim

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir