düldülle istanbul-konya yolculuğu 750 km.

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Greed
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Cvp: düldülle istanbul-konya yolculuğu 750 km.

Mesaj #11 gönderen Greed » Çrş Ağu 17, 2011 11:44 pm

Aynı muhabbet bu sıra arkadaşlarım arasında da sürüyor.

Beni yalnız bırakamazlarmış toroslar da mahsur kalırmışım, kim çekicekmiş vosu, hızını alamaz o iteriz olmadı fln fln :) Ben dinlerken baya eğleniyorum :)

Bu arada Yağ-gaz teli -platin hazır durumda haftasonu değiştiricem aksilik olmazsa.Acelemde yok 100-110 belki çıkarım. Ama temmuz ayında 700km civarı uzun yol daha önce yapmamıştım motordan nasıl tepkiler alabilirm pek bilmiyorum. Yani ısınma durumlarında vos nasıl tepki veriyor yada hangi aralıklarla dinlendirmeliyim motoru. Biraz daha aydınlatırsanız çok sevinirim.

mithrandir
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #12 gönderen mithrandir » Prş Ağu 18, 2011 12:01 am

ben gaz teli yağ ve kayış aldım sadece yanıma. ortalama 3 satte bir 5 dakika rölantide bekliyosun motor kapağı açık vaziyette. gayet rahatta gidiyosun ben ortalama 100 le gittim ama gitmeye devam ediyodu yani pekte zorlamak istemedim aracı. zaten hararet yaptığında gaz pedalına falan tepki vermiyor abaç o zaman dinlendirirsin işte.
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #13 gönderen yavuzss » Prş Ağu 18, 2011 1:36 pm

Geçmiş olsun. Bu arabanın ölüsü gidiyor derler, gerçekten öyle. Ayarları bakımları tam ise ve düzgün kullanırsan hiç durmadan istediğin kadar uzağa gidebilirsin, ne arıza yapar ne hararet. Ben de geçen yıl bu dönemler İstanbul'dan İzmir'e dedemin 74 1303'ünü getirdim. Maalesef bakımsızdı, hatta 2 yıldır otoparkta yatıyordu terk edilmiş vaziyette. Sigorta kutusu çürümüştü, tesisatını elden geçirdim, benzin hortumlarını yeniledim, arka balatalar bitik, ön takım sorunlu, 3 silindiri çalışan motorla, taban çürük koltuk her frende ileri geri sallanıyor, o şekilde hiç feribot kullanmadan İzmit Yalova üzerinden kara yolu ile geldim, 600km'nin üzerinde bir yol. Yolda gelirken far camı ile stop camı düştü, zaten emanet duruyorlardı üzerinde. Sabah yola çıktım vardığımda gece olmuştu, 3 kısa ihtiyaç/yemek/yakıt molası dışında dinlenmeden gelmiştim. Yol boyunca tüm aile bireyleri, eşleri çocukları vs. en az 1 kere, kimisi 2-3 kere arayarak sorun var mı nasıl diye sorduklarında, arabada sorun yok da telefona bakmaktan dikkatim dağılıp kaza yapabilirim diye isyan etmiştim :) Güzel anılar bunlar :) bir daha fırsat olsa bir daha yaparım.
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #14 gönderen vosvosserdar » Prş Ağu 18, 2011 3:19 pm

ben de çok uzun yol yaptım ama en uzun yolumu erzurum istanbul arası 1300 km ile gerçekleştirdim.doyamadım.

kısmetse bayrama gene yol var.şimdiden heyecen basıyor.ne arabaalr kullandım ama vosvosla yol bambaşka.dediğin gibi her gören bunla yola çıkmak cesaret ister diyor.

dayak yemiş gibi oluyorum ama gene de zevkli. :kehkeh:
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Greed
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #15 gönderen Greed » Prş Ağu 18, 2011 9:00 pm

Büyük zevkle anlatmışsınız gerçekten benide çok heveslendirdi bayram biran önce gelsede yolculuğa çıksam dedim içimden :)

Umarım bi sıkıntı çıkarmadan güzel bir yolculuk yaparız.
mithrandir
Vosdost

Mesaj #16 gönderen mithrandir » Prş Ağu 18, 2011 11:40 pm

inş sıkıntısız bir yolculuk yaparsınız. burdan önce 2011 model aracım vardı iki defa istanbul-konya ve birçok kez uzun yol yaptım hiçbirinden bu kadar zevk almadım.
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #17 gönderen efemm006 » Cum Ağu 19, 2011 10:23 am

Bende şimdiye kadar hiç uzun yolda problem yaşamadım.(Maks.150 Km yoklu hiç durmadan 100-120 hız)Yani okadar uzun değil demek istediğim yığılma gaz yememe gibi bir problem olmadı.Gel gelelim ki şehir içi dur-kalk trafiği...Ozaman Allah canını alıyo işte vosbinin.Dışarda 36 derece sıcak arabanın içi dışardan daha sıcak, milim milim trafikte ilerleme..Sonuç hantal ve sıcaktan isyan eden motor ve bazı aralıklarla aracın sürekli yarım debreyaj kalması gibi bir durum :ağla: Bunun ne olduğunu anlamadım bunu yaparmı?
Erdi Hasırcı
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Mesaj #18 gönderen tolga ataman » Cum Ağu 19, 2011 1:03 pm

hayır bölye insanlara nasıl sinir oldugumu anlatmamın imkanı yok bu araba değil mi neden gitmesin kardesim yani neden ? 38 yasında diyeyse bu zulüm 38 yasındaki arabayla kıyaslasınlar
büyük hayran!...
soneryen
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -

Mesaj #19 gönderen soneryen » Pzr Kas 13, 2011 9:24 pm

Değerli üstadlar aranıza bugün katıldım, yazılanları başından sonuna kadar okudum. Tek şunu söylemek istiyorum. Halamların vosvosu vardı modelini tam hatırlamıyorum ama ufak kasa ve ön camı düzdü. Bu arabayla yıllarca her yaz İstanbul-Erzincan yaptılar tatillerde. Eniştem bu arabaya yıllarca bindi. Onun ilk göz ağrıydı ama sattı. Neyse o ayrı bir konu ama. Benim bildiğim her gördüğümde memnuniyetini defalarca dile getiriyordu.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir