motor ısınınca gazı kesik yiyor

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
BADCAT
Vosdost

motor ısınınca gazı kesik yiyor

Mesaj #1 gönderen BADCAT » Sal Ara 06, 2005 9:51 am

Arkadaşlar lpg takıldıktan sonra motor ısındığında gazı kesik kesik yiyor. Bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilirmi acaba? Motor soğukken olmuyor ve benzinde de böle bi sorun yok. Şimdiden teşekkürler

toyodilo
Vosdost

Mesaj #2 gönderen toyodilo » Sal Ara 06, 2005 10:10 am

Valla ben motor işinden pek fazlaca anlamam. Öğrendiğim şeylerde forumlarda okuduğum teknik konularla sınırlı. Sadece mantık yürüterek cevaplamaya çalışacağım.
Beyin diye yabir edilen parçanın ısınmasında bir sorun olabilir. Kesiklik yaptığında varaçtan in ve buraya bak. Eğer bu kısımda bir buzlanma mevcutsa buraya ısıyı taşıyan sistemler gözden geçirilmeli. Bazı sistemler agzosdan bazıları yağdan ısınma sağlıyor.
Aklıma gelen bir konuda egzos manifotunun tıkalı olması. Bu durum nomalde motr soğukken soğuk havalarda karbüratör boğazında donma yapar ama belki LPG sistemi tersine likid durumdan gaz haline geçerken havadan ısı alacağı için bu boğazda da donma yapabiliyor olabilir diye düşündüm.
Tahminlerim bu kadar. Konuyla daha tecrübeli arkadaşların cevaplarnı bende merak ediyorum. Belki fazla saçmalamış olabilirim. Kolay gelsin.
''Lafla peynir gemisi yürüse, Derya kadar yağ benden''
Resim
toyodilo
Vosdost

Mesaj #3 gönderen toyodilo » Sal Ara 06, 2005 11:26 pm

kimsenin fikri yokmu yav?!.. :nurialco:
''Lafla peynir gemisi yürüse, Derya kadar yağ benden''
Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #4 gönderen [ WOLF ] » Sal Ara 06, 2005 11:32 pm

Ne tür ısıtıcı kullandığına ben akşam bakar buraya gerekli bilgiyi yazarım.. Büyük ihtimalle gaz ayarı sorunlu..
yasinm
Vosdost

Mesaj #5 gönderen yasinm » Sal Ara 06, 2005 11:49 pm

gaz ayarın ya çok kısıktır yada çok açık ondan yapabilir...
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #6 gönderen [ WOLF ] » Prş Ara 08, 2005 8:09 pm

Dün akşam Doğanın vosu biraz inceledim arızayı tesbit edebilmek için kullandım.. Sorun dediği gibi ısınınca başlıyor... Tesbitime gelince... Isıtma çubuğuna bağlı olan hortumları çelik hasırlı olandan değil normal lastik hortumdan kullanmışlar bunlar bizim voslara olmaz çünkü eksoz çubuğunun sıcaklığı bu lastik hortumu deforme eder.. Doğanın vosundaki sorun.. Bu bahse konu hotumlar ısıdan dolayı şişmiş ve deforme olmuş i. kısım şişmeden dolayı daralmış.. .. Vosun devri yükseldikçe daha fazla gaza ihtiyaç duyuyor haliyle.. Daralan hortumdan bu gerekli gaz beyine gidemiyor ve araç tekliyor... Olay bundan ibaret... Eğer ısıstıcı çubuğa lastik hortum bağlanmışsa size tavsiyem bunları acilen değiştirmenizdir...
paradox78
Vosdost

Mesaj #7 gönderen paradox78 » Prş Ara 08, 2005 8:39 pm

bende de aynısıydı başta vos gitmiyordu
değişince düzeldi
oguzhan
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü

Mesaj #8 gönderen oguzhan » Prş Ara 08, 2005 10:12 pm

wolf +1500 sen olmazsan biz napardıkkk 8) 8)
KaDRY
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: ?????

sadece bi lastik olabilr

Mesaj #9 gönderen KaDRY » Pzt Oca 02, 2006 10:54 pm

abi cok bilgim yok bnde olmustu benzinde ama abi bnm bnzin otmatgının içinde bi parca otomatik çıkısnda ısınınca şişip sıkısma yapıodu araba stop ediodu temizledik duzeldı blki senin tupun içinde bole bişi olablr ama emin deilim :tiksinc:
Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır...
BADCAT
Vosdost

Mesaj #10 gönderen BADCAT » Cmt Oca 07, 2006 9:09 am

Bu sıkıntıyı çözdük. Araba ısındığı zaman hava filtresininde biraz kirli olması nedeniyle hava-gaz karışımını ayarlayaman motor gitmiyormuş.Değişen bir hava filtresi ve ayarla düzeldi.İlgilenen herkese teşekkürler

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir