lpg ilk çalıştırma sorunu

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

lpg ilk çalıştırma sorunu

Mesaj #1 gönderen serdarbuğan » Pzt Ara 05, 2011 9:33 pm

arkadaşlar benim çilek geçen kış ensoğuk havalarda bile lpg de tek marş çalışırdı ama bu çaptan düşmüş gibi görünüyor şöyleki;3 kez yada 4 kez uzun uzun marşa bastıktan sonra çalışıyor acaba diyorum bu tüp beynının içinde filtre gibi birşey varmış onun değişmesi mi gerekiyor filtreden böyle bir sorun çıkarır mı? yoksa gaz ayarını biraz daha mı açmalıyım? bu arada jiklemi de iptal etmiştim.jikle kuruluyken lpg de çalışmiyordu buradan yola çıkarak gaz ayarını daha fazla açmanın ilk çalışma esnasında faydası olmayacağı düşüncesindeyim :kötü:

Resim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: lpg ilk çalıştırma sorunu

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Pzt Ara 05, 2011 10:44 pm

yanılmıyorsam beyin içinde filtre yok altta drain tapası dedikleri temizlik tapası var pisliklerin temizlenmesi için. filtre lpg elektrovalfinde alt kısmında var. gaz ayarını açmanın faydası olacağını sanmıyorum ancak beynin üzerindeki sarı vida var bununla alakalı bir durum olabilir çalışmama durumu birkaç kez bu vidanın ayarını bozunca sabah çalışmadığını farketmiştim.

Resim

Resim
En son subutay2006 tarafından Pzt Ara 05, 2011 11:01 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #3 gönderen hunterakon » Sal Ara 06, 2011 11:38 am

seninki Allahtan 3 4 marşta çalışıyor:D
benim maviş 3 gün öncesine kadar tık diye çalışırdı eksoz kazanını değiştirdim o günden itibaren çalışmaz oldu:D hiç bir ayarı ile oynanmadı sadece kazan değişti durum iptal:D lpg de motor soğuk iken çalışmıyor lpg ciye gittim ayarladı ayarları bozuk dedi ertesi gün yine çalışmadı:D durum vahim e doğru gidiyor bir tarafını düzeltince başka bir yer bozuluyor:D
Resim
hunterakon
Vosdost

Mesaj #4 gönderen hunterakon » Sal Ara 06, 2011 12:42 pm

yeni bir çalıştırma tekniği denemek isteyen deneyebilir:D
kontağı aç gazın geldiğini duyduğunda gaz düğmesini ortaya getir kontağı kapa tekrar aç
marşa bas tam çalışcağını anladdığında gaz çek araç çalışıyormuş :D alıntıdır.
Resim
serdarbuğan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen serdarbuğan » Sal Ara 06, 2011 6:32 pm

hunterakon yazdı:seninki Allahtan 3 4 marşta çalışıyor:D
benim maviş 3 gün öncesine kadar tık diye çalışırdı eksoz kazanını değiştirdim o günden itibaren çalışmaz oldu:D hiç bir ayarı ile oynanmadı sadece kazan değişti durum iptal:D lpg de motor soğuk iken çalışmıyor lpg ciye gittim ayarladı ayarları bozuk dedi ertesi gün yine çalışmadı:D durum vahim e doğru gidiyor bir tarafını düzeltince başka bir yer bozuluyor:D

arkadaşlar sorunu çözdüm geçen sene lpg yi ilk taktırdığımda da çalışmama sorunu yaşıyordum başka bir forumdaki bir dostum vosu lpg ile çalıştıracaksam jikleyi iptal etmem gerektiğini söylemişti bende jikleyi illegal yoldan iptal etmiştim şöyleki havafiltresi altında bulunan kademeli parçayı cırt diye bilinen plastik kelepçe ile bağlayarak yukarı bakacak ve tekrar aşağıya düşmeyecek şekilde sabitlemiştim daha sonra çalışmayan vos -5 dercede bile yarım marşta çalışmaya başlamıştı :) taaki geçen ustam bu böyle gel şu jikleyi usulünce iptal edelim deyip te benim illegal olarak oraya koyduğum cırtı söküp atıncaya kadar :) ustam jikleyi iptal ettiğini söyledi fakat 3-4 gündür sabah çalışmasında bahsettiğim zorlukları yaşamaya başladım birde baktım ki ustamın iptal ettim demesine rağmen boşta kalan tırnaklı parçanın gaz pedalına dokunmamla tekrar aşağıya düştüğünü dolayısı ile jikleyi kurar vaziyete geldiğini gördüm ve hemen illegal yöntemi devreye soktum ve marşa bastım yarım maşta çalıştı :) yani illegal yöntemlerde zaman zaman işe yarıyormuş :)

hunterakon egzoz kazanı değişimi yapıldıktan sonra ısıtma çubuğunun bağlantıları yanlış yapılmış olabilir .ayrıca jiklen kurulu ise kesinlikle jikleni iptal etmöen gerekiyor tecrübe ile sabittir :)
Resim
hunterakon
Vosdost

Mesaj #6 gönderen hunterakon » Çrş Ara 07, 2011 10:05 am

keşke jiklem olsa:D benden öncekiler o jiklenin kelebeğini sökmüşler orda hiç bişi yok:D yani iptal:D
ama şu son yazdığım teknik ile maviş çalışıyor :D 2 kere kontak aç bekle kapa sonra gazı ortaya al marşa bas çalışacakmış gibi olurken gazı aç sonra yoluna devam et:D
Resim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #7 gönderen subutay2006 » Çrş Ara 07, 2011 11:37 am

patentini al bari Osman :)
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
hunterakon
Vosdost

Mesaj #8 gönderen hunterakon » Çrş Ara 07, 2011 2:06 pm

hakkaten yaa öyle bir şeymi yapsakne :D
Resim
serdarbuğan
Vosdost

Mesaj #9 gönderen serdarbuğan » Prş Ara 08, 2011 9:26 pm

bir gün aradan sonra bugün yine çalışmadı namıssız :) bir sorum olacak hava filitresinin ön tarafında hava girşini ayarlayan bir mandal var o mandal yukarıya doğrumu bakacak yoksa aşağıya doğrumu ?birde bu mandalın ilk çalışmada olumlu yada olumsuz bir etkisi varmıdır? :)
Resim
hunterakon
Vosdost

Mesaj #10 gönderen hunterakon » Cum Ara 09, 2011 9:45 am

bende orjinal filitre yok(açık hava var) ama bildiğim kadarı ile o mandal yaz kış ayarı olabilir (67 model bmw motorsikletim var ondada buna benzer bişi var zu lu birşeyler yazıyor almanca:D)
ama sen benim dediğim gibi çalıştır aracı ayarını tutturabilirsen hemen çalışır:D
Resim

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir