Akü ve Benzin Deposu

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
geceyazankedi
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -
Vosvosumun adı: Ce-Ku

Akü ve Benzin Deposu

Mesaj #1 gönderen geceyazankedi » Prş Ara 29, 2011 5:19 pm

Arkadaşlar benim problemler hep ikişer ikişer oluyor anlamadım gitti, dün gece yolda kaldım iki otostopçu alayım diye durdum çocuklar başka yere gidecekmiş binmediler ben arabayı çalıştırayım dedim zorladım zorladım bir türlü gaz yemedi aküyüde bitirdim kaldım yolun ortasında. İttire ittire bir atölye gibi yere getirdim adamlar el attı bi de gidip benzin aldık takviye falan derken çalıştırdık evin önüne bıraktım arabayı geldim acayipte canım sıkıldı. Akümün değişmesi şart 72 amper mutlu akü var ama bir gün problem etmese ikinci gün arabaya binmemek lazım hemen bitiyor. Zor şarj oluyor 72 buna fazla 60lık al daha iyi diyenler oldu katılır mısınız ?

Bir diğer problemde araba sağ ön tekerleğin hemen altından benzin damlatıyor bu sabah farkettim depo mu delindi diye inanılmaz canım sıkıldı sizce ne olabilir ? Gerçekten moralim bozuk kışın araba ittirmekten hiç hoşlanmıyorum yardım edin.

Vos Vos diye nicesine sarıldım...

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

www.facebook.com/her.gune.yeni.vos
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: Akü ve Benzin Deposu

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Prş Ara 29, 2011 6:57 pm

şarj ölçümü yap istersen acaba şarj sisteminde mi bir sorun var ben 60 amper kullanıyorum mutlu akü. benzin akan yer filtrenin olduğu yer en azından benimkinde öyle altına yatınca görmen lazım bi kontrol et bakalım gerekirse filtreyi değiştir belki de filtre tıkanıyordur benzin gelmiyordur eğer benzinli ise araç. eğer tamamen emin olayım dersen depoyu sökmen lazım sökmüşken de benzin hortumlarını değiştirirsin
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
geceyazankedi
Vosdost

Mesaj #3 gönderen geceyazankedi » Prş Ara 29, 2011 7:36 pm

Subutay daha önce yağ probleminde de sen yardımcı olmuştun bana acaba yine o önerdiğin ustaya gitsem çözer mi benim problemi bu vosvos kışı çıkaramayacak yanıp gidecek diye korkuyorum. Lpg'de var onu çalıştırırsam onunla gidiyorum genelde benzin hep bitmiş oluyor. tam deponun altı akmadığı için depodan çok şüphelenmedim.

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #4 gönderen subutay2006 » Prş Ara 29, 2011 7:43 pm

valla kimi önerdim bilmiyorum ama ben koçak vw ye gidiyorum çok zor bi iş değil kime götürürsen halleder bence söktür depoyu hem hortumları hem filtreyi değiştir kafan rahat olsun.

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #5 gönderen hunterakon » Prş Ara 29, 2011 8:25 pm

murat abime katılıyorum
60 ah kullanıyorum bende daha yeni aldım mutlu akü bir numara :D benim mavişte çalışma sorunu oluyor bazen (soğuklardan dolayı) okadar marş yapmama rağmen akü bitmiyor canavar gibi:D
benzin olayına gelince bendede kaçak vardı deponun altında filitreye giden hortum delinmiş baya bir akıtıyordu 4 civata var ister sen sök istersen istersen ustaya götür senden alacağı 20 lira :)
ben ustaya yaptırdım 20 lira dedi oda hortum parası kredi kartı geçmiyor diye veremediydim halada veremedim ama yolum düşecek inş platin vs zamanı geldi
uzun lafın kısası sök yada ustaya götür
aküyüde değiştir
3 seneyi geçti ise aküyü hiç ölçtürme değiştir.
Resim
geceyazankedi
Vosdost

Mesaj #6 gönderen geceyazankedi » Prş Ara 29, 2011 8:39 pm

şu kendim sökme işini hakikaten yaparım ama arabanın altına girme konusunu bir türlü çözemedim elimde gerekli alet edevat var sökerim takarım elimde yatkındır ama biraz fobik durum sanki arabanın altına girmekten hafif tırsıyorum sanki ya da orası çok dar geliyor bana yok mu bunun evde uygulanabilir bir yöntemi yani şunu yap altına girmen rahat olur denilen

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #7 gönderen subutay2006 » Prş Ara 29, 2011 8:53 pm

kanal yok mu yakınlarda

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
geceyazankedi
Vosdost

Mesaj #8 gönderen geceyazankedi » Prş Ara 29, 2011 8:58 pm

hiç görmedim :/

vosdost.blogspot.com

www.geceyazankedi.com

şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #9 gönderen şamkuteytsa » Cum Ara 30, 2011 3:12 am

kaldırıma çıkarıp park edin, plakanın altından girin altına. sağlam bir yöntem olabilir tekerlerin üstünde nasılsa araba. bir de bende de aynı benzin akma olayı vardı. siyah bir hortum var benzinin motora mı ne gittiği. o oyulmuş. ordan akıyordu. depo delik değildi. akü sorunları bende de var. muhtemelen konjektör ve dinamonuzu bi elden geçirtmeniz gerekecek
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: totoş

Mesaj #10 gönderen suvos » Pzt Oca 02, 2012 8:47 pm

akü 72 olsun bence çünki forumda okuduklarımdan daha iyi olacağını biliyorum ek cihazlar kullanıyorsan sis farı vb.yoksa bir zararı olmuyor düşükten daha iyi.ama fazla deyil.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir