motor aşırı şekilde oynuyor.:S

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosperen
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

motor aşırı şekilde oynuyor.:S

Mesaj #1 gönderen vosperen » Pzr Şub 12, 2012 12:22 am

merhabalar,
motor rölantide çalışırken sürekli oynuyor,gaza bastığınızda oynaması azalıyor. Sizce sorun nedir?
Bugün bi ustaya gittik, bobinlerden( motordaki 4 tane gidişi olan silindir şeklindeki yermiş:) ) olabilir dedi, 3 tanesini teker teker sırasıyla çıkardığında motor stop edecek gibi oluyor; fakat bi tanesi çıkardığında hiç bi şey değişmiyor,motora hiç etki etmiyor. Ayrıca usta tek marşta çalışmamasını da bu soruna bağladı..
Fikirleriniz nelerdir.?

vosvoscu7389
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: motor aşırı şekilde oynuyor.:S

Mesaj #2 gönderen vosvoscu7389 » Pzr Şub 12, 2012 1:59 pm

buji kabolarınada bi baktırt arkadasım buji bozuktur ondanda yapar ama distribbitör de değildir inşllh o biraz daha pahalıdır ama eğerki distiribitör değişecek olursa sana tavsiyem orjinal bi skoda favoritin elektrinik ateşlemesine geç ben onu taktırdım tek marş çlşıyo vede platin meksefe değiştirmiyosun platin meme yaptı derdi yok
iyi soför kalmaz rampada müslüm gürses sığmaz ıpoda :)
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: totoş

Mesaj #3 gönderen suvos » Pzr Şub 12, 2012 6:55 pm

merhaba arkadaşlar iyi pazarlar bu skoda favoritin distribütörü nekadar acaba direk uyum sağlıyormu yoksa tornacıdan sonramı takıyorsunuz.belli bir modelmi bilgilendirebilirmisiniz acaba.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Sal Şub 14, 2012 10:08 am

vosperen yazdı:merhabalar,
motor rölantide çalışırken sürekli oynuyor,gaza bastığınızda oynaması azalıyor. Sizce sorun nedir?
Bugün bi ustaya gittik, bobinlerden( motordaki 4 tane gidişi olan silindir şeklindeki yermiş:) ) olabilir dedi, 3 tanesini teker teker sırasıyla çıkardığında motor stop edecek gibi oluyor; fakat bi tanesi çıkardığında hiç bi şey değişmiyor,motora hiç etki etmiyor. Ayrıca usta tek marşta çalışmamasını da bu soruna bağladı..
Fikirleriniz nelerdir.?

vosperen ustan vosvos ustası değilse uzak dur ondan, bujilerinin değişmedi lazım, ayrıca rölanti ayarını daha doğrusu karbüratör ayarlarını iyi bir ustanın elden geçirmesi gerekiyor. elektronik ateşlemeye geçmeyi düşünmüyorsan, ateşleme tertibatındaki parçaları komple değiştirmende fayda var...çalışmanın düzeldiğini göreceksin.

bujiler
buji kabloları
platin
meksefe
distirbütör kapağı
tevzi makarası

listeyi çok kabarık görme...topladığında 70-80 lira bir para tutar...yarım saattede yapılır, halledilir.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Sal Şub 14, 2012 10:11 am

suvos yazdı:merhaba arkadaşlar iyi pazarlar bu skoda favoritin distribütörü nekadar acaba direk uyum sağlıyormu yoksa tornacıdan sonramı takıyorsunuz.belli bir modelmi bilgilendirebilirmisiniz acaba.

skoda favorit ateşleme sisteminde çin, taıvan, çekoslovak yapımı mallar var piyasada...çekoskovak olanı takım olarak bulup almanızda fayda var...çin malı olanlar 120-150 arasında değişiyor, çekoslovak olanlar 250-280 arasında fiyatlandırılıyor...distirbütörün oturduğu yere tornada bir burç yapılıyor, o şekilde takılıyor.
vosperen
Vosdost

Mesaj #6 gönderen vosperen » Çrş Şub 15, 2012 2:54 am

fikirleriniz için teşekkrler, yarın tez vakit gidiyorum ustaya.hatta vosu bu gece snayi de bıraktım kapalı yerde. Motor soğsun dedi usta.Bende bıraktım.Önerilerinizi de not aldım.Düzelecek inşallah vosum:):
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #7 gönderen vosvosserdar » Cum Şub 17, 2012 10:55 pm

noldu ustaya gittiniz mi .hangi şehirdesiniz yazmıyor hiçbir yerde.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vosperen
Vosdost

Mesaj #8 gönderen vosperen » Sal Şub 21, 2012 8:43 pm

kusura bakmayın giremedim son zamanlarda.
gittim ustaya karbüratör temizlenmiş ve sabah gittiğimde çalışıyordu.Bobinler çok sıkıymış. Usta böyle dedi. Şu an sallatısı azanldı.Normal bi sallntı var sadece.Bi de tüpte çalışsa tadından yenmez ...)
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #9 gönderen vosvosserdar » Prş Şub 23, 2012 4:09 pm

tüpte çalışmaması için bi sebep yok.senin ustalarda sıkıntı mı var yahu.bobinler nasıl sıkışmış.sen yanlış anlamışındır.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
mondiaynali
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #10 gönderen mondiaynali » Prş Şub 23, 2012 5:48 pm

Serdar abi muhtemelen benim yeşil vosvosta ki sorun var bunda da elektrik tesisatına baktır kardeş elektriği süzen bir taş konulmuşsa onu iptal et yada jikleyi bi kontrol et.
1302 S 1972 - 25 AK 553
1303 1973 - 06 D 3425
1303 L 1974 - 25 NC 728

Murat AYNALI
Erzurum Atatürk Üniversitesi

[email protected]

Bir Sevdadır 1303...

Resim

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir