motorum yandı

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
dawsons-creek
Vosdost

motorum yandı

Mesaj #1 gönderen dawsons-creek » Pzr Mar 04, 2012 7:55 pm

Sabah yola çıktım araba gaz yemiyordu bastım pek gitmeye hevesli değil gibiydi. yaklaşık 500 metre sonra araba stop etti ve motor alev alev. O anda elim ayağıma dolanır sandım ama soğukkanlı davranıp tüpü alıp koştum. Söndürdüm. Bu aşamadan sonra sizlerden yardım bekliyorum ne yapmalıyım. Allah kimsenin başına vermesin çok üzücü , çok can sıkıcı bir durum ki ben öğrenciyim ve 3 yıldır zar zor biriktirerek almıştım arabamı.

Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Cvp: motorum yandı

Mesaj #2 gönderen big1303 » Pzr Mar 04, 2012 8:31 pm

Çok geçmiş olsun,Allah korumuş.
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #3 gönderen dawsons-creek » Pzr Mar 04, 2012 8:33 pm

Sağ olun. Gerçekten çok sıkıntılı oldu söndürmesi.
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #4 gönderen big1303 » Pzr Mar 04, 2012 8:55 pm

Gerçekten üzüldüm,masraf konusunu bu şekilde tahmin etmek çok zor,ustadan ustaya da farklılık gösterebilir.Ama hasarlı yerleri belirtme durumunuz varsa, fikir belirten dostlar olucaktır şüphesiz.Benim merak ettiğim aracınızda lpg falan var mı? Çok önemli bir olay bu,Allah kimsenin başına vermesin.Tekrardan geçmiş olsun.
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #5 gönderen dawsons-creek » Pzr Mar 04, 2012 9:02 pm

vosvosum lpg'li ama Allahtan sabah benzinde çıkmıştım hava soğuk diye. Ucuz atlattık . Hasar durumuna yarın bakacağım. Bugünkü psikoloji ile kaputu derinlemesine incelemek pek de mümkün değil
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #6 gönderen gürhan » Pzr Mar 04, 2012 9:30 pm

Geçmiş olsun, ucuz kurtulmuşsunuz demektir.
Yapacağınız şey vosvosunuzu bir ustaya teslim edip beklemek.
Kablolar, hortumlar, plastik parçalar değişecek.
Lpg ile ilgili değişmesi gereken parçalar varsa değişecek.
Benzin filtresini kesinlikle ama kesinlikle motor bölümüne koymayın, koydurmayın. (yangın riski)
Motor toplanıp çalıştırılacak, ilk çalışmayı ustanın yapması hayrınıza olur. neden tutuştuğu konusunda bir fikir oluşur.
Değişmesi gereken parçalar belirlenmeden fiyat çıkarılması zor.

Tekrar geçmiş olsun.
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #7 gönderen dawsons-creek » Pzr Mar 04, 2012 9:35 pm

Teşekkür ederim. Sağ olun. Yarın sanayiden usta alacak arabayı bu benzin filtresi işini söylerim ona. ,Peki nereye koyulabilir ki başka
serdarbuğan
Vosdost
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #8 gönderen serdarbuğan » Pzr Mar 04, 2012 10:04 pm

geçmiş olsun.benzin filtresi orjinalınde sağ ön tekerin arkasında yukarıya doğru depo çıkışına yakın bir yerdedir motorun içindeyse kesinlikle orjinal yerine aldırın.umarım hasar fazla değildir
Resim
Doğu
Vosdost

Mesaj #9 gönderen Doğu » Pzr Mar 04, 2012 11:01 pm

geçmiş olsun. moralini bozmak gibi olmasın ama kaporta da ciddi yanık varsa onun iflah olması da baya zordur.

tekrardan geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. umarım fazla masraf çıkarmadan eski kondisyonuna kavuşur.
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #10 gönderen vosvosserdar » Pzr Mar 04, 2012 11:10 pm

geçmiş olsun.eski tarihli konuları hatırlıyorum da ucuz atlatmışsın.lpg li vosvosların en kötü yanı kuruyan hortum ve contaların benzin sızdırmasıdır.

ben haftada bir rölantide benzine geçip motoru gözlemliyorum var mı kaçak diye.2 kere de tespit ettim eger yolda falan benzine geçseydim kesin yanardım.

vosvosta en korktuğum şeydir yangın.her zamanda bagajda duran 2 litre yangın söndürücü çalışır mı çalışırsa söndürür mü diye düşünürüm.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir