motorum yandı

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
uqur91
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: SU

Cvp: motorum yandı

Mesaj #11 gönderen uqur91 » Pzt Mar 05, 2012 12:02 am

Büyük geçmiş olsun.

Resim
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #12 gönderen şamkuteytsa » Pzt Mar 05, 2012 12:46 am

benzn hortumlarını değiştirdikten sonra dayanıklı bir yalıtım yapma imkanımız var mı? atıyorum içi silikon kaplı alüminyum folyo vs... çüş.
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Vosvosumun adı: Abbas

Mesaj #13 gönderen mericdurna » Pzt Mar 05, 2012 1:07 am

çok geçmiş olsun. umarım kimsenin başına gelmez
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #14 gönderen dawsons-creek » Pzt Mar 05, 2012 2:34 am

Herkese çok teşekkür ederim.Bu benzin filtresi işini ve kabloların dayanıklılığını yarın ustayla görüşeceğim. İnşallah hiç birinizin vosvosuna böyle bir şey olmaz . Bu da son yangınımız olur. Bakalım masrafımız ne olacak inşallah vosu rehin bırakmayız.
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #15 gönderen izustun » Pzt Mar 05, 2012 8:32 am

çok geçmiş olsun.2 sene önce dedeminde başına geldi bu olay.yangın tüpüde yoktu.allahtan şehrin içinde biryerde olmuştuda hemen tüp yetiştirmişlerdi.bende o günden beri tüp mutlaka bulundururum semoş'ta.hemde elimin altında olacak biryerde.hemen söndürdüyseniz çok bir masraf çıkacağını sanmam.dedemin öyle olmuştu en azından.birkaç kablo boru falan işçilikte var.çok ilerlemediyse bence 150-200tl birşey çıkar.umarım daha fazlası çıkmaz.çok geçmiş olsun tekrar
Resim

(o\_!_/o)
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #16 gönderen vosvosserdar » Pzt Mar 05, 2012 8:49 pm

benzin hortumunu ben 6 ayda bir değişiyorum.2 senede bir değişse olur diyorlar.ama en önemli şey lpg li olunca kuruma yapması ve çatlaması.hortumlar ve karbüratör contaları çabuk bozuluyor bu yüzden.

eger periyodik değişim yapılırsa hiçbir yalıtıma gerek yok amaaaaaaaaa şu çok çok önemli.

buji kabloları ve benzin hortumları manifolta asla değmeyecek şekilde olmalı.ben 1 saatte sıfır buji kablosu değiştim.yapıştı manifolta.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vosvoscu7389
Vosdost

Mesaj #17 gönderen vosvoscu7389 » Sal Mar 06, 2012 5:37 am

arkadaşlar bende aynı sorunu yaşamak üzereydim gerçekten üzücü bi durum allah kimsenin başna vermesin
bi tavsiyem olacak lpg li olan araçlarımıza benzin kesiciyide benzin pompası ile karbüratör arasına koymanız en iyisi en azından benzin pompasının içindeki diyaframın patlamasını önlemiş oluruz bide benzin pompasının oraya kadar gelen hortumların içindede benzin dolaşmış olur
geçmiş olsun
iyi soför kalmaz rampada müslüm gürses sığmaz ıpoda :)
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #18 gönderen dawsons-creek » Çrş Mar 07, 2012 11:33 pm

Artık ustalara güvenmiyorum. Usta elektrik tesisatından diyor ben sabah benzin kokusunu içimde hissettim ki benzin hortumunu kendi değişmişti buyrun burdan yakın
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #19 gönderen hunterakon » Prş Mar 08, 2012 5:32 pm

size ufakbir tavsiye vereyim aracınızda WD-40 bulundurun arada sırada sıkın silmeyin öyle kalsın 1 ayda 1 filan temizleyin çatlama olmaz patlama olmaz yanmaya karşı dayanıklıdır aslında yağ yanmaz çünkü yangın çıkarmaz ! ufak bir engel olabilir bilginize çok geçmiş olsun
Resim
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #20 gönderen dawsons-creek » Cum Mar 09, 2012 2:25 pm

Bu durumu daha önce yaşamış olan var mı? Nelere dikkat edelim. Kablolar vs. onları güvenli bir şekilde yaptıracağız ama bu karbüratörden benzin taşması ya da benzin kaçağı varsa bunları nasıl halletmeliyim. Dediğim gibi ustalara pek de itimadım kalmadı artık.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir