Edirneden Herkese Selamlar

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
levent2222
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: vecihi

Edirneden Herkese Selamlar

Mesaj #1 gönderen levent2222 » Çrş Mar 21, 2012 5:08 pm

Edirneden Herkese Selamlar 10 gün önce kardeşime bir vosvos aldık İstanbul Sarıyerden 1303 1300 cc tutuk getirdik Edirne ' ye şimdi tamirci de muhayene için hazırlanıyor . Arabayı 5000 tl aldım aldığımdan bu yana şu işlemleri yaptım sizce neler daha yapmalıyım
1- )Kalbüratör tüm takımlar değişti ayarı yapıldı torna landı çillop gibi oldu
2-) Yatık duran sol lastik için kuleler kaydırıldı
3-) 2 yeni amortisör sipariş verdim turk yılmazdan ama yeterli kısalıkta gelmedi üstündekiler 32 cm lik gelenler 38 cm lik dışa kaba sahip geri gönderdim sağolsunlar bulup yenisini yolladılar İnşallah sorunsuzca takarız
4-)Ateşleme sistemi elemanları nı değiştirdik
5-) sıbap ayarı yapıldı.
6-)Ön frenlere balata çakıldı
7-) kopuk olan eksoz ucu kaynatıldı idareten
Aracımın anlatıkları kadarıyla 3 sahibiyim 74 yıllında Almanya dan İmam getirmiş ilk sahibinde 2010 kadar durmuş sonra Sahibi vefat etmiş ve 2 sahibi arabayı almış o zamandan beri arada kullanmış 3-4 aydırda satılmayı bekliyormuş Bize kısmet oldu al tabanı çürük dediler bakmadan aldık zaten üstünde orjinal boyası vardı . Ama biz çürük göremedik kısmet olursa harbi zift atırmayı düşünüyorum . Yapı marketlerde satılan pütürden değil de boyacılar tarafından atılan ziftten .
Siz vosdostlardan ricam Kardeşim arabayı sadece hafta sonları edirne içinde kullanacak yaz gelirken hazır araba da ustada ike klarifer borularını çıkartmamı tavsiye edermisiniz _? Bu işlem nası olacak saygılarımla Levent

Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Cvp: Edirneden Herkese Selamlar

Mesaj #2 gönderen efemm006 » Pzt Mar 26, 2012 7:40 am

Kalorifer borularını çıkartmanıza gerek yok.El freni yanında olan iki kolun işlevselliğini kontrol edin eğer çalışmıyosa başka yol bulmayı ozaman düşünün.
Erdi Hasırcı
levent2222
Vosdost

Mesaj #3 gönderen levent2222 » Pzt Mar 26, 2012 9:04 am

Dediğiniz kolları inanın görmedim şu anda işteyim akşama eve gittiğimde garaja girip hemen bakacağım teşekkür ederim . bu bahsettiğiniz kolların sehir halinde ön koltukların kapıya bakan kısımlarındaki ızgaralardaki sıcak hava ile bağlantısı var mıdr _?
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #4 gönderen big1303 » Pzt Mar 26, 2012 10:23 am

Öncelikle hoş geldiniz,hayırlı olsun. Arabanın taban sacını alttan pütürletin,4.tane tekeri söktürüp çamurluk içlerine de pütür attırın.Sıkıntılı olan yerlere çekomastik çekilecek. Aracın içersindeki koltuk ve halı döşemelerini komple kaldırıp,apartman çatılarına izolasyon için yapılan ziftli membranı da pürmüz ile eritip içerden taban sacına yapıştırabilirsiniz.Hem ses, hem ısı, hem de su yalıtımı sağlayacaktır Ancak çürük-delik ile ilgili gözden kaçırdığınız bir şey olursa bunların hiçbir faydası olmaz. İlk önce aracınızı komple yeniden gözden geçirin.Bagaj içlerine de baktırın, İlerde kaçaktan dolayı içeriye su sızıntısı olursa,emekleriniz ve harcadığınız para boşuna gider. Kaç gündür sevdiğim bir kardeşimin vosvosuyla uğraşıyorum.Aynı işlemleri yaptırdım,sonuç olarak gayet memnunuz. 1303'ler de kalorifer kapının altındaki ızgaralardan ve arka koltuğun altındaki deliklerden üfler.
Bu arada ben,askerliğimi Edirne-Uzunköprü de yaptım. Allah, beni bir daha Uzunköprü'ye düşürmesin :) Tekrardan hayırlı olsun,saygılar.
En son big1303 tarafından Pzt Mar 26, 2012 10:27 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
levent2222
Vosdost

Mesaj #5 gönderen levent2222 » Pzt Mar 26, 2012 3:41 pm

Önerileriniz için Teşekkür ederim Uzunköprü merkeze biraz uzak 70 km falan ama buralar ıda askerlik için pek övmüyorlar kötü bir yer denir hep. Bu hafta altını pütürletip direksiyon kutusunu söktürüp istanbul koç torna gönderip muhayeneye sokmam lazım sonra biraz maddi durum ayarlayıp dediklerinizi yaptırıp bir de boyamayı arabamızı krom yerlerini parlatmak istiyorum ama öncelikle muhayene işini halletmeliyim .

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir