Egzos kazanı

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
izustun
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Semoş

Egzos kazanı

Mesaj #1 gönderen izustun » Pzt Nis 02, 2012 5:03 pm

Arkadaşlar benim egzos kazanı artık miyadını doldurmuş.hem ufak ufak delikler açılmış hemde çürümüş.bugün kadıköy nautilius'un karşısında serdar oto'dan fiyat istedim 300tl parça+işçilik söylediği rakkam.şimdilik sorun çıkarmaz kullanabilirsin böyle ama er geç değişmesi lazım dedi.bana fazla geldi biraz ama daha öncede yaptırmadım açıkçası o yüzden emin değilim.değiştiren yada ne kadar olduğunu bilen varsa bana söylerse sevinirim.

Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
memleketim64
Vosdost

Cvp: Egzos kazanı

Mesaj #2 gönderen memleketim64 » Pzt Nis 02, 2012 7:24 pm

ben 2 sen önce 150tl almistim eksoz kazaninin degistirmesi isciligi 50tl olsun bana da biraz cok geldi ama ben izmirden almistim istanbulda iscilik biraz pahali olabilir ama istanbuldaki arkadaslar daha iyi bilir .
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #3 gönderen efemm006 » Pzt Nis 02, 2012 7:24 pm

Sadece egsoz kazanı için uçuk bir fiyat.1200cc kazanı 150 lira civarında diye biliyorum.Bende kazanı değiştirme düşüncem var fakat spor egzos daha makul geliyo.Tek dez avantajı çır çır ses vermemesi.
Erdi Hasırcı
izustun
Vosdost

Mesaj #4 gönderen izustun » Pzt Nis 02, 2012 9:03 pm

motorum 1300cc bir araştırayım bakalım kazan fiyatları ne.orjinal olanından arıyorumbu arada spor falan istemiyorum.bu kazanı değiştirmek için motoru indirmek gerekmiyor değilmi.
Resim

(o\_!_/o)
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #5 gönderen şamkuteytsa » Pzt Nis 02, 2012 10:41 pm

spor eksozun polisle bir arazı oluyor mu? en iyi çır çır sesi veren eksozun markası ne? en tercih edilir spor eksozun markası ne ? spor eksozun faydası ne? öf.
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #6 gönderen efemm006 » Sal Nis 03, 2012 11:17 am

Spor egzosun amacı dışarı atılan gazı dar ve uzun yoldan geçirerek hemen çıkmasını engellemek.Böylece sıkışıp geç çıkan gaz bi nebze de olsa torka etki edecektir.Spor dediysek şahinlerin borusu gibi değil normal bir ses veriyo sıkıntısı yok :)
Çırçır sesi veren kazan değildir egsoz ucudur.Bu sesi en iyi yakalayan marka sanırım galvanica.
Erdi Hasırcı
ulucinar
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ulucinar » Sal Nis 03, 2012 3:45 pm

3-4 ay önce istanbuldan getirtmiştim komple egzos takımı 150 tl(iyisi kötüsü var benimki kaliteli olan değil) ye 50 de işçilikle toplam 200 tl gibi bir rakam ile çürümüş egzozu değiştirttim. egzoz değişim için motorun inmesine gerek yok biraz uğraştırıcı olmasa kendin de yapabilirsin. ayrıca konu açayım
izustun
Vosdost

Mesaj #8 gönderen izustun » Çrş Nis 04, 2012 6:15 am

Arkadaşlar sağolun yanıtlar için.artık kendim parçacıdan bir egzos araştırıcam sonrada onu taktırırım.aslında dün çıkıp baktım egzosu kendim söküp takabilirmiyim diye yapabilirim gibi geldi.ama yinede ustaya yaptırmak daha mantıklı sanırım.herneyse hepinize teşekkürler
Resim

(o\_!_/o)
levent2222
Vosdost
Vosvosumun adı: vecihi

Mesaj #9 gönderen levent2222 » Prş Nis 05, 2012 2:14 pm

Selamlar Vosvosların Meşhur eksoz sesine ulaşmak için öten tip eksoz ucu almamış yeterli olur mu _? yoksa kazanda gerekli mi_?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #10 gönderen gürhan » Prş Nis 05, 2012 8:20 pm

levent2222 yazdı:Selamlar Vosvosların Meşhur eksoz sesine ulaşmak için öten tip eksoz ucu almamış yeterli olur mu _? yoksa kazanda gerekli mi_?

kazanlarında, susturucunda ve bağlantı yerlerine çatlak, patlak, sızdırma yoksa uçları değiştirmen yeterli.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir