Egzos kazanı

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
levent2222
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: vecihi

Cvp: Egzos kazanı

Mesaj #11 gönderen levent2222 » Sal Nis 10, 2012 10:51 am

Teşekkür ederim Gürhan bey cevabınız için ç.tesi muhayeneye girdik tek korkum olan direksiyon kutusundan da sorunsuzca geçtim bu gün plaka işlemlerini hallediyorum en kısa zamanda öten tip eksoz alacağım parça olarak TÜRK yılmazdan alış veriş yapıyorum netten önere bileceğiniz başka bir yer varmı malum Edirnede bulmak güç

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #12 gönderen gürhan » Sal Nis 10, 2012 11:40 am

arzu oto-abdullah0212 278 01 67
ceyhan oto-cengiz abi 0212 584 00 60
mekanik oto- ali abi 0216 338 08 94

Hepsi güvenilir firma ve kişilerdir... telefon edip fiyat sorun, hangisi size uygunsa oradan alın...havale yaptıktan sonra, hepsi kargolarlar.
ceco_88
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Jelibon

Mesaj #13 gönderen ceco_88 » Prş Nis 19, 2012 1:09 pm

efemm006 yazdı:Spor egzosun amacı dışarı atılan gazı dar ve uzun yoldan geçirerek hemen çıkmasını engellemek.Böylece sıkışıp geç çıkan gaz bi nebze de olsa torka etki edecektir.Spor dediysek şahinlerin borusu gibi değil normal bir ses veriyo sıkıntısı yok :)
Çırçır sesi veren kazan değildir egsoz ucudur.Bu sesi en iyi yakalayan marka sanırım galvanica.

Yukarıdakı bılgıyı duzeltmek gerekirse;
Spor eksozusun amacı motordan atılan gazın daha cabuk ve turbulans olusturmadan uygun bır sekılde motordan uzaklastırmaktır. ve bu yuzden daha buyuk , resistansı az olan malzeme veya surtunmesız yapılmaya calısılır. Boyle durumlarda hp kazanılabılınır. Katalizorun motordan cıkarılmasında motorun 3 5 hp artmasının sebebıde bundandır. Egzos sistemi ve yanma odası sesi etkıleyen faktorlerdir.
Cemil Özyeşilova / JeliboN
[img=left]http://img706.imageshack.us/img706/2658/img0012qld.jpg[/img]
ilkereroglu
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #14 gönderen ilkereroglu » Sal Kas 20, 2012 10:34 pm

levent2222 yazdı:Teşekkür ederim Gürhan bey cevabınız için ç.tesi muhayeneye girdik tek korkum olan direksiyon kutusundan da sorunsuzca geçtim bu gün plaka işlemlerini hallediyorum en kısa zamanda öten tip eksoz alacağım parça olarak TÜRK yılmazdan alış veriş yapıyorum netten önere bileceğiniz başka bir yer varmı malum Edirnede bulmak güç

sevgili hemşehrim

otoparçaevinde egzos kazanı sadece 100 tl tavsiye ederim

ilker

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir