Bir türlü çözümlenmeyen karbüratör sorunu

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Blueeagle
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Arthur

Bir türlü çözümlenmeyen karbüratör sorunu

Mesaj #1 gönderen Blueeagle » Pzr Nis 08, 2012 7:24 pm

Vosum stop ediyor çalışmıyordu. 2 ay önce benzin deposunu ve karbüratörü temizlettim. Benzin filtresini ve otomatiğini değiştirdim. Ancak son zamanlarda yine araç stop edildiğinde tekrar çalışmamaya başladı. Vurdurarak çalışıyor. Ateşlemede sorun yok. Anadolu yakasında sorunu kesin olarak halledecek biri var mı acaba? Sorun benzinden gelen pislikse iki benzin filtresi birden taktırmayı düşünüyorum.

Blueeagle
Vosdost

Cvp: Bir türlü çözümlenmeyen karbüratör sorunu

Mesaj #2 gönderen Blueeagle » Pzr Nis 08, 2012 7:28 pm

Bu arada araç ısınmadığı zaman olan doğal stop etme hali hariç normalde yolda stop etmiyor. Aracı bir yere gelip park ettiğimde ve tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmıyor.

Dün benzin aldığım Opet Kaynarca'da benzin aldıktan hemen sonra çalışmadı. Vurdurarak çalıştırmak zorunda kaldım. Opetten açıkçası şüpheleniyorum. Daha önce dizel aracımda da yakıt alımından sonra sorun çıkmıştı. Anadolu yakasında Kartal'a yakın hangi benzin istasyonunu önerirsiniz. Opet'in haricinde olursa iyi olur.
En son Blueeagle tarafından Pzt Nis 09, 2012 8:23 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #3 gönderen efemm006 » Pzt Nis 09, 2012 9:00 am

İki benzin filtresi problemi çözmez.Deponun dibini çektiği için karburatörün kapışı tıkanmıştır.Buda haliyle çalışmasını engeller.Elinizden geliyosa önce jigle fişini çekin sonra benzin hortumunu sökün, karbüratörün üst kapağını sökün (5 adet düz başlı civata) , kapağı ters çevirdiğinizde memeyi göreceksiniz.13 anahtarla bunuda sökün ve içini üfleyerek temizleyip takın.daha sonra karbüratrün sağında olan rolanti memesinide tornavidayla söküp üfleyerek temizleyin takın.kapağı takmadan gaz verip fıskiyeye bakın benzin atarken tekleme yapıyomu?eger yapıyosa onuda söküp temizleyin aynı şekilde.onu takın fakat gaza bastıpınızda kenarından benzin kaçırmasın.Kapağıda takın hortum kablo vs.Sonra dip gaz yapıp marşa basın sorun ortadan kalkar.Yazılarak anca bukadar anlatılabilmekte umarım anlaşılmıştır.
Erdi Hasırcı
Blueeagle
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Blueeagle » Çrş Nis 18, 2012 11:00 am

Aracı serdar oto'a gösterdim Karbüratör temizlendi. Usta manifolt bağlantısında hava kaçağı var. Ancak onun için motor inmesi gerekir dedi. Hava kaçağını motor indirmeden gidermenin bir yolu yok mu? Araç şu an için çalışıyor ama özellikle motor ısındıktan sonra bir yerde durur tekrar çalıştırmaya çalışırsanız o aşamada sorun yapıyor. Sabah ilk çalışmada motor soğukken bir sorun yok. Benzin pompası yeni değişti ondan sorun olacağını sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #5 gönderen subutay2006 » Çrş Nis 18, 2012 2:27 pm

iyi ustaymış tebrik ederim kendisini...
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Vosvosumun adı: totoş

Mesaj #6 gönderen suvos » Çrş Nis 18, 2012 9:34 pm

nasıl yani motor iniyormuş manifoltlar motorun içindemiymiş muratta bunu demek istemiş sanırım seni yanlış yönlendirmeyim ama başka bir ustaya gösterirsen iyi olur.ben tüm benzin manifoltunu arka bahçede söktüm taktımda.
Blueeagle
Vosdost

Mesaj #7 gönderen Blueeagle » Prş Nis 19, 2012 8:16 am

En iyisi şu topkapıdaki karbüratör ustasına götüreyim ben bunu. Götürdüğüm usta herkesin tavsiye ettiği bir yerdi. Sanırım müşteri çok diye uğraşmak istemedi.
volkan2101
Vosdost

Mesaj #8 gönderen volkan2101 » Cum Oca 04, 2013 6:47 pm

Blueeagle yazdı:En iyisi şu topkapıdaki karbüratör ustasına götüreyim ben bunu. Götürdüğüm usta herkesin tavsiye ettiği bir yerdi. Sanırım müşteri çok diye uğraşmak istemedi.

merhaba arkadaşım aynı sorun bende var sen nasıl çözdün sorunu ? benim sorunumda öyle sabahları tek marşta çalışıyor sonra stop ediyor tekrar basıyorum yne çalışıyor fakat 10-15 dk bekleyince çalışmıyor ve gaz veriyorum araba boğuluyo bir saat bekliyorum motor soğuyunca tekrar sorunsuz çalışıyor:S.yada özelde telefon numaranı verirsen bizzat bilgi almak isterim .

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir