2bin motora tüp bağlama

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
hsyn.brcu
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

2bin motora tüp bağlama

Mesaj #1 gönderen hsyn.brcu » Cum Haz 29, 2012 6:30 pm

iyi günler sayın forum üyeleri benim arkadaşımda ww t2 bus vardır aracımız cok güzel ve cok dükkat alıcıdır şimdik siz değerli üyelerimize bi soru sormak istiyorum bu aracımızda 2000 havalı motor vardır ve aracımızda tüp vardır aracımız benzinde cok güzel gidişi ve çekişi vardır ama tüpde ise arac gitmiyor ve zorlanıyor bu şekilde uzun yolda aracımın motorunu yakmış bulunmaktayım arac kople motor değişcek ilk olarak çıkma motor arıyorum 2000 yine ama sormak istediği bu motora tüp taktırırken naısl bi tüp taktırmalıyım sıralı sistem felan var onlardanmı olması lazım

izustun
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Semoş

Cvp: 2bin motora tüp bağlama

Mesaj #2 gönderen izustun » Cmt Haz 30, 2012 6:13 am

sıralı takamazsın karbüratörlü olduğu için diye biliyorum
Resim

(o\_!_/o)
hsyn.brcu
Vosdost

Mesaj #3 gönderen hsyn.brcu » Cmt Haz 30, 2012 8:02 pm

peki bu aracın tüpde gitmeme nedeni nedendir acaba
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #4 gönderen izustun » Pzr Tem 01, 2012 7:37 am

ayarindan olabilir.acikcasi hic tuplu vosvos kullanmadim cok bir bilgim yok,tuplu kullanan arkadaslar sana yardimci olacaktir.ama sunu biliyorum lpg sistemin istedigi kadar iyi olsun yine benzin gibi gitmez.o yuzden gitmemesine bir neden aramana gerek olmayabilir.gerci gitmiyordan kastin ne kadar gitmiyor onu bilemiyorum tabi
Resim

(o\_!_/o)
hsyn.brcu
Vosdost

Mesaj #5 gönderen hsyn.brcu » Pzr Tem 01, 2012 7:43 am

gitmiyordan kastım arabanın çekişi hiç ama hiç güzel değil yani anlıyacağın uzun yolda motor yanacak kadar cekişi berbart arac yakmadığı için motora cok yük bindii ve motor iptal şuanda aynı 2000 motordan arıyorum aldığımda tüp sistemini tekrar bağlatacağım sıralı sistem olurmu die düşüncem vardı olmaz dediniz artık bakacağız
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #6 gönderen serdarbuğan » Pzr Tem 01, 2012 10:11 pm

tüpün ayarı kısık olabilir ama tüptende benzin gibi bir performans beklemyin buslarda çok da randımanlı değil lpg.
Resim
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Mesaj #7 gönderen ismiil » Pzt Tem 02, 2012 3:45 pm

eksozdan ısıtmalı sistem takılıyor vosvos lara ben 5 sene önce sahibi olduğum vosvosu hala kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım lpg de. vosvosa da her yerde lpg takılamayacağını işinin ehli birinin takması gerektiğini de bizzat vos dostlarımdan öğrendim. mesala ben ankara da iken vosvosuma bir türlü lpg ayarını tuturamıyordum sonra iyi bir lpg ci buldum hatta sahibinin de vosvosu vardı onun ayarlarını hala istanbul da kimseye elletmiyorum., biliyorum elini, değen komple bozacak. çekiş kuvveti elbette benzin gibi değil fakat yerlerde de değil ufak bir fark oluyor. uzun yol tecrübemde oldu arabamla 90 dan aşağı düşmeden 500 km gidip geldim sıkıntısız.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #8 gönderen efemm006 » Sal Tem 03, 2012 1:36 pm

Kullandığınız bus çift karburatörmü tekmi? Bence ayardan kaynaklı motorun ısınması sonucu motoru yemişsiniz.
Erdi Hasırcı

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir