1303 s yag eksiltiyorr motor üflüyor

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
alptug712
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

1303 s yag eksiltiyorr motor üflüyor

Mesaj #1 gönderen alptug712 » Pzt Tem 09, 2012 10:54 pm

Öncelikle herkese merhaba. Aranızda yeni kayıt oldum. Arabam 1303 s 1.6 motor sürekli yag eksiltiyor motordan yag damliyor benim usta motorun çıkarılması gerektiği söyledi o da 2 milyar masraf acar dedi bunu ucuz yollu halledebilecegim biyer var mı istanbul Maltepe'deyim.. Cevap verecek herkese şimdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Cvp: 1303 s yag eksiltiyorr motor üflüyor

Mesaj #2 gönderen mericdurna » Pzt Tem 09, 2012 11:37 pm

hocam aynı sorun bende de var. kaputu açınca her taraf yağlı gibi duruyo. sürekli yağ ekliyorum. ben de ustama gösterdim. motorun çeşitli yerlerinden yağ kaçırdığını, sıcaklık yükseldikçe yağ kaçağının fazlalaşacağını söyledi. motorum 1.3ten 1.6ya çevrilme, dönüştürme sırasında belki düzgün işçilik yapılmadıysa olabilirmiş bu durum. ama yaptırmak için bi aciliyeti olmadığını, yağsız bırakmadan ve fazla sıkıştırmadan sorunsuz binebileceğimi söyledi :) yapımı için de motorun indirilip komple yapılması gerekiyomuş. masrafı da hemen hemen aynı rakamlardır sanırım. ben okulu bitirip çalışana kadar yaptıramam büyük ihtimal ama umarım bi sorun çıkartmaz :)
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
islambol
Vosdost
Vosvosumun adı: Afet

Mesaj #3 gönderen islambol » Sal Tem 10, 2012 10:11 am

Selam,
Yağ eksiltmenin sebebi yağ kaçıran keçeler de olabilir, segman değiştirilmesi hatta piston ve ya gömleğin değiştirilmesi gerektiği için de olabilir.
bence hemen kötü düşünme derim. Önerebileceğim Nautilus 'un karşısında Remzi Usta var, ona git bi baksın derim.Ben oraya gidiyorum.
Telefonu; 05322518212
Umarım çok sorun çıkmaz, ucuza halledersin.
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #4 gönderen izustun » Cum Tem 13, 2012 10:41 pm

40 yasindaki bir motor herzaman azda olsa yag kaciracaktir.damlama derecesinde olmasada bazi yerlerden biraz yag akmasi bunun sonucunda motor yaginin azalmasi olagan bir durum.onemli olan yagin assagi dogru sizmasindan cok yanma odasina piston ve yatak arasindaki bosluktan sizarak yanmamasi.kecelerden kacan yag kolaylikla hallolur fakat motor yag akitmaktan cok yag yakiyorsa o zaman rektefe zamani gelmis demektir.bu durumda motor mavi duman atar,kompresyon duser,dusen kompresyon sonucunda yag cubugunu cekince motor uflemeye baslar.sizinde once sorununuzun hangisi oldugunu bulmaniz gerekiyor bence.ama ufleyen bir motorda yagini surekli kontrol edip sikistirmazsan oldukca uzun bir sure idare edebilir.
rektefe masrafininda 2000tl'yi gececegini pek sanmiyorum.
Resim

(o\_!_/o)
alptug712
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #5 gönderen alptug712 » Pzt Tem 16, 2012 12:46 pm

Cevap veren herkese teşekkür ederim.. Ben tatildeyken babam Pendik sanayide bir ustaya birakmis.. Segman atiliyormus Çarşamba cikacak inşallah sonucu burda paylasirim :)
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #6 gönderen efemm006 » Prş Tem 19, 2012 4:16 pm

izustun yazdı:40 yasindaki bir motor herzaman azda olsa yag kaciracaktir.damlama derecesinde olmasada bazi yerlerden biraz yag akmasi bunun sonucunda motor yaginin azalmasi olagan bir durum.

İşte bu düşünceye karşıyım.Sonuçta bu motor mikronluk hesaplarla yapılmış ve dışarıya yağ atsın diye yapılmamış.Eğer motor yağ kaçırıyosa veya damlatıyosa bir sorun vardır.Buda göz ardı edilecek bir konu değil benim için.Sonuçta bu motorun canı ciğeri yağdır.En kötü azcık damlatıyo olsa uyduruk bir keçeden kaçırıyo olabilir.10 TL lik bir keçe 2000 liralık masraf açabilir.Yani yağ akması normal değildir.Damlatması korkutucu olmasada normal değildir.Bu dediklerimide yanlış anlamayasın kardeşim.Forumda okuduğum bir cümle ile bitireyim.
"Vosvos yağ damlatmaz yerini işaretler"
Erdi Hasırcı
Kullanıcı avatarı
islambol
Vosdost
Vosvosumun adı: Afet

Mesaj #7 gönderen islambol » Cum Tem 20, 2012 10:08 am

"Vosvos yağ damlatmaz yerini işaretler"[/quote]

:) iyiymiş..
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #8 gönderen izustun » Pzr Ağu 05, 2012 12:24 pm

akıtmak derken damlatma derecesinde bahsetmiyorum.ben damladığını hiç görmedim mesela ama motora alttan bakarsan orasında burasında yağ görüyorsun.bu dediğim motor indirtecek bir kaçak değil 6 ayda bir baksan yağına yeterli.gerçi ben 2 haftada bir bakıyorum ne olur ne olmaz.
Resim

(o\_!_/o)
vwrh+
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Mesaj #9 gönderen vwrh+ » Prş Ağu 23, 2012 11:25 pm

araba herne marka model olursa olsun 6 ayda bir yağına bakılıyorsa o araçta olsaı sorunlar muhtemeldir ne model olursa olsun haftada en az bikez kontrol edilmeli sdce yağ değil herşy olabilr.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir