TÜM YAĞ BİR ANDA AKTI

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
dawsons-creek
Vosdost

TÜM YAĞ BİR ANDA AKTI

Mesaj #1 gönderen dawsons-creek » Çrş Eki 24, 2012 5:34 pm

merhaba. Dün 300 km kadar bir uun yol yaptım. Yolculuğun sonuna doğru arabayı dinlendirirken bütün yağı alttan akıttığını gördüm. Arabaya yeni segman atılmış keçeler vs. Şaban usta tarafından değiştirilmişti. Yağ ekleyerek geldim. Ama keçelerden olsa bugün de atardı diye düşünüyorum oysa ki sanki bugün daha normal bir durumda. Acaba sıkıştırmadan olabilir mi? Sıkıştırma dediğim de en fazla 100 km hız yaptım o kadar.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: TÜM YAĞ BİR ANDA AKTI

Mesaj #2 gönderen gürhan » Çrş Eki 24, 2012 8:48 pm

Yavaş yavaş, sağdan sağdan ustana git durumu anlat, kontrol ettir...Yağı altta nereden akıttın...Bütün yağı boşalttıysan, problemin büyük olduğunu düşünüyorum...Ancak şimdi normal demen biraz tuhaf...En doğru cavabı ustan verir yine.
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #3 gönderen dawsons-creek » Çrş Eki 24, 2012 10:14 pm

Gürhan abi arabanın altı komple yağ olmuştu. Dediğim gibi şaşırdığım nokta bu motoru şaban usta yaptı. conta keçe hep değişti.Şuan da farklı bir şehirdeyim . Arayıp konuşacağım bayramı atlattıktan sonra. Bu arada iyi bayramlar :)
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #4 gönderen atakan77 » Çrş Eki 24, 2012 10:33 pm

Geçmiş olsun, kötü bir durum.
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #5 gönderen ilkeer » Prş Eki 25, 2012 12:32 am

garip bi durum
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #6 gönderen yavuzss » Prş Eki 25, 2012 10:53 am

Yeni takılan malzemenin kalitesizliğinden bile olabilir. Yağ radyatörü ve contaları bir ihtimal olabilir. Ama birçok sebep olabilir bakmak lazım.
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #7 gönderen dawsons-creek » Prş Eki 25, 2012 6:57 pm

Bir daha da bana kimse İstanbulda usta var demesin. Cidden herkes para peşinde. Ankarada koçak vosvogeni çok duydum galiba gökhan ve mehmet ustalar. Son olarak onları deneyeceğim. Araba mecburen bir süre yatacak ama olsun o kadar kahrını çektim. Biraz daha çekerim. Ustaya da ne diyeyim ki yanlış hatırlamıyorsam parçalar v.s 1500 e yakın param gitti. Ne çekişte bir artış ne bir düzelme. 1200 motorda olsa rampayı 30-40 la tırmanıyor 3 e atınca gitmiyorsa bir sıkıntı vardır elbet. çok teşekkürler herkese . Cidden çok ilginç bir arıza ile karşılaştım ya
ulucinar
Vosdost

Mesaj #8 gönderen ulucinar » Prş Eki 25, 2012 9:19 pm

benzer durumla ben de karşılaşmıştım büyük ihtimalle seninki de aynı ben de 120 km lik bir yolculukta arabayı 100 den aşağı düşürmeden kullanmıştım bir ara duraklayıp motor kısmına baktım aşırı derecede yağ kaçırıyordu o zaman motorun aşırı ısındığını anladım bir aksilik olabileceğini düşünerek petrolden yağ aldım yarım litre kadar ekledim eve kadar gittim. sonrası da bir kaç damladan ibaret oldu yani sıkıntı yok inş sende de bişey yoktur.
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #9 gönderen dawsons-creek » Cum Eki 26, 2012 8:11 pm

İnşallah yoktur. Tek temennim o. Yoksa vay halimize. Tekrar motor inidr vs.
Kullanıcı avatarı
alnico
Vosdost
Vosvosumun adı: MAVİŞ

Mesaj #10 gönderen alnico » Cmt Eki 27, 2012 9:34 pm

Bir daha da bana kimse İstanbulda usta var demesin. lafı biraz ağır kaçmış alınan parçanın kalitesi (eski alman kalitesi kesinlikle yok herkes biliyor) etki olabilir tamir edilen araba çıktıkdan sonra başka bir yerinden arıza verebilir sonuçda 40 senelik makinalar bu hiç bir ustaya çamur atma hakkını vermez diye düşünüyorum....

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir