Uzun Suredır Yatan Arac.yardım

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
NihatCan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh -
Vosvosumun adı: Feriha

Uzun Suredır Yatan Arac.yardım

Mesaj #1 gönderen NihatCan » Pzt Ara 03, 2012 7:44 pm

Bu gun dokuntu halde 74 model 1200 bi vosvos aldim.sahibi araci 3 yil once sifir motor yaptirmis ve 2 yil boyunca hic kullanmamis.yeni aku aldim mars basiyor fakat motor calismiyor ne yaptiysam.usta cagirdim ve kompresor yapmadigini motorun sekman atilmasi gerktigini(500-600 tl) soyledi.bana pek guven vermedi acikcasi.bir oneride bulunabklirmisiniz...

Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Cvp: Uzun Suredır Yatan Arac.yardım

Mesaj #2 gönderen Doğu » Pzt Ara 03, 2012 7:51 pm

geçen hafta aldım bende uzun süredir yatan bir vosvos.

tüm hortumları
buji
buji kablosu
platin
meksafe
motor ve şanzıman yağını
egsoz kazanı ve uçlarını
birde fren ve öntakımı yeniledim (tabi bu motorla alakasız ama) yeniledim şu anda canavar gibi çalışıyor.
uqur91
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #3 gönderen uqur91 » Pzt Ara 03, 2012 8:12 pm

Ateşlemeyle ilgili bir sıkıntısı var muhtemelen. Sekman mekman nerden çıkartmış o usta? :sopa:
Resim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #4 gönderen subutay2006 » Pzt Ara 03, 2012 8:38 pm

araç uzun zamandır yatıyor ise birçok nedeni olabilir benzin pompası ne durumda acaba karbüratöre giren hortumu sök bi marşa bas bakalım benzin geliyor mu en azından pompanın sağlam olduğundan emin olursun. sonra ateşlemeye yönelirsin distribütörü ve ateşleme sırasını da bi kontrol etmek lazım. ateşleme sırası yanlış bağlanmışsa çalışmaz tabi bunlar benim tahminlerim distribütör sağlam mı ateşleme bobini sağlam mı bilemiyorum birkaç nedeni olabilir başka bir ustaya göstermende fayda var.
En son subutay2006 tarafından Pzt Ara 03, 2012 8:39 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
NihatCan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen NihatCan » Pzt Ara 03, 2012 9:23 pm

Hocam atesleme var karbratore benzinde damlattim tik yok yinede.karburatoru elimle kaatip actim yine olmadi mars basarken birtek vurdurmayi denemedim.canim cok sikildi.arac antalyada soncare cekiciyle ispartadaki ustame getircem sanirim.
vosvosavcisi
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Mesaj #6 gönderen vosvosavcisi » Sal Ara 04, 2012 11:53 am

marşa bassın biri dıstıbıtörden avans vererek çalısır anca 05363387878 den bana ulaş yapamazsan
NihatCan
Vosdost

Mesaj #7 gönderen NihatCan » Sal Ara 04, 2012 7:23 pm

Hocam cok tesekkur ederim. bende vardi heralde acemilik.ev sahibim haci teyze okudu ufledi,haci amcada kontagin basina gecti araba az bi zorlamayla calisti. :)artik sadece kaporta boya ve muayene isleri kaldi....

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir