SORUN ÇÖZÜLDÜ..motor az ısındıktan sonra 2.marşta çalışmıyor

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
volkan2101
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

SORUN ÇÖZÜLDÜ..motor az ısındıktan sonra 2.marşta çalışmıyor

Mesaj #1 gönderen volkan2101 » Cum Oca 04, 2013 4:01 pm

arkadaşlar merhaba vosvosum sabahları tek marşta alıyor fakat stop edip 20 dakka bekledikten sonra bir daha çalışmıyor çok zorlanıp boğuluyor sonra ortalık toz duman.fakat 1 saat bekleyince yani motor soğuyunca yine tek marşta alıyor ilginç bir durum .bostancıya hasip ustaya gittim meksefe ve bir parça daha değişti bundan dedi düzelmedi tekrar gittim buji kablosunu değişti yine olmadı .aracın bujileri iyi durumda hava filitreside temiz karbüratörü ayarlandı ama değişmedi sizce sorun neyden kaynaklanıyor.

SORUN DÜZELDİ...ateşleme sisteminde değişmeyen parça bırakmadı sağolsun usta ilk önc eplatin meksefe dedi tamm dedi olmadı kablodan dedi değişti olmadı sonra tekrar gittim dis.kapağı ve bobin ozaman dedi onlarıda değiştirdim yine düzelmedi.en sonunda karburtörcüye gittim bir arkadaş vesilesiyle 10 dakka ayar yaptı tamam git dedi ve araba düzeldi:S şimdi arabanın dzeldiğine mi seviniyim yoksa o kadar değiştirdiğim orjinal parçalaramı yanayım .yinede sağolsun hasib usta en azından parçaları yeniledi :p
En son volkan2101 tarafından Cmt Oca 12, 2013 9:51 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Cvp: motor az ısındıktan sonra 2.marşta çalışmıyor

Mesaj #2 gönderen ismiil » Cum Oca 04, 2013 4:24 pm

enterasan
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
volkan2101
Vosdost

Mesaj #3 gönderen volkan2101 » Cum Oca 04, 2013 4:53 pm

ismiil yazdı:enterasan

oldukça
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #4 gönderen efemm006 » Cum Oca 04, 2013 5:05 pm

Kontağı 10sn açık tutup 1cm kadar gaza basarak çalıştırmayı deneyin.Boğulduğundan dolayı çalışmaz bildiğim.
Erdi Hasırcı
volkan2101
Vosdost

Mesaj #5 gönderen volkan2101 » Cum Oca 04, 2013 5:15 pm

efemm006 yazdı:Kontağı 10sn açık tutup 1cm kadar gaza basarak çalıştırmayı deneyin.Boğulduğundan dolayı çalışmaz bildiğim.

araç bir şekilde çalışıyor ama her defasında aynı şeyi yapıyor birazda gaz verince boğuluyor doğal olarak.
superçılgın
Vosdost

Mesaj #6 gönderen superçılgın » Cum Oca 04, 2013 6:29 pm

karbüratör haznesine gelen benzin taşıyor bu sebepten dolayı olmasın karbüratörün içinde benzini kesen bir parça vardı şimdi ismini hatırlamıyorum iyi bir karbüratörcüye götür sakın karbüratörünü değiştirme sadece o parça bulunması mümkün ama sıfırı bile %50 hasarlı gelir...
volkan2101
Vosdost

Mesaj #7 gönderen volkan2101 » Cum Oca 04, 2013 6:37 pm

superçılgın yazdı:karbüratör haznesine gelen benzin taşıyor bu sebepten dolayı olmasın karbüratörün içinde benzini kesen bir parça vardı şimdi ismini hatırlamıyorum iyi bir karbüratörcüye götür sakın karbüratörünü değiştirme sadece o parça bulunması mümkün ama sıfırı bile %50 hasarlı gelir...

o parçayı bilmiyorum yarın sorarım ustaya varsa onuda değiştiririm .ben bobinden diye düşünüyorum olabilirmi ?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #8 gönderen gürhan » Cum Oca 04, 2013 9:12 pm

Hasip ustaya gidipte sorunun halen devam etmesi tuhaf. İşinde ehildir. Onun yanındayken problem tekrar etmiyor mu?

Birde şunu deneyin. İlk başlarda bendede aynı sorun oluşmuştu. Marş basıp gidiyorsun, sonra bir yerde duruyorsun, farzedelim benzinciye gidip benzin aldın. Hapı yuttun, keyfi gelmeden çalışmazdı. Bendeki sorun distirbütör kapağındaydı. Muhtemelen çatlak bir yeri vardı, bir şekilde içinde nem oluşuyor ve ateşleme istenilen sıraya göre gitmiyor atlama yapıyor. Bir daha aynı sıkıntıyı yaptığında kapağın içini selpak ile kurulayın. Eğer çalışırsa distirbütör kapağını değiştirin.
volkan2101
Vosdost

Mesaj #9 gönderen volkan2101 » Cum Oca 04, 2013 10:27 pm

tamm hatta şimdi denemeye gidiyorum : )
volkan2101
Vosdost

Cvp: Cvp: motor az ısındıktan sonra 2.marşta çalışmıyor

Mesaj #10 gönderen volkan2101 » Cum Oca 04, 2013 10:49 pm

gürhan yazdı:Hasip ustaya gidipte sorunun halen devam etmesi tuhaf. İşinde ehildir. Onun yanındayken problem tekrar etmiyor mu?

Birde şunu deneyin. İlk başlarda bendede aynı sorun oluşmuştu. Marş basıp gidiyorsun, sonra bir yerde duruyorsun, farzedelim benzinciye gidip benzin aldın. Hapı yuttun, keyfi gelmeden çalışmazdı. Bendeki sorun distirbütör kapağındaydı. Muhtemelen çatlak bir yeri vardı, bir şekilde içinde nem oluşuyor ve ateşleme istenilen sıraya göre gitmiyor atlama yapıyor. Bir daha aynı sıkıntıyı yaptığında kapağın içini selpak ile kurulayın. Eğer çalışırsa distirbütör kapağını değiştirin.

hasip ustayı tavsiye ettiler evet problem var dedi meksefeyi ve bir parçayı daha değiştirdi tamamdır dedi bir daha yapmaz dedi tekrarlayınca buji kablosunun birini değiştirdi bundandır oksitlenmiş dedi yine olmadı sonra telefon açtım bobin al takalım deneyelim dedi bende henüz alıp gitmedim bu forumdan faydalanmak istedim deneme yanılma ile bir sürü sağlam parça değişecek buda benm işime gelmiyor doğal olarak .şimdi aracı çalıştırdım biraz bekliyorum tekrar yaparsa dediğiniz yapıcam inşaAllah işe yarar.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir