rolantide iyi vitesde hareket etmiyor.

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: totoş

rolantide iyi vitesde hareket etmiyor.

Mesaj #1 gönderen suvos » Pzt Oca 14, 2013 7:14 pm

merhabalar arkadaşlar vosum başlıktanda anlayacağınız gibi rolantide çalışıyor fakat vitese taktığımda güç kaybediyor stop etmeden debriyaja basınca kurtuluyor basmasam duruyor.gaza yüklenirsem patlama oluyor ama hafif hareket ettirebiliyorum.ben ateşleme olabileceğini düşünüyorum ama birde sizlere sormak istedim teşekkür ederim.

zottirx
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -

Cvp: rolantide iyi vitesde hareket etmiyor.

Mesaj #2 gönderen zottirx » Çrş Oca 16, 2013 5:21 pm

Rolantide çalışıp araç güç istediğinde zorlanıyorsa Baskı balatada sıkıntı olabilir veya güç=yakıt sistemininde gözden geçirilmesi lazım.
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost

Mesaj #3 gönderen suvos » Çrş Oca 16, 2013 6:00 pm

balata sıfır değişmişti zottirx birde ben avansı felan kurcaladıktan sonra oldu yani karb.distribütör herşeyi bozdum sanırım.yatan arabanın baskı balatasına birşey olurmu bilmiyorum ama.güç=yakıttan kasıtın nedir acaba
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #4 gönderen serdarbuğan » Çrş Oca 16, 2013 9:35 pm

bence ayarsızlıktan birden çok ayar mevcut hepsini denk getirmek biraz ustalık işi en iyisi işten anlayan bir ustanın görmesi :)
Resim
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #5 gönderen big1303 » Prş Oca 17, 2013 7:46 pm

Vitese taktığınızda araç stop edecek gibi oluyorsa karbüratör hava ayarını kontrol etmek gerekebilir. Ateşleme sistemini de gözden geçirdiğiniz de sorunun çözülmesi lazım.Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost

Mesaj #6 gönderen suvos » Prş Oca 17, 2013 8:23 pm

teşekkürler arkadaşlar tahmin ettiğim gibi ayar ayar birde distribütörümden hoşnutsuzum ama.yine gökhan ustaya yol görünüyor bize.tekrar herkese teşekkürler :çiçek:
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost

Mesaj #7 gönderen suvos » Cum Oca 18, 2013 12:09 pm

birşey sorayım tekrar arkadaşlar karbüratörden inen manifoltta iki adet ısıtıcı çıkıyor yanlardan bunların iptal edilmesi mümkünmü yani adam yapmışki bir işe yarıyordur ama zaten zor çalışan motorlarımız çalışmadan burdan vereceği bir ısı yok heralde o zaman mantık nedir.bağlantı yerlerinden kesip sade manifolt kullansak :onebe:

http://imageshack.us/a/img819/2496/97407275.jpg
zottirx
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -

Mesaj #8 gönderen zottirx » Cum Oca 18, 2013 2:44 pm

suvos yazdı:balata sıfır değişmişti zottirx birde ben avansı felan kurcaladıktan sonra oldu yani karb.distribütör herşeyi bozdum sanırım.yatan arabanın baskı balatasına birşey olurmu bilmiyorum ama.güç=yakıttan kasıtın nedir acaba

Çözümü bulmuşsun zaten avans ayarı..
NihatCan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh -
Vosvosumun adı: Feriha

Mesaj #9 gönderen NihatCan » Pzr Oca 20, 2013 7:40 pm

Distiribitorun kelepcesini gevset.araba rolantide calisirkenbir yanden karburatorden elinle gaz ver bir yandan da distiribitoru elinle saga sola dondur.dogru ateslemeyi yapip gaz yemeye basladiginda vidayi tekrar sik.bu islemden once bujileri degistirmende fayda var bu durumda calistirmaya zorladigin icin bujileri islatmis olabilirsin.bol sans.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost

Mesaj #10 gönderen suvos » Pzr Oca 20, 2013 7:57 pm

bunu yapıyorum rolantide güzel gaz yiyor fakat vitesde gitmek istediğimde güç kaybediyor ve stop ediyor hatta pat patlar başlıyor sanırım ayarsızlık karbüratörü yeni taktım o felan bozdu iyice usta istiyor. :)

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir