Vosvos'un bitmek bilmeyen sorunu :(

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
semih16
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: VASBİ 1970 VW__1300

Vosvos'un bitmek bilmeyen sorunu :(

Mesaj #1 gönderen semih16 » Pzr Şub 24, 2013 12:37 pm

Arkadaşlar herkese voslarıyla keyifli mutlu sürüşler dilerim... Geçtiğimiz aylarda 3.vosvosumu alarak aranıza katılmıştım. Ancak bu vosvos beni canımdan bezdirmek üzere olduğundan yardımlarınızı rica ediyorum.

Vosvosu aldıktan sonra hemen Bursa'da meşhur Osman Usta'ya aracı götürdüm bütün sorunlarımda bundan sonra başladı. Osman Usta aracın deposunu temizledi bende akşam alıp yola koyuldum dükkandan çıkar çıkmaz araba öksürmeye başladı aradım soğuktur yapar düzelir dedi. Yaklaşık 50 km öyle geldim eve arabayı sabah çalıştırmak istedim araç çalışmadı. Daha sonra baktık karbüratör benzin taşırıyor ne yaptıysak ayar tutmadı Ayhan Usta'ya gittik oda halledemedi hemen bir sıfır karbüratör aldım taktım yine düzelmedi. Daha sonra baktıkki araç yağa benzin karıştırıyor. Hemen benzin otomatiğini sıfırladık yine yok yine yok araç hala yağa benzin karıştırıyor ve sonuçta çalışmıyor. ( Ateşleme sisteminde bir sorun yok çok büyük ihtimalle)
Artık iyice moralim bozuldu sizce bunun için ne yapabilirim :(

serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Cvp: Vosvos'un bitmek bilmeyen sorunu :(

Mesaj #2 gönderen serdarbuğan » Pzr Şub 24, 2013 2:34 pm

benzin otomatiğini değiştikten sonra bujilerinizi söküp temizlediniz mi yada değiştirdiniz mi?eğer cevap hayırsa bujileriniz yağlanmış olabilir bu nedenlede çalışmayabilir çalışsada ateşlemede sıkıntı yapabilir. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Pzr Şub 24, 2013 5:36 pm

Halen yağa benzin karışıyor ise ilk önce buna bir çözüm bulmanız gerekiyor. Bunu da yapması gereken kişi, ustanız Osman. Ya da bir de başka usta deneyin.
semih16
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: VASBİ 1970 VW__1300

Mesaj #4 gönderen semih16 » Pzt Şub 25, 2013 8:00 pm

Osman Usta'ya tekrar götürmek istemiyorum artık burada da pek yorum alamadım herhalede çekiciye yükleyip gölcükteki kemal usta'ya götürücem :(
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #5 gönderen atay_si » Pzt Ara 09, 2013 9:13 am

kartalda ki hasan usta yı deneyin derim cok tecrübeli ve temiz işçiliği var .
Doğu
Vosdost

Mesaj #6 gönderen Doğu » Pzt Ara 09, 2013 6:05 pm

atay_si yazdı:kartalda ki hasan usta yı deneyin derim cok tecrübeli ve temiz işçiliği var .

foruıma hasan usta yazmaya geldin herhalde, her mesajın hasan ustaya ?
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #7 gönderen big1303 » Çrş Ara 11, 2013 12:17 am

Motorun yağ seviyesi 2.çizginin oldukça yukarsında mı bir bakın. Benzin karışıyor demişsiniz, eğer oldukça yukarsındaysa motoru sıkıştırdığından dolayı bunu yapabilir.
Kullanıcı avatarı
atay_si
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #8 gönderen atay_si » Çrş Ara 11, 2013 9:59 am

Doğu yazdı:
atay_si yazdı:kartalda ki hasan usta yı deneyin derim cok tecrübeli ve temiz işçiliği var .

foruıma hasan usta yazmaya geldin herhalde, her mesajın hasan ustaya ?

Arkadas usta sordu, bende söyledim ne var bunda ? Hasan usta yanlısı olduğumu duşunmeyin ona götürüyorum aracımı memnunum .

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir