vosvosum ısınınca stop edıyor

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
misirli
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -

vosvosum ısınınca stop edıyor

Mesaj #1 gönderen misirli » Sal Mar 05, 2013 2:06 am

arkadaşlar merhaba
ben mısırda yaşıyorum ve 1 ay önce bir 71 model vosvos aldım ,yag yakıyordu ve sesı cok yuksektı segman attırdım ve egzost manıfoltun degıstırdım ılk gunler fena degıldı,kısa mesafede yıne sorun cıkarmıyor fakat 50 60 km lık bır yol yaptıgımda once frene basınca yag lambası yanıyor bır sure sonrada gaz yemıyor ve stop edıyor . motor sogumadanda calısmıyor, burdakı ustama olayı anlattım elektrıksel dedı ısmını hatırlayamadım bır parca degıstırdı artık korkma dedı ,ıskenderıyeden eve yaklastım araba yıne aynı arızayı verdı. bende arabayı oldugu yerde bırakıp eve geldım ,bır saat sonra gıdıp calıstırdım sankı hıc sorun yokmus gıbı tek marsta calıstı,bana bu konuda yardım edebılırmısınız?

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: vosvosum ısınınca stop edıyor

Mesaj #2 gönderen gürhan » Sal Mar 05, 2013 10:08 am

benzin pompası da arızalı olabilir...Distibütörün sağ tarafındaki parça...O ısındığında benzini kestiği için motorun stop ediyor olabilir. Hatta bazı arkadaşlardan duyduğumuz kadarıyla uzun yolda parça arıza gösterdiğinde domatesi kesip üstüne şapka gibi geçirildiği ve işe yaradığı söylenmişti.
Yağ lambanın yanmasının nedeni yağının eksilmesi yada incelmesi olabilir. Yağ seviyeni kontrol et ya da değiştirilmedi ise değiştir.
misirli
Vosdost

Mesaj #3 gönderen misirli » Sal Mar 05, 2013 11:57 pm

gurhancıgım cok sagol, bugun elektrıkcıye gıttım bobını degıstır dedı ama, oda bana kesın konusmadıgı ıcın dedıgını yapmadım,yanı oda emın degıldı, dıstrübitörun sagındakı parca dedın hangısı yakıt pompasını kastedmıyorsun degıl mı ,dısturöbıtörle yakıt pompası arasında bır pqrca daha var gercı ne ıse yaradıgını bılmıyorum ama onumu soyluyorsun
misirli
Vosdost

Mesaj #4 gönderen misirli » Çrş Mar 06, 2013 12:00 am

acaba vosvosa dızel yagı kullanabılırmıyız bıraz daha kalın oldugu ıcın ben daha once daıwoo matızde kullanıyordum bır sıkıntı yaratmamıstı
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #5 gönderen yavuzss » Çrş Mar 06, 2013 7:43 am

Sübap ayarlarını kontrol ettir. Isınınca sıkıyor ve harareti yükseltiyor bu sebeple lamba yakıyor olabilir ve kompresyon düştüğünden ateşleme yapmıyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #6 gönderen gürhan » Çrş Mar 06, 2013 10:57 am

misirli yazdı:acaba vosvosa dızel yagı kullanabılırmıyız bıraz daha kalın oldugu ıcın ben daha once daıwoo matızde kullanıyordum bır sıkıntı yaratmamıstı

Yavuz hocanın dediklerini mutlaka kontrol ettir. Problemin çözülecektir. Kalın yağ kullanma konusuna gelince kullanmaman vosvosunun sağlığı için gerekli. Diğer aracın su soğutmalı olduğu için farketmeyebilir, hatta belki daha iyi bir randıman alabilirsin... Ancak vosvoslarda yağ, yağlamanın yanında soğutma işlevide görür...O yüzden devirdaiminin kolay olması lazım...Kalın yağın akışkanlığı da zor olduğu için soğutmada randıman göstermez.
Castrol 20-50 den şaşma.
misirli
Vosdost

Mesaj #7 gönderen misirli » Çrş Mar 06, 2013 3:23 pm

yavuz usta motor u yenı yaptırdım subap ayarları yapıldı,acaba sensor mu bozuk burdakı ustam yansın sorun degıl dedı ama ben endıselıyım, ayrıca bır sey daha sormak ıstıyorum vosvosumda devır gostergesı yok,vosvosu yuksek devırdemı kullanmak lazım, 1.viteste kac.2 .viteste kac km yapmalıyım bu konudada yadınlatırsanızcok sevınırım,sımdıden hem sıze ve hemde gurhan beye tesekkurler
Lütfü
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #8 gönderen Lütfü » Çrş Mar 06, 2013 8:29 pm

Vosları devirli kullanmak lazım, kullanım kılavuzunda belirtiliyor, yine kılavuzda belirtildiğine göre;
1. Vitesde max. 25
2. De max. 50
3. De max. 75
( + - 5km/s fark olabilir, hatırladığım kadarıyla böyleydi )
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #9 gönderen gürhan » Çrş Mar 06, 2013 10:45 pm

misirli yazdı:yavuz usta motor u yenı yaptırdım subap ayarları yapıldı,acaba sensor mu bozuk burdakı ustam yansın sorun degıl dedı ama ben endıselıyım, ayrıca bır sey daha sormak ıstıyorum vosvosumda devır gostergesı yok,vosvosu yuksek devırdemı kullanmak lazım, 1.viteste kac.2 .viteste kac km yapmalıyım bu konudada yadınlatırsanızcok sevınırım,sımdıden hem sıze ve hemde gurhan beye tesekkurler

Kırmızı lambalar uyarı işaretidir...Ustanıza sorun bakalım, motoru kucağınızda getirdiğinizde tekrar motor yapacak mı ücret almadan?
Devir işini kendiniz anlayacaksınız...Ne bağıracak ne de hantal kalacak.

1 viteste...0-25 km aralığı
2 viteste...20-50 km aralığı
3 viteste...40-80 km aralığı
4 viteste...60-120 km aralığı
misirli
Vosdost

Mesaj #10 gönderen misirli » Prş Mar 07, 2013 3:17 am

cok tesekkurler yeni vosvoscu olarak hem yavuz ustanın ve hemde gurhan bey sızın dusuncelerınızı onemsıyorum sagolun

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir