Aracım Çalışmıyor.

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Dracus
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Aracım Çalışmıyor.

Mesaj #1 gönderen Dracus » Cmt Nis 06, 2013 1:50 pm

Merhaba arkadaşlar ,
Elimdeki direksiyonu sökmek için bir motor ustasının önüne aracımı park ettim direksiyonu söktüm yenisini taktım ve aracım bir daha çalışmadı.
İlk etapta benzinin bittiğini gördüm gittim benzinliğe benzin aldım ancak yine çalışmadı ve 3.30 saatlik uğraşlarım sonucu aküyü de bitrdim.
Olmadı vurdurmayı denedim ancak çalışmıyor.
Karbüratörü açıp üstten benzin döktüm distribütörü söküp bakır uçların oksitli yerlerini zımparaladım ancak yinede çalışmıyor.
Araç marş basıyor hatta gösterge panelinde yağ ışığıda sönüyor sanki çalışacakmış gibi ama sadece o kadarla çalışıyor.
Tavsiyeleriniz varmı ? Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Cvp: Aracım Çalışmıyor.

Mesaj #2 gönderen ismiil » Cmt Nis 06, 2013 2:51 pm

sigortalarıda kontrol etseydiniz
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #3 gönderen subutay2006 » Cmt Nis 06, 2013 7:00 pm

bu mekanik öyle bişey ki bazen hiç aklına gelmeyecek yerlerden arıza yapmış olabiliyor daha önce benim başıma böyle bişey geldi en sonunda distribütörün içindeki şasi kablosunun kopmuş olduğunu fark ettik yine yakın zamanda meksefeyle ilgili bir sorundan dolayı aküyü bitirme aşamasına geldim değiştirdim çalıştı en azından ateşlemeyle ilgili olanları bir denemek gerekir diye düşünüyorum sanırım benzin gelmesinde bir problem yok eğer denemek istersen karbüratöre giren kısmı bi sök yere doğru bi tur kısa bir marş yap bakalım benzin akıyor mu hortumdan kolay gelsin arızanın çözümünü bize de yazarsan bilgilenmiş oluruz. saygılar sevgiler.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
fùhrer
Administrator
Administrator
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: SrtK

Mesaj #4 gönderen fùhrer » Cmt Nis 06, 2013 7:59 pm

Slm,
Öncelikle geçmiş olsun.
Motorun çalışmaması birçok sebepten ileri gelebilir. Aşağıda sıraladıklarımı kontrol edin.
- Bobin, meksefe, platin, tevzi makarası
- Distribütor, buji kabloları, distribütor kapağı,
- Avans ayarı
- Karbüratör memeleri, benzin otomatiği, karbüratör manifold bağlantıları,
- Elektronik ateşleme varsa kablolar ve beyni
- Sigortalar (yani)

Sadece direksiyon değişimiyle araba çalışmamazlık yapmaz kanısındayım.
Kolay gelsin.
uqur91
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #5 gönderen uqur91 » Cmt Nis 06, 2013 10:25 pm

Başka bir vosdostun distribütörünü takıp deneyin birde. Ama önce aküyü şarj edin yoksa marş motoru masraf açabilir.

Geçmiş olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #6 gönderen gürhan » Pzr Nis 07, 2013 3:53 pm

Direksiyonu sökerken kontakla ilgili kablolardan birini koparmış olabilirsiniz. Ateşleme sistemini kontrol ettiniz mi...Bobine elektrik geliyor mu? Anlattıklarınıza göre bobine akım gelmiyor... Kontak açık şekilde benzin manyetiğinin soketini çıkarıp takın bakalım tık tık diye ses geliyormu manyetikten...Alternatörün üstündeki + dan bobinin + sına bir kablo çekip marş basın...Çalışırsa kontaktan artı gelmiyordur. Elektrikçi yolu gözükmüş demektir.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir