sanırım ateşleme sistemi lütfen yardımcı olunuz

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
byfatih54
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

sanırım ateşleme sistemi lütfen yardımcı olunuz

Mesaj #1 gönderen byfatih54 » Çrş May 08, 2013 9:37 am

selam vos dostlar arabamın motorunu yıkadıktan sonra calıstıramadım epey ugrastımaku bıttıı doldurdum o derece hem tupte hem benzınde denedım en son bayırdan asagı 2. vites ile vurdurdum zor bela calıstı ama duzensın arada par dıye patlama yapıyor sankı bujıler ateslemıyorr distributoru sağa sola cevirince bıraz daha ıyı calısıyor ama o kotu ses yıne egzozlardan cıkıyor sızce ne olabilir

serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Cvp: sanırım ateşleme sistemi lütfen yardımcı olunuz

Mesaj #2 gönderen serdarbuğan » Çrş May 08, 2013 5:06 pm

yıkandıktan sonra çalışmadıysa büyük ihtimal bujiler ıslanmıştır yada distribütör kapağının içi ıslanmıştır.distribütör kapapını sök içini kuru bezle sil. :) yada yakınında elektrik alabileceğin bir yer varsa saç kurutma makinasıyla buji yuvalarını kurutmaya çalış yada araç kapalı otoparkta falan değilse arka tarafını güneşe çevir ve kendiliğinden kurumasını bekle :)
Resim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #3 gönderen serdarbuğan » Çrş May 08, 2013 5:10 pm

gerçi arabayı çalıştırdığını söylemişsin ama ilk çalışmasında dediğim gibi bujiler ıslandıysa tekleyerek çalışabilir motorun uzun süre çalışıp iyice ısınması lazım :)
Resim
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Mesaj #4 gönderen ismiil » Çrş May 08, 2013 8:47 pm

distributoru sağa sola nasıl çevirebiliyorsunuz vidası sıkılı değil mi avansını bozmuşsunuz ondan muhtemelen arkadaşın söylediği gibi dibüratör kapağının içini temizleyin ve en yakın ustaya gidip avansını kontrol ettirin.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #5 gönderen atakan77 » Prş May 09, 2013 10:48 am

Buji kablolarınız orijinal ise buji kablolarının buji bakalitlerine takıldığı yerden de içeri su girmiş olabilir. Kabloları bakalitlerden ayırıp kontrol etmenizde fayda var.
byfatih54
Vosdost

Mesaj #6 gönderen byfatih54 » Cum May 10, 2013 1:28 pm

bende avans ayarından şüpheleniyorum artık bug me videolarındakını deniycem yapamaz isem ustaya

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir