Platin meme yaparsa avans ayarı bozulur mu?

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
aqustic
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Lavinya

Platin meme yaparsa avans ayarı bozulur mu?

Mesaj #1 gönderen aqustic » Cum May 10, 2013 10:21 pm

Aracımla en son yapılan subab ayarı-avans ayarı-platin ayarından sonra 700 km yol yaptım.
Geçenlerde platin meme yaptı.Ne olduysa o günden sonra oldu.Araç şu an biraz vuruntulu çalışıyor.Ve yakıtta artış var.Şehir içi LPGde 30 kuruş yakan araç 36 kuruş yakıyor
Platin meme yaparsa avans ayarı bozulur mu?Ne yapmalıyım sizce ?Ya elektronik ateşlemeye geçicez yada bobin meksefe platin değişcek.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Platin meme yaparsa avans ayarı bozulur mu?

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cmt May 11, 2013 8:42 pm

Bobin değiştirmenize gerek yok diye düşünüyorum...Elektronik ateşlemenin takım maliyeti 250 lirayı bulur...6 ayda bir platin meksefe değiştirseniz yine karda olursunuz. Ancak platin ayarını bilen birisine yaptırmanız gerekir. Platin meme yaptığında ateşleme kaliteniz düşer. Hatta bir yerde okumuştum ama tam olarak hatırlayamıyorum..Memenin oynayan kısımda ya da sabit kısımda olması bile arızanın sebebinin farklı bir yerden olduğunun göstergesiydi.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #3 gönderen serdarbuğan » Çrş May 15, 2013 9:57 pm

benimde platin meme yapmıştı düşük devirlerde tekleme yapıyordu şimdilik değişmedim biraz zımparaladım çekiş inanılmaz farketti ama enkısa zamanda değişeceğim.meksefede arızalanmış olabilir.platinin meme yapması avans ayarını bozar mı bilmiyorum ama platin değişiminden sonra avans ayarının yeniden yapılması gerektiğini biyerlerden duymuştum :)
Resim
wos_chef
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: ŞAKİRR

Mesaj #4 gönderen wos_chef » Prş Oca 16, 2014 4:01 am

Platini çıkar ince zımpara ile zımpara la :)))

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir