Benzinde rolantide tekleme gaz yememe problemi hakkında

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Benzinde rolantide tekleme gaz yememe problemi hakkında

Mesaj #1 gönderen hunterakon » Sal Haz 11, 2013 10:09 am

Merhabalar. ben bir problemim vardı lpg takıldıktan bu yana (yaklaşık 1.5 yıldır) vos rolantide iken benzinde tekleme gaz yememe stop etme ve seyir halinde ilk gaza basarken kesiklik problemleri var bir kaç usta BAKMADAN karbüratör diyaframları çatlamıştır dedi inandım (çokta inanasım gelmedi ama) devam ettim kullandım 1 ay önce motor revizyonu yaptım vosuma karbüratöre elletmedim hiç dokundurtmadım bilerek topladım aracı test sırasında hava filitresi söküktü gaza basınca benzini aşşağı vermesi gerekirken dışarı yukarı püskürtüyordu karbüratörün üstten bakınca sarı bir boru var onun dibinden benzini dışa attığını gördüm karbüratörcüye götürüp para vermek istemiyorum işten anlıyorum fakat parça vs bunları bulamaz isem toplayamam düşüncesi var ne yapmalıyım ilk başka ne gerekir tamir takımı vs varmıdır yada daha önce başına böyle bir şey gelen varmı?

Resim
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Cvp: Benzinde rolantide tekleme gaz yememe problemi hakkında

Mesaj #2 gönderen atakan77 » Çrş Haz 12, 2013 12:26 pm

O bahsettiğiniz sarı boru bazen yuvasından çıkıp manifoltun içine bile düşüyor. Karbüratörü söküp boruyu sağlamlaştırın bence. Hatta diyaframı da alıp kendiniz de takabilirsiniz. Zor bir şey değil. 4 Tane civataya bakıyor, yeterki dikkatli olun.
hunterakon
Vosdost
Vosvosumun adı: Maviş

Cvp: Benzinde rolantide tekleme gaz yememe problemi hakkında

Mesaj #3 gönderen hunterakon » Sal Haz 18, 2013 4:08 pm

karbüratürün hemen üstünde cikle kelebeğinin hemen dibinde sarı aşşağı doğru bakan bir boru var o oynuyordu sarı renkte(pirinç büyük bir ihtimal) onun oturduğu yeride söktüm havşa gibi bir ucu var ama ne yaptıysam sabitleyemedim sanırım kaynak atılması gerek sabitlemek için bu sebeble iş yarıda kaldı o borunun ordan cıkıp manifolda düşme olasılığı %90 :) nasıl yapacağım bilemiyorum karbüratörcüye götürsem halleder sanırım:)
Resim

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: İncİ ve 1 misafir