Sibopların kısa sürede gevşemesi

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
aqustic
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Lavinya

Sibopların kısa sürede gevşemesi

Mesaj #1 gönderen aqustic » Prş Haz 27, 2013 9:56 pm

1000 km önce sibop ayarı yaptırdım.Bozuk olan 4 sibop civatası değişti.FAkat yine şimdi motor azıcık sallanıyor ve yakıt arttı gibi.
Araç lpgli.Ve devamlı lpgde biniyorum.Neden bu kadar kısa sürede sibop ayarı bozulmuş olabilir?Bütün civataları değiştirmemiz mi gerekli?
Araçta tekleme vs yok.

Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Cvp: Sibopların kısa sürede gevşemesi

Mesaj #2 gönderen atakan77 » Prş Haz 27, 2013 10:02 pm

Yine mi siboplar gevşedi :) Benim bir önceki vosvosum da lpgliydi ve subap kapağı da jopeks di. 1-2 ay da sibop ayarları bozuluyordu.
aqustic
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Lavinya

Mesaj #3 gönderen aqustic » Prş Haz 27, 2013 10:15 pm

Atakan abi.Ziya ustaya yine götürcem.Ya diğer 4 sibop civatası da bozuk onlar da değişecek ya da bir arkadaşım silindir kapakların değişecek veya rektefiye olacak dedi.Az bir sallanma var ama niye böyle oluyor bilmiyorum.Ama bir şekılde hallettircem bu sorunu.Bunun dışında hiçbir şikayetim yok.:(
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #4 gönderen atakan77 » Prş Haz 27, 2013 11:02 pm

Silindir kapakları çatlaksa kaynakla tamirle uğraşma özellikle lpgli vosvoslarda kaynakla doldurulan yerler kısa sürede tekrar bozuluyor. Çıkma çatlaksız kapak bulabilirsen onlardan al. Mümkünse bulacağın silindir kapakları vw 113... kodu ile başlasın. Bulamazsan vw 040 kodu ile başlayan kapaklar da olur. Ama sakın Jopeks alma! Zor da olsa halen çatlaksız orjinal kapak bulunabiliyor.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir