Motor odası yalıtımı

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Motor odası yalıtımı

Mesaj #1 gönderen zekimert » Cmt Eyl 20, 2014 12:01 pm

Benim motor odasının sırtındaki kaplama, (mukavva gibi bişey, arkasında da elyaf benzeri bi malzeme var) fanın emme girişine doğru şişmiş, motor zor hava alıyor. Sırf bunun için motoru indirip arkasına bişey yaptırmayı düşünüyorum.

Koçak VW'den Gökhan Usta, arkasına Al plakadan kaplama yaparız, güzel durur diyor ama ben sesi de azcık kessin istiyorum. "Yalan olmasın, benim yapacağım plaka sesi kesmez" diyor.

1) Sırf kaplamayı söksem, çıplak haliyle çok mu çirkin durur?
2) Sadece görüntüden ziyade gürültüyü de biraz azaltacak neler yaptırabilirim?

yasozcelik
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: Motor odası yalıtımı

Mesaj #2 gönderen yasozcelik » Prş Eyl 25, 2014 1:19 pm

aluminyum plakalar var arkası sungerımsı bir plastik malzeme yapıştırılmış. onlardan bulabilirsen sorunu bir nebze çözersin
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #3 gönderen atakan77 » Pzt Eki 06, 2014 8:38 pm

Motor ses plakasının altına yanmaz ısıdan etkilenmez izocam döşemenizi tavsiye ederim. Sesin daha da kesilmesini istiyorsanız. Arka koltuğu ve sırtlığı çıkarıp arka bağaja kısmına da uygun bulduğunuz bir malzemeden yalıtım yapabilirsiniz.

Kullandığım vosvosların iç kısmına yalıtım olarak çadır matı döşeyip üzerine de halıfleks kaplıyorum. Çoğu zaman motor sesini duymak için camı açıyorum :)

Yalıtımsız vosvoslarda motor sesi ciddi şekilde rahatsızlık veriyor ben olsam yalıtımsız kullanmam.
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Mesaj #4 gönderen zekimert » Cmt Eki 18, 2014 8:39 pm

Kartonu komple söktüm. Seste bir değişme olmadı, yine gürültülü :)

İç kısma yalıtım yapılır da Atakan abi senin motora bakan yüzeyine ne önerirsin?
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #5 gönderen atakan77 » Pzr Eki 19, 2014 6:27 pm

Resim

Resimdeki alüminyum plakanın altına izocam döşemiştim. Paslanmazdan da plakalar var 300 tl civarında. Olmadı 1 plaka paslanmaz alıp kendin de bükebilirsin. Yada statik boya ile pek çok renklerde boyanmış düz alüminyum plakalar var onlardan da bükülebilir.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Sal Şub 17, 2015 8:16 am

bir vosvos olsun da tek kulağımda çalışsın isterse. :)
stresss...

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir