1967 1300 Altında yağ birikmesi ve sonrası

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Victorsteelleo
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -

1967 1300 Altında yağ birikmesi ve sonrası

Mesaj #1 gönderen Victorsteelleo » Çrş Haz 15, 2016 12:51 pm

Arkadaşlar Merhaba,
Aranıza yeni katıldım Balıkesir'de yaşıyorum yaklaşık 1 ay önce İstanbul'dan 1967 model turkuaz mavi renkli bir vosvos alarak araniza katıldım.
Arabayı sitenin otoparkında hep aynı yere park ediyorum ve son zamanlarda islakligi belli olmak üzere altına yağ damlatmaya başladı. Motor yağını sürekli kontrol ediyorum orada bir eksilmesi yok sonradan şanzıman yağı olabileceği aklıma geldi ve yağını tamamlattirdim. Yağını tamamlayan usta bu Kaçakların şanzıman inmeden yapılamayacağını ve şanzımanı kendi indirip bir sanzimanciya tamir ettirmem gerektiğini söyledi. Benim viteslerden yana bir sıkıntım yok. Acaba böyle bir durum başına gelip de çözen bir vosvoscu dostu var mıdır ? Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: 1967 1300 Altında yağ birikmesi ve sonrası

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cum Haz 17, 2016 11:46 pm

Yağın nereden geldiğinden emin olmanız lazım. Bir iki damla yağ önemli değil. Ancak daha fazla akıntı normal değil. Öncelikle aracı biraz yükseltip altını kontrol edin. Lifte kaldırıp şanzuman ve motorun alt kısmını iyice temizleyin. Ardından yağın nereden geldiğinden emin olun. Sebebi bilmeden sonuca ulaşmak mümkün değil.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Cvp: 1967 1300 Altında yağ birikmesi ve sonrası

Mesaj #3 gönderen orko » Cum Tem 22, 2016 9:00 am

hep aynı yere park etmeyin. aracı temiz akma olmamış bir yere çekin önce. miktara bakın. vosunuz hayırlı olsun. bu gibi sorunlar sizi vosvostan soğutmasın.
stresss...

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir