1300cc güçlendirme...

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Tosbağa
Vosdost

1300cc güçlendirme...

Mesaj #1 gönderen Tosbağa » Pzt Haz 13, 2005 10:54 am

Arkadaşlar düşündüm madem LPG taktırıcam biraz performanstan bişi olmaz diye düşündüm.

Sizden isteğim motorumun ömrünü kısaltmadan ve aşrıya kaçmadan ve de tüketimi artırmadan ne gibi modifiye yaparım? Bana ne kadara mal olur ve marka model gibi şeyler nelerdir? Bunlar hakkında bilgi verirmisiniz?

Mesela buji, buji kabloları vb. şeyler basit ve zararsız işler biliyorum bunun gibi şeyler için bana tavsiyede bulunabilir misiniz??? :sad:

Er_cU

Mesaj #2 gönderen Er_cU » Pzt Haz 13, 2005 10:57 am

elektronik ateşleme...... silikon buji kabloları... bosh009 distirübitör... yüksek gerlimli bobin.... headers.... ve çaft boaz karbla iyi bi sonuç alabilirsin.. ama dünyanın parası!!!! :D
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Tosbağa » Pzt Haz 13, 2005 11:03 am

Bu ne hızlı cvp Er_Cu :?

Valla elektronik ateşleme ve 009 distin fiyatlarını biliyorum. Fakat o silikon buji kabloları bobin onların fiyatlarını bilmiyorum.

Çift boğaz karb nasıl oluyor? Çift karb mı oluyor? Bunu da biraz açıklarmısın? Ve headers takınca standart egzos sesim gider di mi?

Bir de performans buji falan diyorlar onlar nasıl işe yarıyor mu? Bizim voslara olur mu?
Saf Alman Cemile... :D

Resim
tospick
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Tospick

Mesaj #4 gönderen tospick » Pzt Haz 13, 2005 12:40 pm

[quote="Tosbağa"]

Valla elektronik ateşleme ve 009 distin fiyatlarını biliyorum. Fakat o silikon buji kabloları bobin onların fiyatlarını bilmiyorum.

Çift boğaz karb nasıl oluyor? Çift karb mı oluyor? Bunu da biraz açıklarmısın? Ve headers takınca standart egzos sesim gider di mi?

merhabalar;

bobinin amacı daha yüksek voltaj kullanması normalinde 12000 volt olan 45000 volt'a çıkıyor,bu da daha iyi bir ateşleme ve verim sağlıyor ;)

çift boğaz karburator ise, tek karburator gibi gözüküyor fakat çift boğazlı karburator oluyor,benim vosda mevcut,ekte fotoyu yolluyorum :)

headers taktırtınca haliyle sesi kaybediyorsun,ama elde edecegin seste güzel oluyor,ama maalesef o klasik vos sesi kayboluyor :( :(

saygılar
Gürel OKTAY
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Tosbağa » Pzt Haz 13, 2005 10:48 pm

Gürel, Er_cU çok sağolun peki bu işlemler sonrası 44bg olan vosum tahmini ne kadar güçlenir? Ve çift boğaz karb için nasıl bir karb ve manifold almam lazım? Standart manifold kullanılabilir mi?

Bir de bu çift boğaz karb'tan sonra tüp de benzin gibi yakmasın sonra? :)

Resim
cakabo
Vosdost

Mesaj #6 gönderen cakabo » Sal Haz 14, 2005 8:26 am

:-) :-) ataaaaaaaaaaa.. ne çift boğazı yauw.. şu anda 1300 e tüp diyosun.. çift boğaz çift vosla gezmek gibi bir şey.. benim eksoza çok ses diyosun headersı taktırınca ne güzel olur yaaa ekolu ekolu.. :shock: :D :D
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #7 gönderen [ WOLF ] » Sal Haz 14, 2005 10:04 am

Yaaa siz beni öldüreceniz varya... LPG + Modifiye bir araya gelemiyecek ikilidir.... :-( :aptal: :-x
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #8 gönderen Tosbağa » Sal Haz 14, 2005 11:47 am

Aha nie Murat abi nie kızdın şimdi? 8-)

Zaten çift boğaz karb falan takıcağım yok headers ta takmıycam öğreniyim dedim. Ama buji elektronik ateşleme falan filan o tür ıvır zıvırları yaptırmamın bir sakıncası olur mu Murat abi? Varsa bir sakıncası LPG ile birlikte söyle. Benim maksadım yanmayı daha verimli hale getirmek....

Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #9 gönderen [ WOLF ] » Sal Haz 14, 2005 5:34 pm

Elektronik ateşleme her halukarda şart ama çift boğaz karb. felan LPG ile olacak iş değil :-(
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #10 gönderen vosbik » Sal Haz 14, 2005 9:32 pm

yaw wolf neden olmuyor performansla lpg bir arada?
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir