LÜTFEN ARTIK YARDIM EDİN

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Er_cU

Mesaj #31 gönderen Er_cU » Pzt Nis 30, 2007 4:28 pm

eğer subap kapağı lasitkleriyse motor inmeden değiştirliebilir ancak kaval lastikleriyse motorun inip silindir kapaklarının gevşetilmesi gerekir

ercantopçu
Vosdost

Mesaj #32 gönderen ercantopçu » Pzt Nis 30, 2007 7:08 pm

subap kapağı lastikleri değil ercu kardeş o dediğin mantar conta onu biliyorum, benim dediğim silindir kapağı contası büyük bir ihtimal çünkü silindir kapağı söküldüğünde yeni conta takmadılar, eskisinin iyi durumda olduğunu söylediler
Er_cU

Mesaj #33 gönderen Er_cU » Pzt Nis 30, 2007 7:37 pm

eyvallah..silindir kapağı contasının ne olduğunu ben bilmiyorum
vosmaster
2006 Bilgili Üye Ödülü
2006 Bilgili Üye Ödülü
Vosvosumun adı: PD

Mesaj #34 gönderen vosmaster » Pzt Nis 30, 2007 10:25 pm

Bizim voslarda silindir kapağı contası yoktur sadece kaval lastikleri veya sibop kapak contaları vardır söz ettiğin galiba sibop kapak contalarıdır sen onları kontrol ettir.
[img:399:198]http://img135.imageshack.us/img135/6382/gkhanmzatd3.jpg[/img]
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #35 gönderen ercantopçu » Sal May 01, 2007 8:16 am

sibop kapağı contası dediğin şeyde motorun yine inmesi gerekmiyormu, bu dediğin conta hani sibop ayarı için söktüğümüz kapağın contası değil değilmi.
ercantopçu
Vosdost

Mesaj #36 gönderen ercantopçu » Prş May 10, 2007 7:51 am

ARKADAŞLAR, ARACIMI BAŞKA BİR USTAYA AYARLATTIKTAN SONRA BİRDE TEMİZ BENZİN ARAYIŞI İÇİNE GİRDİM, TEMİZ BENZİNDE BULUP ARACIMLA BİRAZ YOL ALDIKTAN SONRA ARACIMDA HİÇ BİR SORUN KALMADIĞINI, EKSOZDAN ÇIKAN DUMANIN DAHİ GÖRÜNMEDİĞİNİ, SABAHLARI ÇALIŞTIRDIĞIMDA EKSOZDAN YİNE HAFİF BİR DUMAN DIŞINDA BAŞKADA BİR DUMAN ÇIKMADIĞINI GÖRDÜM, MOTOR KOMPRESYONUNU ÖLÇTÜRDÜĞÜMDE 100 İLA 110 ARASI DEĞERLERDE ÇIKTI, BU DEĞERİNDE ÇOK İYİ BİR DEĞER OLDUĞUNU SÖYLEDİLER, ŞU ANDA ARACIMDA HİÇ BİR TEKLEME VS. KALMADI, İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM VE ARKADAŞLARA ŞUNU ÖNEREBİLİRİM; TEMİZ BENZİN SATAN İSTASYONLARDAN BENZİN ALIN, BİZİM ARAÇLARIMIZ PİS VE KATKILI BENZİNİ YAKAMIYOR, BU TİP BENZİN ALDIĞIMIZDA ARACIMIZDA İSTENMEDİK BİR ÇOK ARIZA MEYDANA GELEBİLİYOR, BEN SIRF BU YÜZDEN MOTOR İNDİRDİM, TABİ USTANIN BİLGİSİZLİĞİNDEN OLDU AYRI MESELE.
melihbozkurt
Vosdost

Mesaj #37 gönderen melihbozkurt » Cum May 11, 2007 2:26 pm

geçmiş olsun tekrardan.hayırlı olsuın güzel günlerde kullanırsın aracını İnşallah.:D sorununu çözmen güzel.tekrardan hayırlı olsun. :ok: :heyyo:
supermaniac
Vosdost
Vosvosumun adı: supermaniac

Mesaj #38 gönderen supermaniac » Pzr Eyl 09, 2007 1:05 am

merhaba vosdostum sorun çok basit sır küçük ince bir zımpara ah be kardeşim ne yaptırmışsın sen öyle ya yok motoru indir silindir kapağı taşlat boşuna masraf yaptırmışsın be kardesim
şöyle söyleyim bende kartal vardı senin yaşadığın sorunların aynısını yaşadım ve tamire gittiğinde usta 3.piston çalışmıyor dedi motor inip değişecek dedi.yaptırmadım eve getirdim ve 3.pistona elektrik gitmiyodu distribitörü komple söktüm ve sorun platındeydi meme yapmıştı platini söktüm meme yapan yerini zımparaladım ayarını yaptım taktım ve saat gibi çalıştı o ustanın taaaaa................. dedim bana neler anlattı ama sır zımparadaymış anlıyosan kendin bak anlamıyosan ustaya götür platıne baksın
Kullanıcı avatarı
deimos
Vosdost

Mesaj #39 gönderen deimos » Pzt Mar 24, 2008 8:24 pm

75 bus uma motor yaptırıcam şiddele tavsiye edin bostancıdayım

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir