Vosumuz ne kadar yakıyor?

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
revelation
Vosdost
Vosvosumun adı: Necdet

Mesaj #51 gönderen revelation » Prş May 17, 2007 8:16 pm

nasıl yani kit doğan usta da yok mu Er_Cu ve de hangi marka kit? Bir sorum daha var bana harcanana parayı açıkça belirtebilir misin? Şimdiden teşekkür ederim...

Resim

[email protected]
Happy is the man who says I am a TURK!
Er_cU

Mesaj #52 gönderen Er_cU » Prş May 17, 2007 8:47 pm

doğan ustada var ama taksit yapıyomu hala bilmiyorum

hatırladığım kadarıyla

lavato kit 450 ytl (6 taksit)

ısıtıcı aparat 150 ytl

good year lisanslı yüksek basınca dayanıklı gaz hortumları (made by goodyear) artı rekorcu parası 50ytl mi ne

doğan ustaya öpülme şey pardon montaj parası 100 ytl

yaklaşık 350 ytl de emniyet muayene sızdırmazlık raporu ruhsat sayfaları ve jimmynin ofsayt bi vos olduğu için sadece ruhsatın dolaşması sonucu takipçilere veridğim helal para......

toplamda ise

450+150+50+100+350 _ = 1100 ytl etti
revelation
Vosdost
Vosvosumun adı: Necdet

Mesaj #53 gönderen revelation » Prş May 17, 2007 11:21 pm

Er_Cu dostum teşekkür ederim... Bu hafta sonu umarım halledecem... Doğan kardeşim benim msn i eklerse onla bi görüşüp ona göre hareket edeceğim... çok saol!!
Resim

[email protected]
Happy is the man who says I am a TURK!
gargamel35
Vosdost

Mesaj #54 gönderen gargamel35 » Pzt Ağu 06, 2007 4:59 pm

Benim Kabadayida 17" jant var, 1600 motor, sehir icinde 36 ykr yakiyor. Arabayi yaptirdigim ilk gün Izmir -Antalya arasi yolculuk yaptim, km'de 26,6 ykr yakti. Cok cok yüksek rakamlar olmamasina ragmen ben lpg taktirma niyetindeyim arkadaslar. Yalniz ses sistemini bagaja koyacagimdan dolayi tüpü sadece arka cama yerlestirme sansim olacak.

Birinci sorum, bu alan tüp icin yeterli olur mu?
Ikinci sorum, hangi marka tüp kullanmaliyim (ruhsata isletirken sorun cikmamasi amaciyla) ve Izmirde hangi usta bu isi halledebilir?
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #55 gönderen orko » Pzt Ağu 06, 2007 5:52 pm

benim vos lpg li
ercü kardeşim 1,100 ytL yazmış toplam maliyete
ben toplam (ruhsata işletmeden)520 ytl verdim lpg takıldı kullanmaya başladım
birde 230-250 ruhsata işletme..
ayrıca yakıt 135 ve 150 arasında zaman zaman değişkenlik gösteriyor.10 ytl lik lpg aldıgımda 65-70 km gidiyorum
arasıra benzinle kullandıgımda ise 320 den asağı hiç düşmüyor.bütün bu degerler sehiriçi
eger sehirdısı olursa da 25 kurusluk bir azalma oluyor fazla farketmiyor..
lpg gibisi yok.
stresss...
Kullanıcı avatarı
vososman
Vosdost

Mesaj #56 gönderen vososman » Sal Ağu 07, 2007 9:42 pm

gynozkan yazdı:Kurtuluş Ekoyak ta mı? :)
eko yak hakkındaki %30 az yakıt doğrumu bu konudaki tecrübelerini paylaşırmısın benimde ilgimi çekiyor
gargamel35
Vosdost

Mesaj #57 gönderen gargamel35 » Çrş Ağu 08, 2007 8:57 am

Evet arkadaslar Ekoyak hakkinda bilgi sahibi olan ya da kullanan varsa görüslerini paylasirsa sevinirim...
Kullanıcı avatarı
mister_e
Vosdost

Mesaj #58 gönderen mister_e » Prş Ağu 09, 2007 10:17 pm

benimki 1600 cc inan hesaplamıyorumm bile vos a binesim gelmeye bilir diye
:)
vosvos suz bi hayat düşünemiyorum:)
Kullanıcı avatarı
emininan1
Vosdost

Cvp: Vosumuz ne kadar yakıyor?

Mesaj #59 gönderen emininan1 » Çrş Oca 30, 2008 11:48 pm

revelation yazdı:Arkadaşlar bu sayfa da vosumuzun ne kadar yaktığını diğer arkadaşlarla paylaşalım?

Şuan Benzin: 2.940 YTL

Benim vosum
Şehir İçi : 220YKR
Şehir Dışı:200 YKR
yakıyor.

Peki sizinki?

Umarım bu ankete herkes katılır... Böylelikle sorunu olan arkadaşlara da buradan yardımcı olabiliriz...

Arkadaşlar LPG li arkadaşlar kusura bakmasın... Araçlarımızın çoğunda LPG sistemi olmadığından belli bir bilgim yok... LPGli araç sahibi arkadaşlarda fiyat girerlerse sevinirim :)

Resim

valla benim vos vosumda aşırı yakıo ilk aldığımda 500 bin yakıodu ayar yaptırdım ancak 400 bin e düşürebildim 100 ytl lik benzinle 250 km yol gidiyorum sen istanbuldaysan eğer tanıdığın karbüratörcü varsa söylersen sevinirim ben 300 bin yaksın kilometrede ona da razıyım
oyabanci
Vosdost

Mesaj #60 gönderen oyabanci » Pzr Şub 03, 2008 1:51 pm

tamamda bildiğim kadarıyla lpg sistemi eksoz kazanı içerisinde ısıtılıp beyne öyle gidiyor buşekilde 120-150 kuruş yakıyo peki benim vosda eksozdan sıcak havayı beyne göndererek ısınıyor bu şekilde şehir içi 180 şehir dışı 150 yakıyor.
***özgür olmak için uçmaya, uçmak için kanatlara gerek yok***

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir