Krank Volanını Hafifletme

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
toyodilo
Vosdost

Mesaj #21 gönderen toyodilo » Çrş Eyl 28, 2005 4:41 pm

Ayrıca Cem vosun duruşu gerçekten güzel. Osman ustayla senide çekiştirdik haberin ola. (İyilik yönünden tabi!)

''Lafla peynir gemisi yürüse, Derya kadar yağ benden''
Resim
_cem_
Vosdost

Mesaj #22 gönderen _cem_ » Çrş Eyl 28, 2005 9:55 pm

toyodilo yazdı:[B]Bu gün öğle vakti Bursa'daki meşhur Osman ustayla tanışıp sohbet ettik. Grank volantını hafifletmek arabanın seriliğini arttırıyo fakat yakıt ekonomisine katkısı olmadığı neticesine vardık. Ayrıca araçlara takılan LPG sistemleri aracın performansını zaten düşürüyor. Bide geniş tabanlı lastik koydunmu bide çelik lant takıp herbiri 8-10 kg gelen flanş takarsan zıtlıklar mertebesinin en üst düzeyine çıkmış olunuyo.
Yani aracı ya ekonomik kriterlere göre hazırlıycaz, yada performans kritelerine göre. Çünkü ikisi bir arada pek olmuyo. Sevgiler. :D :D

1. Turgut abi LPG sistemlerinin voslarda performans düşürdüğüne; kendim adına söyleyeyim inanmıyorum. (LPG + 1) Ayrıca Fokker Lpgli diye sadece lpg değil; bunun benzini aynen cillop misali yeni tadilata uğratılmış karbüratörü ile devam etmekte. :-(
2. Geniş tabanlı lastiğe eyvallah (Ben 1 aydır Fokker'da 165 x 65 x 15 lastik kullanmaktayım) :shock:
3. Flanşların ağır yada hafif olmasının performansa bir etkisi yoktur. Sonuçta hareket halinde iken atalet momenti oluşumundan ağırlık değerleri %95 oranında kayıba uğramakta. :o
4. Grank volantı hafifletme işleminin seri kalkışlar acayip etki olduğu söyleyebilirim. Bu da bizzat tarafımdan denenmiş bir uygulamadır. Yakıt tüketimine katkılı olup olmadığını bilmiyorum. Ama katkısı oluyordur herhalde.
:-o
[img:e347a4135f]http://img175.imageshack.us/img175/536/burvosder3sf.jpg[/img:e347a4135f]
_cem_
Vosdost

Mesaj #23 gönderen _cem_ » Çrş Eyl 28, 2005 9:59 pm

toyodilo yazdı:Ayrıca Cem vosun duruşu gerçekten güzel. Osman ustayla senide çekiştirdik haberin ola. (İyilik yönünden tabi!)

Benim dedikodumu yapmak haaaaaaaa... ******
:| Aşkolsun Turgut abi sorcam size bunların hesabını :|
[img:e347a4135f]http://img175.imageshack.us/img175/536/burvosder3sf.jpg[/img:e347a4135f]
modifiyelimanyak
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #24 gönderen modifiyelimanyak » Prş Eyl 29, 2005 8:50 pm

cem babaaaa.. hem süper hemde hızlısın walla.... sen bursadaki aşkına da hazırlamaya başla bi takım... ne de olsa onu da fokker'e verecem...
Forum kuralları gereği forumdan uzaklaştırlmıştır

ADMİN
_cem_
Vosdost

Mesaj #25 gönderen _cem_ » Prş Eyl 29, 2005 8:53 pm

modifiyelimanyak yazdı:cem babaaaa.. hem süper hemde hızlısın walla.... sen bursadaki aşkına da hazırlamaya başla bi takım... ne de olsa onu da fokker'e verecem...

Bahtiyar sana kötü haberim var kardeşim geçen gün baktım ki Aşkın yerinde yok. Sordum ki satılmış. Vallahi treni kaçırdık be, gitti canım vos... 8-)
yasinm
Vosdost

Mesaj #26 gönderen yasinm » Prş Eyl 29, 2005 9:21 pm

CEM ABİ NEZAMAN SERİ ÜRETİME GEÇİYOSUN BENDE İSTERİM FİYATIDA NE KADARA ÇIKIYO CEM ABİ CEVAPLARI BEKLİYORUM...
_cem_
Vosdost

Mesaj #27 gönderen _cem_ » Prş Eyl 29, 2005 9:39 pm

yasinm yazdı:CEM ABİ NEZAMAN SERİ ÜRETİME GEÇİYOSUN BENDE İSTERİM FİYATIDA NE KADARA ÇIKIYO CEM ABİ CEVAPLARI BEKLİYORUM...

Seri üretime henüz geçemedim be Yasin kardeş. Bu arada konuyu pek takip edemedim ama sen vosu satıyormuşsun galiba. Soruna gelince grank hafifletme işlemi çok özel bir iş sayılmaz, yani Ankara Sanayiinde kolaylıkla yaptırabilirsin. Yaptıracağın zaman bana "alo" de ben sana nereden ne kadar hafifletileceğini detaylı olarak anlatırım. (1600 baskı- balata kullanman şiddetli tavsiyemdir)
yasinm
Vosdost

Mesaj #28 gönderen yasinm » Prş Eyl 29, 2005 10:38 pm

baskı balata şemşiyelimi ne varmış ondan taktık 1 ay oluyo araba zaten 1600 ben yapılacağı zman ararım o zman seni vosuda satıp 2 tane alıcam ozman modifiye tam olacak öntekerler havada gidecem vosla 2 tane almak istememdeki sebep pederle hep tartışıyoruz 1 vos yetmiyo yoksa ama zaten nasıl ayrılıcam bilmiyorum cem abi...
modifiyelimanyak
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #29 gönderen modifiyelimanyak » Cmt Eki 01, 2005 8:24 pm

bi aşkına sahip çıkamamışsın cem babaaaaa... alacağın olsun :(
Forum kuralları gereği forumdan uzaklaştırlmıştır

ADMİN
toyodilo
Vosdost

Mesaj #30 gönderen toyodilo » Pzr Eki 02, 2005 10:30 pm

Önce kaporta :o derim. Motor sonra gelir. Mudanya'dan İstanbul'a denizden :evil: [glow=red]Hızlı Vos Seferleri[/glow] düzenliycem :cool: . Tekerleklerede [glow=red]palet madifiyesi[/glow] :D düşünüyom. Krank volantını hafifletmeye gerek yok çünkü taban sağlam batma :evil: ihtimali yok. Darısı su alanların başına! :cool: :cool:
''Lafla peynir gemisi yürüse, Derya kadar yağ benden''
Resim

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir