motordaki ses???

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
piskopat06
Vosdost

motordaki ses???

Mesaj #1 gönderen piskopat06 » Cmt Eki 04, 2008 10:52 pm

67 model 1300 vosum var son zamanlarda şanzımandan kaynaklanması muhtemel bir ses gelmeye başladı rolantide şırşırşırşır şeklinde sürekli var yolda giderkende ara sıra duyuluyor eğer şanzımansa sorun ne olabilir?

Kullanıcı avatarı
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Cmt Eki 04, 2008 11:25 pm

Yağın eksik olabilir. Kovanlı şanzımanlarda aks bağlantı yerlerindeki keçeler yıprandığında sıvı dışarı sızıp bu şekilde sorun çıkarabiliyor. Şanzımana yağ takviyesi yap, Hypoid SAE90 olsun, GL4 standardında olmalı, yanlış yağ koyarsan senkromeçleri yiyebilirsin dikkat et!
Kullanıcı avatarı
ekaraman600
Vosdost

Mesaj #3 gönderen ekaraman600 » Pzr Eki 05, 2008 12:50 am

arka kampanaları kontrol et kampana ıcınde sıyırma varsa dıs atarken aynı sesı verır kısazamnda da gıdemez hale gelır bunu anlamanın en kolay yolu bır arkadasın asagıda jant kapakları cıkıken aks baglantı somonunun oraya bakacak arkadan bırı sıyırıyorsa aks doner teker az doner yada donmez basıma geldı buradan bılıyorum umarım onemlı bır sorun degıldır
Kullanıcı avatarı
slack
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #4 gönderen slack » Pzr Eki 05, 2008 1:25 am

Debriyaja basınca ses kesiliyor mu?
izmirli
Vosdost
Vosvosumun adı: ---

Mesaj #5 gönderen izmirli » Pzr Eki 05, 2008 2:33 am

Öncelikle hoşgeldiniz !

Şarj dinamosunun bilyalarından da kaynaklanabilir. Şanzımandan önce kontrol ettirmende fayda var..
Kullanıcı avatarı
ekaraman600
Vosdost

Mesaj #6 gönderen ekaraman600 » Pzr Eki 05, 2008 9:15 am

anlasılan herkesın basına bu sesle ılgılı bır sey gelmıs ehehehhee
chngrkrgz
Vosdost

Mesaj #7 gönderen chngrkrgz » Pzr Eki 05, 2008 10:17 am

arkadaşlar aldığımdan beri hiç şanzıman yağını kontrol etmedim şu tekirdağ çerkezköydeyim ankaradan geldim ve burda vosvosdan anlayan biri var mı yok mu bilmiorum,şanjıman yağı nasıl ölçülür her usta anlar mı ne durumda olsduğunu..bilgi verebilirsenz
kokocanbo
Vosdost

Mesaj #8 gönderen kokocanbo » Pzr Eki 05, 2008 4:50 pm

şanzuman yağı araç havaya kaldırılır şanzumanın direksyon tarafında yanda alyen bir vida bulunur orası sökülür civata hizasında yag varsa tamdır deyişcekse alt tapa açılıp boşaltılır kapatılıp seviyeye gelene kadar 90numara yag konur yandaki vidanın oradan azıcık taşıcak yanlız alyenini bulmak cok zor normal yeni oto servislerinde bile bulunamıyor bn 5 6 yeri gezmişdim 100km yakın yol yapdım yinede deyiştiricek birini bulamamışdım gittim civatadan alyen anaktarı yapdım öyle halletdim kendi basıma dısarda deyiştirmeye 50 60 alıyorlar alyen nını alırsan benzincide yag parasına koydurursun....
merhaba
Kullanıcı avatarı
pc_tilki
Vosdost
Vosvosumun adı: zilli

Mesaj #9 gönderen pc_tilki » Prş Şub 26, 2009 6:30 pm

arkadasım benım motordada vardı sıkırtı ama bendekı ses krank bosluk yapmıstı vuruntu yapıyodu sımdı motorcuda eger debrıyaja basınca kesıyosa buyuk olasılıkla o olabılır tabı ustalar daha ıyı bılır ben sadece basıma gelen olayı anlatım dedım
::::::)
Kullanıcı avatarı
feris
Vosdost
Vosvosumun adı: dostum

Mesaj #10 gönderen feris » Prş Şub 26, 2009 9:47 pm

motor ve şanzuman takozlarını kontrol ettirmende fayda var. motorun alt kısmındaki sağ ve sol sac muhafazalarında boşluk veya bağlantı noksanlığı varsa(düşük veya eksik sabitleme civatası) eksikse rölanti ve hareket halinde esnemeden, sallantıdan dolayı böyle bir ses gelme ihtimali var. bunlar en basit arızalar arkadaşların söyledikleriyle birlikte hepsini sırayla kontrol etmende fayda var.

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir