acil yardımm..durum ciddi

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
aynalicesme
Vosdost
Vosvosumun adı: Timsal

acil yardımm..durum ciddi

Mesaj #1 gönderen aynalicesme » Çrş Oca 28, 2009 1:47 am

merhaba,bizim Timsal uzun zamandır, tekliyor gaz yemiyordu.İki gün önce platin değişimi yaptık.meksefe,buji,subab ayarı...yapıldı..hava filtresi değişti.Bu operasyondan sonra bizim timsal, şahlandı.İnanılmaz derecede performansı arttı.Fakat bu bakımdan sonra motorun sesi hiç de hoşuma gitmiyordu.Herşey çok farklıydı.Özellikle sağ arka taraftan,sanrım subaplardan gelen ses.Dün akşam ustaya yeniden gittim.Kontrol etti.Herşeyin normal olduğunu söyledi.Geri dönerken 80 km.hızla giderken bir ara gaz kesme ya da çekme gibi birşey oldu.Devam ettim.Bakımdan sonra toplamda 100 km. gittim gitmedim.Ve bu gece inanılmaz kabuslarla eve zor attık kendimizi.İşten çıktıktan sonra yaklaşık 3 km.yol aldım ve motor tamamen ısındı diyebilrim.Birden vos gitmemeye başladı.300 metrede bir durum, bekleyip yavaş yavaş eve ulaştım.Şimdi nedendir bilemiyorum.Bu şekilde sanayiye gidermi,giderse nasıl gider,tam bir muallak.Arkadaşlar kontrol edebileceğim bir nokta var mı?Açıkcası hiçbir fikrim yok.Bakım yapılmadan önce iyi ya da kötü birşekilde vos gidiyordu.Şimdi durum içler acısı.Yardımlarınızı bekliyorum...

navi
Vosdost

Mesaj #2 gönderen navi » Çrş Oca 28, 2009 10:34 am

sorununuz muhtemelen ateşlemeden kaynaklı.

yenilerin durumu belli ...malum buji kablolar
ıbuji değiştirdik dediniz?

hangi marka aldınız? çin boschlardan sa oldukca normal..
(alman zaten kaç tane kaldı ayrı mesele) onun yerine NGK
bu arada siz neredesiniz?
Resim
uguro
Vosdost
Vosvosumun adı: 1303 S NAZ

Mesaj #3 gönderen uguro » Çrş Oca 28, 2009 12:21 pm

buji kabloları ve buji bakalitlerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

silindirlerden bir veya ikisine ateşlene yapmadığından tekliyor olabilirsin.

alman buji kablosu ve bosch buji bakaliti alır isen ki bunları bosch car servislerde bulabilirsin. uzun süre teklemeden binersin...

geçmiş olsun.
KÖTÜ VOSVOS YOKTUR...

"""VOSVOSUNA BAKAMAYAN""" KÖTÜ VOSVOSCU VARDIR.

Resim
Kullanıcı avatarı
aynalicesme
Vosdost

Mesaj #4 gönderen aynalicesme » Çrş Oca 28, 2009 2:35 pm

İstanbul Avrupa yakasındayım ...bakım esnasında önemli bir ayrıntı oldu.Çıkan bujilerin çok iyi durumda olduğunu söylediler.Hatta atmayıp bana verdiler.Sadece ikisi değişti.Umarım sorun yalnızca budur.teşekkür ederim...
_BARAN_
Vosdost
Vosvosumun adı: MAZAR

Mesaj #5 gönderen _BARAN_ » Çrş Oca 28, 2009 8:42 pm

sanmıyorum 2 bujının değişmesinden dolayı olsun.. ama keşke 4 unude değiştirseydin bujı kablolarını ve ateşleme sisteminde hata olsa gerek
ResimResim
Kullanıcı avatarı
aynalicesme
Vosdost

Mesaj #6 gönderen aynalicesme » Pzr Şub 01, 2009 10:54 am

Merhbalar zorda olsa,20-40 km.hızla ustaya ulaştım.Tamirat 1 dakika sürdü.Avans boşalmış,arkadaşlarAvansı boşalan bir araba nasıl gitmezmiş bunuda öğrenmiş olduk.Aman ha kimsenin başına gelmesin.Teşekkürler...
_BARAN_
Vosdost
Vosvosumun adı: MAZAR

Mesaj #7 gönderen _BARAN_ » Pzr Şub 01, 2009 12:32 pm

geçmiş olsun
ResimResim

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir