direksiyon boslugu

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
buswagen
Vosdost

direksiyon boslugu

Mesaj #1 gönderen buswagen » Çrş Nis 15, 2009 8:02 pm

iyi günler aracin direksiyonnin bagligi oldugu milden direksiyon kutusuna kadar hic sorun yok ama ne oluyosa kutu icinde oluyo bosluk yaptiran bi sorun war n :dede: e olabilir bunu yaptiran ve onarimi nasildir

Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #2 gönderen Scarface » Çrş Nis 15, 2009 8:13 pm

Nevzat, direksiyon boşluğu kronik bir hastalık, çaresi; temiz (bulursan) çıkmasını almak, yada sıfırını almak yada tamir yoluna gitmek.

Tamir ile ilgili Anadolu yakasında bir kaç ustamız mevcut.
Ama daha iy bilen arkadaşlar yardımcı olucaktır.
34 TS 001

[IMG:100:75]http://i43.tinypic.com/6pakvm.jpg[/img]
İsmailFidan
Vosdost

Mesaj #3 gönderen İsmailFidan » Çrş Nis 15, 2009 10:14 pm

0 direksiyon kutularının fiyatları nedir?
ayrıca örneğn 73 model Vos a 75 model krameyer direksiyon a sahip sistem takılabilirmi?
Bir soru daha;
Krameyer direksiyon olmayan Vosların direksiyonu çokmu agır?yani hidrolik direksiyon olmayan şahinlerin direksiyonu gibimi?
İsmail Fİdan
MSN: [email protected]
Kullanıcı avatarı
buswagen
Vosdost

Mesaj #4 gönderen buswagen » Çrş Nis 15, 2009 11:45 pm

onur abi bu baya maliyetli bi ismi gicik oluyom ya bide cok sert benim direksiyon ama allah icin hakkini yemiyim yerler islak olsun kaymak gibi:) yakinda camurluklarin ordan lastiklere su basan fiskiye yapicam :)
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #5 gönderen blue-chip » Prş Nis 16, 2009 12:57 am

75 kremayer kutu altından değerli :) bulursanız haber verin...
şaka bir yana direksiyon kutusu kolay bulunan bir parça meraklanmayın.
ağırlık hafiflik ise tamamen lastik ve direksiyon simidi seçimi ile ilgili. standart direksiyon ile fabrika değerlerinde lastikleriniz var ise ha hidrolik ha 73-74 direksiyonu, zerre farketmez emin olun.
ama taktıysan 185-195 falan lastik bi de affili olsun diye küçük direksiyon varsa o zaman arabaya binmeden biraz dambıl çalışmanızda fayda var.

bu arada bir bilgi daha... biraz kaporta tadilatını göze alırsanız başka araçların direksiyon kutularını da takma şansınız var. mesela audi80 mesela taunus gibi. bunların çıkmalarını çok daha uygun fiyata bulmanız mümkün ama iyi bir mekanikçiye ihtiyacınız olacak uyarlamak için.

benim önerim ise belli: orjinal ebatta direksiyon simidi, orjinal genişlikte (155 veya 165) lastik kombinasyonu tüm derdinizi çözer...
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #6 gönderen Scarface » Prş Nis 16, 2009 7:18 am

Murat abininde bahsettiği gibi, orjinal ebatta ki lastik ve direksiyon simidi işinizi daha da kolaylaştırır, direksiyon hafifler.Lastikler ne kadar kalın olursa o kadar ağırlık biner direksiyona.

73-74'lere Kramyer direksiyon kutusu ufak çaplı işlemden sonra uymakta ve evladiyelik olmakta.
34 TS 001

[IMG:100:75]http://i43.tinypic.com/6pakvm.jpg[/img]
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #7 gönderen VOGEN » Prş Nis 16, 2009 11:07 am

YE784 yazdı:ama taktıysan 185-195 falan lastik bi de affili olsun diye küçük direksiyon varsa o zaman arabaya binmeden biraz dambıl çalışmanızda fayda var.
benim önerim ise belli: orjinal ebatta direksiyon simidi, orjinal genişlikte (155 veya 165) lastik kombinasyonu tüm derdinizi çözer...

benden bahsettn sanırım küçük direksiyon 185 lastik
ve sonuç kaslar durduğun yerden direksiyonu çevirirken kas geliştirme

benim aldığımda üzerinde vardı :)
MİTHAT AYDIN
vosbis
2007 Paylaşımcı üye ödülü
2007 Paylaşımcı üye ödülü
Vosvosumun adı: badi

Mesaj #8 gönderen vosbis » Prş Nis 16, 2009 11:58 am

Audi kutusu takan biri olarak orjinal kutunun sertliğinden değil boşluğundan şikayetçiydim.Yani kutuda boşluk varsa yüksek hızlarda tehlike yapabiliyor.Ama şimdi şükür harika ötesi.
Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Bir Cevabım Var.
Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye. Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye...
Kullanıcı avatarı
buswagen
Vosdost

Mesaj #9 gönderen buswagen » Prş Nis 16, 2009 8:16 pm

uff uff:)öldürcek bu araba beni anami aglatti iki gündür vites kaplinini fln degistirdim SINIRLI takIm olun ca zor oluyoxd bide amma zormus ya direksiyon kutusu kaldi bizim bitanidik war bende diyodu veriyim diyodu ne oldu bi soriyimda ona göre yapcaz bisiler ama kac para gözden cikarmak lazim buna
Kullanıcı avatarı
bonjuk
Vosdost
Vosvosumun adı: bonjuk

Mesaj #10 gönderen bonjuk » Sal Nis 28, 2009 9:47 pm

arkadaslar benımde bı sorum olacak,direksiton sımıdını cıkarabılırmıyım ben yoksa direksiyon kutusundanmı sokmem gerecek forumda arastırdım ama bulamadım varsa affola....bıde benım dıreksıyon alta ve uste dogru cok az sallanıyo dıreksıyon gobegnde sanırım sorun onu cozebılırsem yapıyım dıyodum

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir