yağ kaçırma

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
serkan1213
Vosdost
Vosvosumun adı: ateş böceği

yağ kaçırma

Mesaj #1 gönderen serkan1213 » Cum Eyl 25, 2009 12:27 pm

arkadaşlar uygun fiyata bir vos buldum kaportası cok iyi fakat motorunda yağ kaçırma problemı var. bu buyuk bır sorun mudur cok masraf cıkarır mı?

Resim
alper3
Vosdost

Mesaj #2 gönderen alper3 » Cum Eyl 25, 2009 1:40 pm

yağı nerden kaçırdığına bağlı sübap kapak contalarından kaçırıyosa 10-15 lira gibi bi rakama hallolur bunun dışında yağ kavallarından yada yağ radyatöründende kaçırabilir bunlar için motorun inmesi gerekebilir biraz daha masraflı olur son ihtimal olarak blok çatlak olabilir bu en kötüsü...............
serkan1213
Vosdost

Mesaj #3 gönderen serkan1213 » Cum Eyl 25, 2009 1:54 pm

teşekkürler
Resim
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #4 gönderen olympos » Cum Eyl 25, 2009 5:43 pm

blok çatlak diğilse cok masraflı dığil
barış
deü hukuk fakültesi Resim
serkan1213
Vosdost

Mesaj #5 gönderen serkan1213 » Cum Eyl 25, 2009 11:34 pm

tahmini ne kadardır masrafı blok çatlak değilse?
Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #6 gönderen [ WOLF ] » Cmt Eyl 26, 2009 11:01 pm

Öncelikle yağın nereden kaçırdığını bilmek lazım. Ama her halukarda motorun inmesi gerekecek. Eğer motor inerse contaların tamamını değiştir.. Blokta çatlak olmadığı sürece fazla sıkıntı çıkmaz.
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Mesaj #7 gönderen deoper » Pzr Eyl 27, 2009 1:04 pm

eger her sabah arabana binerken altında 3-4 damla yağ akıttığını görüyorsan hiç uğraşamana bile gerek yok derim.. yağ damlatmayan vosvos olmaz :) yağ damlatmazsa yerini nasıl işaretliycek :)

zaten o kadarcık yag damlatmayla bişe olmaz bence, haftada bir yağ çubugunu kontrol edersin 2 ayda bir yağını değiştirirsin yola devam. Yağın azalması seni yağ değişimine de zorlayacağı için bir nevi arabana bakmak zorunda kalacaksın bu da aslında iyi birşey bence.. benim araç kavallardan yağ damlatıyor hiç oralı değilim açıkçası.. o kadar akıtmayla zaten 2 ayda anca seviyenin altına düşüyor..

bu arada çok tartışma yaşanan bir çok kişinin de hem fikir olamadığı bir soru soracağım..
2 ay sonra yağ değiştirirken , yağın ZİFT gibi olması sizce iyi birşey midir yoksa kötü mü ? bunu neye yormak lazım sizce ?
Yağ görevini yapıyor motoru temizliyor tüm pislikleri topluyor o yüzden zift gibi oluyor mu demek lazım ?

aracımı alalı 2 ay oldu.. bi aldığım gün değiştirdim zift gibi çıktı, bir de 1 hafta önce değiştirdim yine zift gibi çıktı.. birşeye yorabilirmiyiz bu durumu ?
Resim
Kullanıcı avatarı
bizmut
Vosdost
Vosvosumun adı: Aşil

Mesaj #8 gönderen bizmut » Pzr Eyl 27, 2009 4:28 pm

deoper yazdı:eger her sabah arabana binerken altında 3-4 damla yağ akıttığını görüyorsan hiç uğraşamana bile gerek yok derim.. yağ damlatmayan vosvos olmaz :) yağ damlatmazsa yerini nasıl işaretliycek :)

zaten o kadarcık yag damlatmayla bişe olmaz bence, haftada bir yağ çubugunu kontrol edersin 2 ayda bir yağını değiştirirsin yola devam. Yağın azalması seni yağ değişimine de zorlayacağı için bir nevi arabana bakmak zorunda kalacaksın bu da aslında iyi birşey bence.. benim araç kavallardan yağ damlatıyor hiç oralı değilim açıkçası.. o kadar akıtmayla zaten 2 ayda anca seviyenin altına düşüyor..

bu arada çok tartışma yaşanan bir çok kişinin de hem fikir olamadığı bir soru soracağım..
2 ay sonra yağ değiştirirken , yağın ZİFT gibi olması sizce iyi birşey midir yoksa kötü mü ? bunu neye yormak lazım sizce ?
Yağ görevini yapıyor motoru temizliyor tüm pislikleri topluyor o yüzden zift gibi oluyor mu demek lazım ?

aracımı alalı 2 ay oldu.. bi aldığım gün değiştirdim zift gibi çıktı, bir de 1 hafta önce değiştirdim yine zift gibi çıktı.. birşeye yorabilirmiyiz bu durumu ?

motor yagini iyi gozlemlemek lazim, siyah ve tortu miktari az ise motor iyi isinmis yaglamada iyi yapilmis denilebilir ama tortu varsa motor asinmista denilebilir, bu konuya en iyi yavuz aciklik getirir.=)
Kullanıcı avatarı
berk.gulerler
Vosdost
Vosvosumun adı: Harny

Mesaj #9 gönderen berk.gulerler » Pzr Eyl 27, 2009 4:58 pm

arkadaslar yag degıstırcem ancak ustam acık yag koy bısıy olmaz dıyor ! ben pek yanasmıyorum.sız hangı yagı onenırsınız ? bu arada benım canavar yag damlatmıyor :))
Resim
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #10 gönderen VOGEN » Pzr Eyl 27, 2009 5:21 pm

castrol 20/50 den şaşma bence
MİTHAT AYDIN

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir