arabam gaz yemiyor ve silkeliyor

Bu bölümde vosunuzun motoruyla ilgili yapılabilecek tamir, sorun giderme gibi konuların yanında,öneri ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz ..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #21 gönderen atakan77 » Pzt Tem 19, 2010 9:26 pm

ustana güvenip hemen motoru indirtme bence. Karbütratör, avans, platin ayarı yaptır şimdilik, bujilere ve buji kablolarına falan baktır olmadı karbüratörü temizlet. Benzini yagı varsa o motor temel ayarlarla her şekilde çalışır. Bir kaç ustaya daha göster. Forumda referanslı ustalar var. öncelikle onlar görsün. Öyel her sorunda motor indirecekse ustan altından kalkamazsın bu işlerin bilgin olsun.

tanilak
Vosdost
Vosvosumun adı: Lady Boncuk

Mesaj #22 gönderen tanilak » Sal Tem 20, 2010 11:38 am

şanzımanda sorun var, motor o yüzden indi ve hazır inmişken motorda yağ kaçırma gibi bir sorun da olması sebebiyle ne varsa kontrol ediliyor.. zaten son dönemlerde hiç çalışmıyordu da araç ve bende bu yüzden çekiciyle göndermek durumunda kalmıştım aracı.. bakalım göreceğiz boncuğun derdini :)
Kara Kedi
Vosdost
Vosvosumun adı: faruk (kara kedi)

Mesaj #23 gönderen Kara Kedi » Prş Tem 22, 2010 8:12 pm

bişey sorcam ? bu karbüratör ve benzin deposunu katkı maddesiyle temizleyebilirmiyiz?
tanilak
Vosdost

Mesaj #24 gönderen tanilak » Sal Tem 27, 2010 1:08 am

Herkese tekrardan merhabalar,

Ustayla konuştuklarımı ve son gelişmeleri aynen sizlere aktarıyorum..

Boncuğun motoru komple sökülmüş ve yağ akıtma sorunu ilgili contalar ve keçeler değiştirilerek çözülmüş.. ayrıca avans ayarı, karbüratör vs. kısacası motora dair tüm ayarlar ustasının elinden geçmiş.. Ayrıca Marş motorunda da sorun tespit edilmiş ve yenisiyle değiştirilmiş.. Bu sayede motorun sorunsuz ve sarsıntısız bir şekilde çalışması sonunda sağlanmış..

Şanzıman da 1. viteste atıyordu, çıkma ve temiz bir şanzıman bulunmuş ve eskisinin yerine o takılmış, bu sırada balatalar da değiştirilmiş daha iyi kavrama için.. ilk testler gayet olumluymuş ve şanzıman motorumuza gayet güzel bir şekilde uyum sağlamış..

Ayrıca arka lastiklerimizden sol lastik sağ lastiğe göre yaklaşık 1cm yere yamuk basıyormuş, o da kaportacıya güzelce düzelttirilmiş ve şu an aracımın arka kısmı da yere düzgün ve güvenli basmaya başlamış..

Bu arada boncuğun benzin göstergesinde sorun vardı elektrikçi de onunla ilgilenecek..

Ustanın tavsiyelerinin en başında çoğu parçanın yeni değişmesi sebebiyle aracı fazla zorlamamam geliyor.. açıkçası bende internette gezinirken motor kaputunu sürüş esnasında aralık bırakmayı sağlayan ve bir pimapen pencere misali üstten açılmasını sağlayan bir aparat buldum. Özellikle bu sıcak yaz günlerinde motorumu koruyacağını düşünüyorum. Sitemizde bundan evel de bu aygıt oldukça konuşulmuş ve hakkında iyi yorumlar getirilmiş(deck lid cooler kit). Az önce de OtoMekanik'e bu üründen bir set sipariş verdim ve onu da aracımı alır almaz elimdeki quick shifter ile monte edeceğim..

Muhtemelen bu akşam aracı alacağım, alır almaz tekrar küçük bir rapor paylaşacağım sizlerle.. :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #25 gönderen gürhan » Sal Tem 27, 2010 3:19 pm

hayırlısı olsun tanilak...mutlaka paylaş yapılanları..sonucu bildir..hatta maliyet ne oldu onuda bildir..neler nelere mal oluyor bilelim..kolay gelsin bakalım..hayırlısı tekrar..
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #26 gönderen vwOzan » Çrş Tem 28, 2010 11:19 am

cok ıyı tanılak bende vosumun motorunu ındırdım suan
sukkanımda kendım sıfırlıyorum sılındır pıston anakol yatakları bıyel kolları hep alman malısıfırnı sıparıs ettım bakalım gelsın takacam cok ayrı heyecen en cok merak ettgım seyde cıkacak aqzoz sesı...vwOzan
tanilak
Vosdost

Mesaj #27 gönderen tanilak » Cmt Ağu 07, 2010 1:01 pm

evet aracı aldım ustadan ve ilk izlenimlerim oldukça olumluydu..

motordaki yağ kaçakları giderilmiş ve yeni şanzıman oldukça güzel uyum sağlamış araca..bu sayede 1. viteste atma gibi bir sorun kalmamış.. ayrıca aracın arka lastikleri yamuk basıyordu onlar da dengelenmiş, fakat aracın arkasının düşük olması sebebiyle bende önünü biraz indirttim ve araç daha dengeli bir görünüme kavuştu bu sayede.. marş motorunun da yenilenmesi sebebiyle araç artık yarım marşla çalışıyor ve kaç gün yattığı farketmeden direk alıyor gazı.. bu sırada avans ayarı, platin ve buji değiştirilmesi gibi şeyler de yapılmış haliyle..

son bir kaç fotosunu da ekliyeyim istedim.. fotolarda araç biraz sola yatık zeminin yapısı itibariyle.. arka tamponu söktüm şimdilik çünkü çok yamuk yumuk durmaktaydı, yenisi gelince onu da takacağım tabiki.. ön sağda ve arka solda da 2 küçük vuruğumuz var.. onlarda nazarlık olsun şimdilik abileri ablaları :)

[IMG:2048:1536]http://img268.imageshack.us/img268/1830/img00070201008042006.jpg[/img]

[IMG:2048:1536]http://img823.imageshack.us/img823/4795/img00069201008042006.jpg[/img]

[IMG:2048:1536]http://img696.imageshack.us/img696/4681/img00073201008042007.jpg[/img]

şahsen sürüş konforu düşmüş olsa da ve yoldaki tüm kasisleri artık hissediyor olsam da bu hali oldukça hoşuma gitti aracımın..
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #28 gönderen vwOzan » Cmt Ağu 07, 2010 1:27 pm

ben vosuna bu goruntuyu yakıstırmadım nazarlık olmasın tamponada acele et bence ufakta olsa bı kaporta gormesını saqla aracının ... vwOzan
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #29 gönderen gürhan » Cmt Ağu 07, 2010 8:49 pm

tanilak hayırlı uğurlu olsun...sonunda sıkıntısız olarak gezilecek hale getirdin boncuk'u...tampon işinide fazla geciktirmeden halletmende fayda var..çünkü...gelen darbeleri direkt olarak çamurluklara alıyorsun tamponlar olmayınca...
enes857
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Bahar Kız

Cvp: arabam gaz yemiyor ve silkeliyor

Mesaj #30 gönderen enes857 » Çrş Nis 18, 2012 1:54 pm

Tanilak hayrlı olsn kazasız belasz devam edersin yola boncuk la beraber =)
benim sorunumda geri vitesten atıyor şanzımanı ne kadara almıştın ?
Benden Sonra Doğmuş Araba Sevmiyorum Abicim yaa =))

(o\_!_/o)

“Motor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir