Araç yere yakınlaştırma işlemi

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
61 HERBIE
Vosdost
Vosvosumun adı: Herbie

Mesaj #11 gönderen 61 HERBIE » Çrş Kas 10, 2010 9:10 pm

Antalyada Ali abi yapıyor bu işi(Ali KOÇ) kendisini 67 presi var mavi (Beach look)...

Hayat boş,vosla coş:)
61sonu Vw pre(Herbie)
srkblck
Vosdost

Mesaj #12 gönderen srkblck » Prş Kas 11, 2010 7:54 pm

nerden ulaşabilirim ali abiye?
Powered By SRKBLCK
cio18
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: düldül (06 H 3232)
FİŞNE (34 VU 330)

Mesaj #13 gönderen cio18 » Prş Kas 11, 2010 8:07 pm

merhaba ,hf plakalı vos hatırladıgım kadarı ile 60 modelmi 65 modelmi neydi,yani benim bildigim kadarıylada onde dingil vardı,dingilde oynama yapılarak on lastikler hf gibi içe cekiliyordu.fakat senin aracta ole olmaz
anca yay alırsın,yada kestirirsin ama gercekten kestirme cok rahatsız ediyor sonra,sertleşiyor,yada bu suspansiyonlardamı ne kulak gibi bişiler vardı,benimkinde onları 6cm asagı cekip düşürtmüşlerdi,kestilermi ne yaptılar bilmyirom ama keske yaptırmasaydım.çok sertleşti önler
VosVos ucuz araba değildir,aksine pahalı bir tutkudur....
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #14 gönderen orko » Cum Kas 12, 2010 9:48 am

kesmek suretiyle vosvosları yere yaklaştırmak bir tür cinayet. pişmanlığı zaman içinde çıkar.
En son orko tarafından Pzt Kas 22, 2010 10:52 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
stresss...
tombsentry
Vosdost
Vosvosumun adı: zilli

Mesaj #15 gönderen tombsentry » Pzr Kas 21, 2010 2:24 pm

yeni yay al değişimini öğren ;) iyi izle ustanı
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #16 gönderen orko » Pzt Kas 22, 2010 10:52 am

yeni yay daha akıllıca tabi ki...
stresss...
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Cvp: Araç yere yakınlaştırma işlemi

Mesaj #17 gönderen tolga ataman » Prş Ara 16, 2010 4:26 am

ya çok çok özür diliyorumda acaba ne gibi zararı var aracın yayının kesilmesinin zaten aracının yere yakınlasmasını isteyen insan sert olmasınıda göze alır herkezzde bi kesitrme yaptırma falan :D zaten soran insan nerde yaptırabilirim diye sormus yaptırıyım mı diye sormamıs ki :) ankarada nerde yaptırabiliriz bu işlemi ?
büyük hayran!...
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #18 gönderen kadircan » Prş Ara 16, 2010 5:50 pm

yaylar belli başlı kiriterlere göre yapılır,siz yayı kestiğinizde orada sadece bir pul görevi görür,yani işlevsiz bir metal olur,o nedenle daha kısa bir yay almanız faydalı olur,

he halen kestireceğim diyorsanız bence hayat sigortasıda yaptırın, :)
vw Ozan
Vosdost

Mesaj #19 gönderen vw Ozan » Pzr Mar 27, 2011 10:43 pm

cok abartılmıs bence bu konu kullandıgından daha ınce yanaklı bı takım lastık al cıkmacıdan orjınal yay al tanesı 40 lıra dusurmek ıstedıgın kadar kestır ve montajını yap yere cok basmaaracı kesınlıkle kule gergısı sart bılgın olsun yere basmaktan vaz gec olmaz gıbı bırsuru yorum okudum arkadaslar kesınlıkle bu kadar karamsar olmayın bu arabalarda bı yay kesmek herseyı bozan dosnusu olmayan bısey degıl yere basmıs her araba gıbı buda cukur veya benzerı bı durumda vurma yapabılır herseyın bedelı var bende coılover var 20cm kadar yere basabılıyorum eger ımkanın olur bulursan cok daha ıyı olur ama ben arkandayım bu konuda kesme bıcme aracı tak sok kısmında ne yaparsan gerı donusu en kotu ıhtımal sana tecrube olacaktır ....vwOzan
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost
Vosvosumun adı: SEVİMSİZ

Mesaj #20 gönderen yunusbatmaz » Pzr Mar 27, 2011 11:21 pm

Yay kesmenin zararları saymakla bitmez..Ben her ikisinide kullandım yayı kesilmişi ve orjinalini de..ve kendi aracım dingilli sistem...Yay kesmek istiyorsan gayet tabi kesebilirsin çok basit bir işlem hangi motor vs modifiye işiyle ilgilenen ustaya gitsen yapar..Ama önemli olan sana dönüşü..Viraj hakimiyetin azalır..aracın esneme kabiliyeti azaltığı için kulelerde ve araç ta esnemediği için vuruntu yapmaya başlar..Yayı kesik Tofaşlar kule patlatır belki durmuşsundur..Bunların dışında arkaya 1 kişiden fazla koyarsan tekerler çamurluklara sürme yapmaya başlar her esnemede..aracı her kasiste sakin ve yavaş bir şekilde geçirmen icap eder..çünkü esneme kabiliyeti yoktur..Ama görüntü konusunda birşey diyemem alçak araçlar güzel görünüyor o zevk meselesi..eğer ki zevk için biniyorsan öyle araç diye bakıyorsan vosvos a kes gitsin düşünme gerisini..Ama yok yıllar boyu seninle olacaksa kesmemeni tavsiye ederim..

Profesyonel olarak da yaylı sistemi düşürmek maliyet ister...Yapanlar yok mu var yaptılar..sağlıklı bir şekilde düşürebilecek limite kadar indirdiler ve bin tl ye yakın masraf çıktığını hatırlıyorum..Ama belli kriterler ölçüsünde işin ilmini bilerek yaptıkları için spor bir performans elde ediyorlar..Ve deli gibi sürüyorlar sıkıntısızca :)
ResimResim

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: İncİ ve 1 misafir