lastik ömrü ??

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
tospick
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Tospick

lastik ömrü ??

Mesaj #1 gönderen tospick » Çrş Haz 08, 2005 7:59 pm

şimdi dostlar benim vosun lastikleri alınanalı yaklaşık 1,5 sene oldu lastiklerim dunlop'un 185'lik 4 mevsim lastiği.. bildiğim kadarıyla bizim bu lastikleri iki senede bir değiştirmemiz isteniyor ayrıcada zannedersem lastikle 30.000 km yol yapılıyor deniliyor?? bunlar tamamen bir kapitalist düzende tüketime yönlendirme midir? yoksa bilmediğim bir yerden lastik eskimekte midir??

ek olarak bunu yazmamın nedeni; akkopru migrostaki dunlop çalışanları buldukları her dunlop lastiği kullanan aracın diş derinliğini yazmışlar, benim 3 lastik 6 mm kalınlıgında bir taneside 6.5 mm kalınlıgında.. yasal limit 1,3 mm, lastik değişimi için gereken ise 1,6 milim..ben bu kullanmayla gidersem lastiklerim yaklaşık 5 sene rahat kullanacam??acaba bu iş içinde başka bir iş mi var??

saygılar
Gürel OKTAY :cool: :-D

[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #2 gönderen [ WOLF ] » Çrş Haz 08, 2005 8:48 pm

Gürel senin lastikler traktör lastiği gibi o dişler nası eriyecek .. Kullanım çok önemli ercü gibi cavlatarak kalkar sıfırlar sekizler çizersen 2 ayda bi lastik değiştiririsin.. :cool:
Er_cU

Mesaj #3 gönderen Er_cU » Çrş Haz 08, 2005 9:36 pm

KİİMMM BENMİ CAVLATIYORUMMM:??? ÇOK AYIP...

bu arada benim yeni aldığm dunloplar o kadar 0 a ve yanlamaya iyi dayanıyor

BEYAZ DİİŞŞŞŞ SAKİİNNNNNNNNNN :-(
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Çrş Haz 08, 2005 10:42 pm

slm.gürel o diş derinliği ölçme işlemini benim lastiklerimede yapmışlar.bende toyo var.yani o olay dunlop kullananlara özgü değil.neyse bende çıkan değerlerde garip
3 lastik 6 mm.bir tanesi 4 mm.
birde lastik değişimi sadece diş derinliği ile ilgili değil.o da öenmli ama lastiğin kauçuk malzemesi zamanla kuruyup çatlıyor ve diş derinliği olsa dahi gerekli yol tutuşu sağlayamıyor.bu durumu düşünerek 2 senede bir değişim tavsiye ediliyor.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Tosbağa » Prş Haz 09, 2005 12:00 am

Valla ben şunu söyliycem Dunlop benim bildiğim sert lastik ve ömrü daha fazla ama yumuşak lasik kullanan arkadaşların illa daha erken biticektir lastikleri.... Bilmiyorum yanılıyorsam düzeltin.
Saf Alman Cemile... :D

Resim

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir