taban çürümelerinin nedeni

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mustafaakin
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ayşe

taban çürümelerinin nedeni

Mesaj #1 gönderen mustafaakin » Çrş Oca 05, 2011 10:50 pm

nemli bir iklimi olmayan konya ilinde ikamet etmekteyim. geçenlerde havanın yağışlı olmadığı bir süreçte vosvosuma bindim arka paspasları çırpma ihtiyacı hissettim paspasları kaldırdım birde ne göreyim sırılsıklam... e o tabanda elbet birgün çürür bu durumdan kurtulmak için sanıyorum ki tamamıyla hava geçirmez bi vosvos yapmak gerek yoksa uzun vadede çürümeler kaçınılmaz olacaktır.

Resim
aslah
Vosdost

Cvp: taban çürümelerinin nedeni

Mesaj #2 gönderen aslah » Sal Mar 15, 2011 1:29 am

selam ,önce suyun nerden geldiğini bulup delikleri kapatman lazm ,bitane cam sil kutusu alıp suyu doldur sonra vosun altından su gelebilcek yerlerden sıkıosn bol bol içeriden bi kişide kontrol edip delik yerleri işaretliyor,delikleri kaynakla kapatıp , pütür , zift gibi koruyucularla boyarsan uzun süre sağlam tutarsın :) kaynak bulamam yaptıramam öğrenci işi olsn dersen silikonla yada macunlada gecici olarak kapatabilirsin ama onu sık sık kontrol etmek gerekiyor biz öle yapmıştık :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Sal Mar 15, 2011 10:41 am

vosvosunuzun sürekli göz, kulak ve elle kontrolünü yapın...her yola çıkışta, her yoldan dönüşte, yağmurlardan sonra...ne kadar erken farkederseniz o kadar ucuza çıkarsınız işin içinden.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #4 gönderen serdarbuğan » Sal Mar 15, 2011 11:23 pm

slm.bende de benzer bir sorun var yağmurlu havalarda sol arka paspasın altında su birikiyor sanırım çamurluğun gövdeye bağlandığı noktalardan su alıyor :kötü:
Resim
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen kadircan » Sal Mar 15, 2011 11:31 pm

vosvoslarınıza silikon ve geçici olsun diye macun sürmeyiiinnnn......

para yoksa boşver açık kalsın daha iyi,
aslah
Vosdost

Mesaj #6 gönderen aslah » Çrş Mar 16, 2011 12:38 pm

açık kalsında ayaklar ve vosvos su içindemi kalsın :) ucuz ve pratik çözümler vosvoslarda sık sık yapılıo zaten.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #7 gönderen vosbik » Çrş Mar 16, 2011 2:05 pm

slm.vos 1303 olduğu için ön ızgara su tahliye hortumundan kaynaklı olabilir.cam kenarları anten yuvası çamurluk bağlantı noktaları vb sorun teşkil eder.bu noktalara bakılırsa sorun çözülebilir.(su inanılma zbir şekilde vosun içerisinde yürüyor bilgini olsun.önden giren su arkaya toplanır.)
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #8 gönderen kadircan » Çrş Mar 16, 2011 11:06 pm

su camdan geliyorsa contasını değiştirirsiniz,ön ızgaradan geliyorsa o bölgeyi temizlersiniz veya hortumları temizlersiniz,sonuç olarak silikona veya macuna vereceğiniz paradan az daha pahalı olur ama sağlıklı olur,

kimse kusura bakmasın darılmasın ama bu araçları seviyorsanız biraz nazına katlanıp onlara bakacaksınız sevmiyorsanız satacaksınızki ne siz üzülüp soğuyun nede onlar çürüsün,

silikon ve macun siz ne yaparsanız yapın altında su barındırır ( mesleğim gereği kendilerini iyi tanırım ) ve o bölgenin daha çok çürümesine neden olur,benim vosvosuma zamanında heriki şekilde müdehale edilmiş sonuç ön dingil komple değişti,diğer silikonlu yerler ben arabayı sökmeye başlayalı dört ay kadar olmasına rağmen halen ıslak ve su doluydu,

yani ucuz dediğiniz çözümler aslında hiç ucuz değil :)
aslah
Vosdost

Mesaj #9 gönderen aslah » Prş Mar 17, 2011 7:50 pm

valla parası olana kolay gelio kesip kaynaklamak öğrencilik hayatında 2 tl lik bi silikonun ayaklarınızı ıslatmamasına paha biçilimez :) bizde bilioruz parça değiştirmeyide gel gelelim bulunduğumuz yerde ne parça vardı ne tamirci 30 senedirde aileden olan vosvos tıkır tıkır çalışıo, bakmayı bilmek isteyen varsa gelir görür öğrenir kimse kusura bakmasn.
mustafaakin
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #10 gönderen mustafaakin » Cum Mar 18, 2011 1:52 am

ben kendimi çok yanlış anlatmışım galiba bunu farkettim :D ben geçen yaz bütün çürük çarık bölgelere kaynak yaptırmıştım ve vosum yerinden hareket etmediği bir günde yağısın olmadıgı bi günde arka paspasın altında su kabarcıkları vardı metal suyu biyerden çekip topluyo galiba dikkatli olmak lazım
Resim

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir