Mangels Jantlarım Paslanıyor

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Greed
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mangels Jantlarım Paslanıyor

Mesaj #1 gönderen Greed » Pzt Şub 07, 2011 10:49 am

Arkadaşlar aracımdaki mangels jantlarım iç bükey kısımlarında paslanma başladı.Antipas bile kullandım ama önüne geçemedim birtürlü :ağla: .Jantları temizleyebilmenin bir yolu varmı, yada yeniden temizlettirebileceğim biyer önerilerinizi bekliyorum .

vosvosserdar
Vosdost

Cvp: Mangels Jantlarım Paslanıyor

Mesaj #2 gönderen vosvosserdar » Pzt Şub 07, 2011 6:21 pm

valla haftada bir gün falan kullanıyorsanız engelleymezsiniz.ben mazotlu bezle siliyorum nikelajlar harika oluyor ve en az 2 ay pas olmuyor.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Mesaj #3 gönderen tolga ataman » Pzt Şub 07, 2011 7:48 pm

sürekli binmek mi lazım ?
büyük hayran!...
Kullanıcı avatarı
hsynprlk
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ZÜHTÜ

Mesaj #4 gönderen hsynprlk » Pzt Şub 07, 2011 8:04 pm

sarı pasta die bişey var onunla yapıyordum öceki vosumun jantını tamponunu bi dene istersen oto boyacılarda bulunuyor onlar çizik kapamak için kullanıyorlar sarı pasta demişlerdi bana kahverengimsi bişey ama cok etkili..
Greed
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Greed » Sal Şub 08, 2011 9:19 am

vosvosserdar yazdı:valla haftada bir gün falan kullanıyorsanız engelleymezsiniz.ben mazotlu bezle siliyorum nikelajlar harika oluyor ve en az 2 ay pas olmuyor.

Sürekli binmek bukadar etkilemez sanırım. Ben hergün işe gidip gelirken kullnıyorum, sadece ankaradaki kar zamanı 2-3 gün kullamadım.

hsynprlk yazdı:sarı pasta die bişey var onunla yapıyordum öceki vosumun jantını tamponunu bi dene istersen oto boyacılarda bulunuyor onlar çizik kapamak için kullanıyorlar sarı pasta demişlerdi bana kahverengimsi bişey ama cok etkili..

Söylediğiniz sarı pastanın markasınıda yazarmısınız ne söyleyipte almam gerekiyor. Ben gaz yağına kadar götürdüm artık deneyip duruyorum :)
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #6 gönderen vosvosserdar » Sal Şub 08, 2011 11:25 am

ben iddalıyım vosvosa haftada bir gün falan binerseniz illa pas oluyor.ben bunu kaç defa yaşadım.ben hergün kullanıyorum ve bazen 1 hafta hiç binmediğim oluyor bir abkıyorum hemen pas olmuş.ama hergün binersem 2 ay pas olmuyor.bilimsel açıklamasına gelince belki güneş belki rüzgar bir şekilde pas oluşumunu enggeliyor diye düşünüyorum.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #7 gönderen vosbik » Sal Şub 08, 2011 6:12 pm

bilimsel açıklamasını bilmem ama bir atasözümüz olayı açıklamış: işleyen demir ışıldar. :)

üzerinde toz kir vb birikmiyor o yüzdende kolay kolay paslanmıyor.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
hsynprlk
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ZÜHTÜ

Mesaj #8 gönderen hsynprlk » Sal Şub 08, 2011 7:24 pm

Greed yazdı:
vosvosserdar yazdı:valla haftada bir gün falan kullanıyorsanız engelleymezsiniz.ben mazotlu bezle siliyorum nikelajlar harika oluyor ve en az 2 ay pas olmuyor.

Sürekli binmek bukadar etkilemez sanırım. Ben hergün işe gidip gelirken kullnıyorum, sadece ankaradaki kar zamanı 2-3 gün kullamadım.

hsynprlk yazdı:sarı pasta die bişey var onunla yapıyordum öceki vosumun jantını tamponunu bi dene istersen oto boyacılarda bulunuyor onlar çizik kapamak için kullanıyorlar sarı pasta demişlerdi bana kahverengimsi bişey ama cok etkili..

Söylediğiniz sarı pastanın markasınıda yazarmısınız ne söyleyipte almam gerekiyor. Ben gaz yağına kadar götürdüm artık deneyip duruyorum :)

İNAN ONU HİÇ BİLMİYORUM AMA SANKİ CBS DİYE HATIRLAR GİBİYİM AMA EMİN DEĞİLİM Bİ SORMANDA FAYDA VAR MALZEMECİLERE..
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #9 gönderen kadircan » Sal Şub 08, 2011 8:02 pm

pasta yüzey aşındırıcı bir maddedir,o nedenle yüzeydeki çizik yok olur,nikelajlı yüzeyde veya boyalı yüzeyde pastayı mümkün olduğu kadar sadece hasarlı kısımda ve az kullanın,sağlam yüzeyde kullanmayın

pasta yerine çbs teflonlu veya çbs silikonlu cila kullanın derim,
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #10 gönderen orko » Çrş Şub 09, 2011 9:23 am

her gün binmesen de hemen her gün temizle sil bakımını aksatma. kış aylarında paslanma normal.
stresss...

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir