jant kapağı nerden bulabilirim????

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ysncfc
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TİGER

Cvp: jant kapağı nerden bulabilirim????

Mesaj #11 gönderen ysncfc » Cmt Eyl 24, 2011 8:13 pm

Resim
evet jant göbekleri yaptırdım ama biraz hüzünlü oldu gibi baştan beklediğim gibi olmadı ama bir çaresini buldum ve sizlerle paylaşıyorum saçtan yapılmıştır sıvılama tekniyle yapıldı ve biraz büyük 1,2 mm bir payla bu yüzden bunu bir şekilde janta yerleştircem

Resim
bu yolların ihtiyar delikanlılarıyız ama ruhumuz ve sürücüleri genç.

BU KAPLAN KADAR YIRTICI VE KIRICI OLABİLİRİM
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #12 gönderen gürhan » Cmt Eyl 24, 2011 8:48 pm

düz olanımı hafif eğimli olanımı yaptırdın? yuvasına olmuyormu? oluyorsa o kadarda kötü durmuyor.
ysncfc
Vosdost

Mesaj #13 gönderen ysncfc » Pzr Eyl 25, 2011 8:46 am

gürhan abi düz olanı yaptırdım soldaki yeni sağdaki eskisi yani orjnl
evet yuvasına oturmuyor oturması için jantıla birlikte parçayı götürüp tornacıda etrafına halka yaptırmayı düşünüyorum ve halka etrafında da dört tane bijonların girecek gibi küçük halka yapılırsa bence olur ama bir artarnatifte eksozcuya gidip lehimlemek olur onuda sorucam eğer jantın nikelajına zara vermeden lehim yaparsa süper olur sabit olur böylece janttan düşme ihtimali olamz yani fikir çok
ama jantta güzel duruyor bir ara jant üzerindeki resmi çekip koyarım eskileri sanki bir jantı smnük gösteriyor ama bunu koyunca jant ( tabiri caizse akrasif) duruyor ortasına logo yapılacak ya etiketli yada lehimli olarak 3D olarak bunuda aratırmasını yapılmakta ( ama logo ne olacak belli değil )
Resim

ysncfc
Vosdost

Mesaj #14 gönderen ysncfc » Pzt Eyl 26, 2011 12:01 pm

ysncfc yazdı:gürhan abi düz olanı yaptırdım soldaki yeni sağdaki eskisi yani orjnl
evet yuvasına oturmuyor oturması için jantıla birlikte parçayı götürüp tornacıda etrafına halka yaptırmayı düşünüyorum ve halka etrafında da dört tane bijonların girecek gibi küçük halka yapılırsa bence olur ama bir artarnatifte eksozcuya gidip lehimlemek olur onuda sorucam eğer jantın nikelajına zara vermeden lehim yaparsa süper olur sabit olur böylece janttan düşme ihtimali olamz yani fikir çok
ama jantta güzel duruyor bir ara jant üzerindeki resmi çekip koyarım eskileri sanki bir jantı smnük gösteriyor ama bunu koyunca jant ( tabiri caizse akrasif) duruyor ortasına logo yapılacak ya etiketli yada lehimli olarak 3D olarak bunuda aratırmasını yapılmakta ( ama logo ne olacak belli değil )

resimleri geçtim ama karanlık olmuş daha iyi bir fotoğraf makinesi bulup çekecem

Resimbu resim orjnl kapak
Resimbu ise yeni yapılan kapak
Resimbu önden görüş ( bu arada yeni kapak büyük oluduğu için orjnl kapağı içe koydum ama takılmadı sadece jant nasıl durduğu göstermek için koydum)

lehim veya halka yapmaktan vazgeçtim ben şöyle düşünüyorum ve gözlemlediğim kadarıyla bu kapakları iç içe koysam bir sorun olmaz yani orjnl kapakta jant durcak yeni yapılanda çift taraflı bant yada yapmakta biraz çekindiğim ortalarına civata atıp sabitlemek veya başka alternatif bulup öyle kullanmak istiyorum ve sizden tavsiye bekliyorum

soru çift taraflı bant mı? yoksa ortasına civata mı atmak mı ? sizce daha iyi burda zevk mesele değil bu sorum hangisi daha sağlam olur

( boya yapmayacam jantla aynı renkte biraz daha parlattım mı orjnl gibi olur)
Resim

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #15 gönderen gürhan » Pzt Eyl 26, 2011 9:41 pm

adama ölçü vermedinmi yaptırırken, yenisini yapsın bu kadar uğraşacaksan.... o kadar para vereceğim, ölçüsü yanlış olacak, kullanamayacağım.
çift taraflı bant zamanla düşer kaybolur gider...otoyolda durup alacak halin yok.
vida atsan olur belki ama, eski göbeklerinide bozacaksın sonuçta.
ysncfc
Vosdost

Mesaj #16 gönderen ysncfc » Sal Eyl 27, 2011 12:12 am

gürhan kapağı verdim ölçüsünü baktık kalıp bulurum olmadı başka kalıp yaparım dedi ama fiyat 200 olur dedi ve yeni olduğu için bu fiyat ben yap bir şeyler dedim şimdilik
zten orjnlar eğri tabii böyle bırakmam daha iyisini yapacak biri bulurum şimdilik böyle idare etsin civata atmayı düşündüm ama çift bant iyi fikir küçük orjnlle yenisi arasındaki boşluk 0.12 mm lik yani çift trflı bantlık sorun çıkarmaz bence tabii senin görüşlerin çok iyi gürhan abi bunu kulağıma küpe yapacam
Resim

Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #17 gönderen orko » Sal Eyl 27, 2011 8:22 am

bizim çektiğimiz çileyi başka kim çekiyor ki. vosvos sevdası anlatılamaz bir şey.
stresss...

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir