195 65 15 taktırdım ne yapmalıyım...

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
fırat984
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: NACİYE

195 65 15 taktırdım ne yapmalıyım...

Mesaj #1 gönderen fırat984 » Pzr Eyl 18, 2011 1:39 pm

ARAKADASLAR bende daha yeni 165 65 15 lastıklerımı degıstırmek zorunda kaldım yenı aldıgım lastık ebatı brıdgestone 195 65 15 taktırdım surtunme sorunu yok yanlız 60 km hızı gecemıyorum balansa gıttım yapıldı ama yınede olmadı.tekrardan baktıklarında jantların yamuldugunu duzeltılmesı gerektıgını soyledıler sımdı onları yaptıracam ama eskı 165 lastıklerımde bole bır sorun yasamamısdım sızce jantlar duzledıkten sonra bu sorun ortadan kalkıcakmı 195 65 15 takmam dogrumu.her anlamda tsk ler...

hunterakon
Vosdost
Vosvosumun adı: Maviş

Cvp: 195 65 15 taktırdım ne yapmalıyım...

Mesaj #2 gönderen hunterakon » Pzr Eyl 18, 2011 2:23 pm

büyük ebat herzaman sorun çıkartır eğer şansın varsa 175 65 15 ten büyük bir lastik alma iade et ya 175 yada 185 al 195 tam sağa yada tam sola eğer oynama yaptırtmadıysan değer ki benimki 175 65 15 benimki tam sağa tam sola çevirince hafif yüzeysel sürtüyor
Resim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #3 gönderen serdarbuğan » Pzr Eyl 18, 2011 3:40 pm

195 lastik yüklü bir motorun yoksa yada güçlendirilmiş bir ön düzen yoksa vos için faydadan çok zarar sağlar :olmaz: bir kere motoru yorar aynı şanzumanı yorar çekiş ve yakıt tüketimini olumsuz yönde etkiler ayrıca çamurluklara sürtme sorunu yaratabilir ha güzel durmuyor mu evet güzel duruyor ama sadece güzel duracak diye de yukarıda yazdığım eksileri göze almam doğrusu ama karar senin :ok:
Resim
ysncfc
Vosdost
Vosvosumun adı: TİGER

Mesaj #4 gönderen ysncfc » Pzr Eyl 18, 2011 7:41 pm

bencede arka sürtüyorsa torsiyonu yükseltcen ön ise fazla yük koyma ozman sürtmez ben öyle yaptım arka torsiyonu kaldırdım öne fazla yük koymuyorum şimdi yeni lastikleri küçük ebat alcam büyük ebat motoru fena yoruyor hele insan sayısı full olursa birde trafikte motor ben ölüyorum diyor bence küçült lastikleri
Resim
bu yolların ihtiyar delikanlılarıyız ama ruhumuz ve sürücüleri genç.

BU KAPLAN KADAR YIRTICI VE KIRICI OLABİLİRİM
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #5 gönderen efemm006 » Pzt Eyl 19, 2011 7:36 am

Lastikleri 185 alsaydın pek sıkıntı yaşamazdın.Eski lastiklerinde yamuksa pek hissedilmeyebilir bu durum.Yeni lastik fantın ne olduğunu ortaya çıkarmış olabilir.
Erdi Hasırcı
Kullanıcı avatarı
sinema
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: vosvos kardeş

Mesaj #6 gönderen sinema » Çrş Nis 03, 2013 9:37 pm

arkadaşlar merabalar, ben de yeni bir vosvos aldım ve ilk arabam. çok memnunum ama tekerler 185 olunca sıkıntı yaratıyor(cantlar da 18'di galiba). tek başımayken sorun yok ama arkaya bir hatta iki kişi bindimi lakalarda sürtme yapıyor ve aracın içi de plastik kokuyor. lastik de aşınıyor haliyle ve tat vermiyor. sizce dört yeni teker ve jant almaktansa arkayı yükselttirsem nasıl olur, yol tutuşu azalır mı araçta? bu arada yükselttirdiğim zaman kaç santim yükselttirmeliyim? sonuçta araba yüklüyken ve yaylandıkça gene sürtme yapmaz mı?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #7 gönderen gürhan » Prş Nis 04, 2013 9:57 pm

sinema yazdı:arkadaşlar merabalar, ben de yeni bir vosvos aldım ve ilk arabam. çok memnunum ama tekerler 185 olunca sıkıntı yaratıyor(cantlar da 18'di galiba). tek başımayken sorun yok ama arkaya bir hatta iki kişi bindimi lakalarda sürtme yapıyor ve aracın içi de plastik kokuyor. lastik de aşınıyor haliyle ve tat vermiyor. sizce dört yeni teker ve jant almaktansa arkayı yükselttirsem nasıl olur, yol tutuşu azalır mı araçta? bu arada yükselttirdiğim zaman kaç santim yükselttirmeliyim? sonuçta araba yüklüyken ve yaylandıkça gene sürtme yapmaz mı?

Lastiklerin 185 olması sıkıntı yaratmaması lazım. Ön tekerin manevrası esnasında biraz ağırlaşma yapabilir ama arkaların sürtmesi tuhaf. Jantlarınızın normalde 15 olması lazım...18 i sığdırmak zor olur sanırım... Normal ebatta jant ve lastik ile sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum.

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir