Paint Zoom ile vosvos boyamak?

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Cvp: Paint Zoom ile vosvos boyamak?

Mesaj #11 gönderen vustang_muscle » Pzr Eyl 25, 2011 7:42 pm

-Ben kendim söktüm çok çok az bı vakıt alıyor camurluk vıdaları ısıtıp sogutulduğunda çok kolayca sökülüyor aracın uzerınkı boya ve macun mıktarına gore komple kazınmalı yada kazınmamalı ancak bı aracı ya tam ya hıc toplamayın eger kı ustten yaparsanız ısınız ılerde cok zorlasıcaktır :) benım aracmda cok macunlu yer cıktı ve kazıdık macun kalmasın dıye dunya çekiç işi çıktı çıktı ama aracta ıcıme siniyor illa kupa şase ayırın demıyorum ama bu sadece bı tavsıye :)

oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #12 gönderen orko » Sal Eyl 27, 2011 8:27 am

maddi açıdan sorun yoksa bir seferlik iş yapmanı öneririm. kaporta boya usta bir elden tek seferde çıksın uzun yıllar başın ağrımasın. hani nasıl örnek vereyim paint zoom ile vosvos boyamak satır ile traş olmak gibidir. olur mu olur ama.....
stresss...
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #13 gönderen mahoni38 » Çrş Eyl 28, 2011 2:07 pm

Daha önce bu işi arastırmıs biri olarak diyorum paint zoom ile boya yapılabilir ama değmez. Benim paintzoom um var. duvar boyayım dedim tıkandı ucu içine su doldurdum onla bastım açmadı ucunu yani doğru düzgün duvar bile boyayamıyor veya cabucak tıkanıyor (Bende öyle oldu) velev ki reklamda pasto tahta boyuyorlar tahta boyaları cok ince oluyor. sanayide metal boyayan birini görmüştm bu cihazla ama o ferforje metali boyuyordu. araç boyarken tabancanın 1.8 uclu veya 1.7 uclu olması bile sonucu cok değiştirirken kaç mm ile boyadığı belirsiz bi cihazla araca dalmak yazık olur. Biz kayseride 650 tl tosba boyatıyoruz cok uzak değilsen atla gel boyat git.

2. paint zoom a 60 70 verecine kompresör kiraya verenlerden kiralayabilirsiniz veya bir kompresör 2. el 100 lt 125 tl falan yavas yavas yapılırsa bi de aynı renge boyanırsa sorun olcağını sammam ama üstten bile boyayacaksanız camları sökün. (söktürün)

idare eder bir boya ile 1 yıl sonra tekrara kötü hale gelen bir işe 2 gün ve 400 tl para harcamaktansa 3 yıl solmayacak bir boyaya 1000 tl vermek daha karlı.
Ama satmak için boyatıyorum dersen o zaman alacağın adama yazık etme hiç boyatma hiçde uğraşma derim. benim arabam bus 500 tl boyanmıs adam kalın uclu tabanca kullanmıs kolay olsun diye dümdüz o sıfır araba daki boya yok. püpür pütür 2.sınıf boya olmus oysa 800 verse süper boya yaptırırdı. paradan kacacağım derken daha cok para harcayıp bi de sonucun kötü olma ihtimali hep vardır. derler ya ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye. o misal.

onun dısında elektronik boya makineleri ile arac boyayan biri de vardı forumda ama o bosch un cihazını kullanmıs. sonuc güzeldi resme bakmıstım. lakin o sadece tampon boyamıstı. arabanı kendin boya o ayrı ama paint zoom olayın kandırmaca boyutu zaten 200 tl lerden 69 a kadar düşülmüş bir şeyden hayır gelmeyeceğini sizde taktir edersiniz.
Ama ahsap boyama vernikleme veya ilaçlama için uygun ya da benim gibi motorunu pc temizlemede kullanırsınız süpürge niyetine
En son mahoni38 tarafından Çrş Eyl 28, 2011 2:09 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #14 gönderen hunterakon » Prş Eyl 29, 2011 8:30 am

çok haklısın aslında 200 tl lik profesyonel bir ürünü 60 tl ye indirgeyip aynı işi görür demek biraz saçma
2 yerde ufak çürük var ve kapılarda çizikler sadece çürükler için(daha fazla çürümesin diye) kazıyıp macununu çektim özel bir sprey boya var içine araba boyası koyuluyor(met.mavi,lokal boya olacak yerler için)
500gr (yaklaşık) 20 tl onlardan alıcam macun çektiğim yerlere fısfıslıyıcam amacım görüntüyü güzelleştirmek değil çürümeyi en aza indirmek çünkü her yağmurda her aracı yıkamamda daha da çürüyor.(aşşağı doğru şişmeye başlamıştır çamurluk üstü) kapılardaki çiziklere ancak zımpara çekip ince bir macun ile o boyadan kullanacağım harcasam harcasam 100 tl ye maal olacak beni 1 yıl idare etse yeter seneye yaz a boyatacam(askerlik olmassa eğer)
Resim

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir