VW firmasının önerdiği lastik ölçüsü en yakın lastik.

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vw13001969
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

VW firmasının önerdiği lastik ölçüsü en yakın lastik.

Mesaj #1 gönderen vw13001969 » Cmt Şub 11, 2012 9:15 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni üyeyim.
Herkese sevgiler saygılar.
Yazımın konusu ; 'Volkswagen in Orijinal Ölçüdeki Lastiklerini Kullanalım! '
Hava atmak için ya da bulamadım bahanesi ile içimizdeki yarış arabası lastiği heyecanımızı yenelim..
Ya da ' VW kaplumbağaya süper yakışıyor' gibi söylemleri bir kez daha düşünelim.
VW 1300 aracım var.Uzun yıllardır lastiklerini değiştirmemiştim.
Üzerinde 165 15 vardı.Malum araçlara en doğru lastik aracı üreten firmanın önerdiği lastik tipi ve ölçüsüdür.
Bundan yola çıkarak orijinal ölçüye en yakın ölçü olan 165 80 15 R lastiklerden aldım.
İnanılmaz derecede memnunum.Aracın kendi çamurluk özelliklerine uyumlu harika göründü.Viraj,yol tutuş,ses gibi bir çok konuda mükemmel.
Burada reklam firma ismi vermek yasakmış.Forum kurallarında okudum.O nedenle sadece
hammaddesiyle mühendisliğiyle yüzde yüz bir TÜRK markası olan bir lastik demek durumundayım.
Ülkemizde bir zamanlar devlette olan petrol kimya türevlerini üreten dev kuruluşun bünyesinde vatan kokan millet kokan ülke sevgisi kokan dışa bağımlılığı yok eden özgüvenimizi tavan yaptıran şimdilerde gene devletteymişçesine iyi yönetildiğine inandığımız (şu ana kadar kötü bir imajına raslanmadı sanırım emin değilim ama) özel bir kuruluşta..
Bu yazının amacı Volkswagen beetle ın nasıl yazıldığını bile bilmeyen bazı sahiplerinin çok az araca nasip olan tüm özellklerini bozup bu sanat eseri arabayı mahvedip maymuna çevirmelerinden artık bıkmış olmamız..
Ey aracın orijinalliğini bozan arkadaşlar; bu tür özel otomobillerin orijinalliğini bozarsanız ya da satın aldığınızda var olan komik aksesuarları kötü çirkin bir takım modifiye unsurları kaldırmıyorsanız Volkswagen hayranı değilsiniz !!
Bu tarz otomobiller orijinal özelliklerini koruduğunuz müddetçe gerçektir güzeldir,caddede bulvarda insanların dönüp hayranlıkla izlediği bakılası araçlardır.Yoksa modifiye adı altında mahvedilmiş bir sürü Volkswagen var.Bir sürü.Anadolu yu gezin bir sürü.Nelere benzetmişler.Aman allahım..
Lastikleri özellikle söylüyorum;şu an çok üst düzey araçların lastik edatları büyüktür.
Ve üretildiği dönemde gerçekten üst düzey mühendislikle ortaya çıkarılmış Volkswagen kaplumbağa nın anahtarı bile otomatik jikle olması bile lastiklerinin büyük jant olması ayrıcalığının yanında sadece başlangıç mükemmellikleridir.Eskiden anahtarı motorsiklet anahtarı gibi uzun diye dalga geçerdi bilmeyenler ama şimdi bakın güvenlik ve kilit-kombinasyonu konularından ötürü günümüzdeki otomobillerin anahtarları Volkswagen in anahtarları gibi uzundur.
Bahsettiğim lastik için arama motorlarına yüzde yüz TÜRK lastiği diye girerseniz bulursunuz..
Aracın üretici firmasının önerdiği lastik sadece bu firmada bulunmakta.Ve lastiğin adını yazıp arattırırsanız birçok kişinin lastikler hakkında çok olumlu hatta enteresan övücü cümlelerle bahsettiklerini okuyacaksınız.

Kısaca bilgimiz olsun diye yazmak istedim
Saygıalr Sevgiler.

izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Cvp: VW firmasının önerdiği lastik ölçüsü en yakın lastik.

Mesaj #2 gönderen izustun » Pzr Şub 12, 2012 11:03 pm

Bu konuda bende biraz dertliyim.bizim antalya'da semoş restorasyona gittiğinde ben istanbul'daydım.sadece genel olarak orjinalinin bozulmamasını istedim.aslında çokda iyi yapmışlar çok beğendim fakat ebatlarını bilmemekle birlikte ebatları eski orjinal ebadından kalın aslında.eski jantları çürümüştü aynısını taa ankara'dan bulup getirtmişler...
fiyat yazmak doğru olmayabilir fakat pm'den bu lastiklerin dördünün fiyatını atabilirsen sevinirim.
Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Pzr Şub 12, 2012 11:15 pm

aramıza hoş geldin vw13001969...yazdıklarından genelde hepimiz dertliyiz ama, elden gelen bir şey yok maalesef...Bazı arkadaşlar vosvosu vosvosluktan çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

söylediğin gibi 165/80/15 en uygun lastik..hatta 155/80/15...ama155 artık yok...marka verebilirsin sıkıntı yok, beğenen alır, beğenmeyen almaz...petlas kullanan arkadaşlar var, memnunlarda.

bol paylaşımlı forumlar dilerim.
vw13001969
Vosdost

Mesaj #4 gönderen vw13001969 » Sal Mar 20, 2012 7:13 pm

Çok teşekkür ederim..Hoşbulduk.
Evet yazdığım lastik Petlas tı.Madem yazmak serbest teşekkürler.Bu firma çok harika.Ben istediğimde internetten yazdım hemen cevaplamışlardı.'Bir takım kaldı' dediler.Yani dört adet.Bende rica ettim firma yenisini çıkardığı zaman - bir ay sonra yenileri banttan çıkacak demişlerdi- haber vermeleri konusunda.Ve bir buçuk ay sonra mesaj attılar.Lastikleri aldım.Süperler.Gerçekten.Sessiz,virajlarda şaşırtıcı derecede üst düzey performansı.İnsan güven içinde sürüyor savrulup kaymayınca.Çok çok yüksek hızda değil tabii.Lastiklerin taban desenlerinden anlaşılıyordu zaten daha takmadan usta 'nereden aldın kaliteli mal 'falan diye ismine bakındı çevirdi hemen.Yani araçta performansı harika.Sonradan öğrendim yurt dışında Meksikaya kadar lastik satışları varmış.Ondan ötesi TÜRK hava -kara kuvvetleri-askerimiz tercih etmişse lastikler kalitelidir zaten.Ve şaşırtıcı olan bu lastik arama-uğraşma-yağmurlu havalarda didinme durumlarından ötürü yolda yürürken arabaların lastiklerini inceleme gereksiz durumu başladı bende.Ve farkettim ki oldukça çok sayıda vatandaş bu petlas tan satın almış.Enteresan.Reklamlarıda çoğalmaya başladı.Kısaca çok iyi bir lastik.
Selamlar.Sevgiler.

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir