ince stepne lastiği vosvosa nasıl olur

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

ince stepne lastiği vosvosa nasıl olur

Mesaj #1 gönderen ismiil » Çrş Nis 25, 2012 3:49 pm

arkadaşlar malum lpg li araçlar için çok hoş tasarımlı ince stepneler çıktı. çelik jantı aratmayacak güzellikte ve 15' - 16' jant lastikleri var, fakat vosvos lastiğinin yarısı kalınlığında motosiklet lastiğinin hemen hemen 2 katı büyüklüğünde acaba vosvosa uygulasak 16' boyutta hem güzellik hemde vosvosun yere temasını azaltarak yakıt tasarrufu da elde edilebilr mi acaba diye düşündüm. yahut o jantları uydurup vosvos lastiği takarak ( lastik dışa biraz bombe verecek s320 mercedesler gibi) güzel bir görünüm elde edilebilir mi?

fiyatları şimdilik tavanlarda yalnız farkındayım. örnek olarak aşağıda ki linki veriyorum.

http://www.incestepne.com/?newUrun=1&Id=233416&CatId=bs154887&Fstate=&/ince-stepne

İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Cvp: ince stepne lastiği vosvosa nasıl olur

Mesaj #2 gönderen kadircan » Çrş Nis 25, 2012 5:36 pm

bu jantları gündelik sürekli kullanamazsınız, bu jant üzerinde uzun süre yol alınmıyor sadece en yakın lastikçiye gitmek üzere tasarlanmış lastiklerdir, heleki ikinci söylediğiniz şeyi hiç aklınızdan geçirmeyin
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Çrş Nis 25, 2012 9:19 pm

Vereceğim cevap için kusura bakmayın, alınmayın...Jantın üstünde 50 km hız limiti koymuş yapan adam...şimdi onu görmezden gelipte bunu vosvosuna taktın diyelim, gaza bastın, yüz km hızı geçtin (geçtiğini varsayıyorum ilk virajda yolun dışındasın zaten) diyelim, frene bastığında o motorsiklet tekerleri ile minimum 1 tonluk aracı nasıl durdurmayı düşünüyorsun.

araç kullanmak matematik ve fizik bilgisi, aynı zamanda bu bilgileri değerlendirecek pratik zeka ister...Sonra trafik kazalarında dünyada niye bir numarayız diye sorar dururuz.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #4 gönderen serdarbuğan » Çrş Nis 25, 2012 9:29 pm

dayımın 84 model golf'ü var onda fabrika çıkışı orjinal olarak var bu lastikten ama stepne amaçlı :) yukarıda yazan arkadaşlar başka söylenecek söz bırakmamışlar :ok:
Resim
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #5 gönderen ismiil » Çrş Nis 25, 2012 10:36 pm

birincisi o lastiklerin 50 km hız limitinin olduğunu bilmiyorum bilmeden yazdığım yazımdan belli
ikincisi öneri niteliğindeki yazımı bu kadar dikkate alıp profesörlük neden

vosvoslarımızı güzelleştirmek ile ilgili konu buuuu.

öyleyse bir madde vardı alimunyumyada çelik değil bunlardan daha dayanıklı ve hafif o malzemeden kendimize toplu jant yaptırabiliriz BELKİ... maddenin ne olduğunu ve projeyi paylaşıma sunacağım.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #6 gönderen kadircan » Prş Nis 26, 2012 9:02 pm

arkadaşım bilmediğini fark ettik, ona göre cevap yazdık,senin önerin malesef güzelleştirmekten çok yakıt ekonomisine yönelikti gerekli açıklamayı yaptık,

profösör değiliz ve olmamızda gerekmiyor ama kendi işlerimizde profösör sayılacak kadarda tecrübeliyiz, sana insanca cevap veren insanlara tekrar cevap yazarken benim gibi 2-3 defa oku, düşün ve öyle yaz. bu dediğimi yapamayacaksan ya yazma ya sorma,

bu cevabı yazarken bile anlamsız diyologlar olmasın diye özendim, burası sanal ortam, yazarken dikkatli ol,
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #7 gönderen kadircan » Prş Nis 26, 2012 9:54 pm

bir süredir forumlarda yazmama kararı almıştım, ama güvenlik bakımından önemli olduğunu düşündüğüm için bu konuya cevap yazdım, aldığımız cevaba bakda yardımcı ol neyse,

anlayan anlar, anlamayanlar içinde söyleyecek söz yok
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #8 gönderen ismiil » Pzr Nis 29, 2012 11:41 am

mesleğiniz otomobil mühendisliği sanırım, madem bu kadar bilgilisin daha uygun cümleler kullan ben de cevap olarak bir hışımla ayağa kalkmayım yada yardımcı olma, yazma daha iyi

benim yazımda olabilir mi, nasıl olur gibi cümleler var
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #9 gönderen serdarbuğan » Pzr Nis 29, 2012 9:17 pm

siz bir fikir ortaya atmışsınız olur yada olmaz birilerinin fikrini sormuşsunuz arkadaşlarda size cevap yazmışlar ve yazılan cevaplarda benim gördüğüm kadarıyla sizin düşüncenizle alay eder bir yorumda bulunulmamış yani gerginlik yaratacak bir durum yok ortada zaten bu tarz forumların en büyük sıkıntılarından biride bu.yazarak kendimizi yeterince iyi ifade edemiyoruz.
lastik mevzusuna gelirsek aklınıza yatıyorsa alırsınız ve kendi aracınızla denersiniz gördüğünüz olumlu veya olumsuz gelişmeleride buradan bizimle paylaşırsınız :ok:
Resim
Kullanıcı avatarı
kadircan
Vosdost

Mesaj #10 gönderen kadircan » Pzt Nis 30, 2012 10:21 am

Bir klavye delikanlisi daha. Arkadaş sen ayağa kalmışken beni biraz arastir belki beni biraz tanırsın, hatta orada telefonumda var beni ara konuşalım,

ilk cevabına gayet güzel cevaplar yazılmışken sen kalkıp bizlere " profösörmüsün " diye yazıyorsun bu durumdada hakkettiğin cevabı alısın, daha öncede dediğim gibi işimde proför sayılırım, patentli ve ödüllü projelerimde var ve çok şükür klasik bir arabayı modernize edebilecek veya klasik bir arabayı tam anlamıyla restore edebilecek tecrübemde var.

sen sorduğun soruların birlikde değerlendirildiğinde ne anlama geldiğini tam düşünmemişsin,
ben senin sorularından şunu çıkarıyorum,

sen iki şey soruyorsun,

1-bu ince lastik yakıt ekonomisi yaparmı
2-vosvosuma güzellik katarmı

ve sana gayet güzel cevap veriyoruz,

1- yakıt ekonomisi yapmaz, çünkü bu jant lastiği kullanamazsın, ekonomi istiyorsan orjinal lastik ebadı ve doğru hava basıncı kullanırsın, motorunu bakımlı tutarsın, gaz pedalınada pedalın altında pişmemiş yumurta varmış gibi basarsın, ama yinede günümüz yakıt fiyatlarında bu sana nekadar ekonomik gelir bilemem

2- bu jant lastik vosvosuna hiçççç yakışmaz, sana yakışacak jant hafif alaşımlı ve orjinal lastik ölçülerini kullanabileceğin ve bu jantıda takmak için flanş kullanmayacağın bir jant olabilir.

şimdi yine ayağa kalkmadan önce biraz internette araştır bu soruları başka forumlardada sor bakalım sana ne gibi cevaplar gelecek,

bu arada adam gibi konuşacaksan telefonunu bekliyorum

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir