Arkadaşlar sizlerden acil yardım istiyorum

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
izustun
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Semoş

Arkadaşlar sizlerden acil yardım istiyorum

Mesaj #1 gönderen izustun » Sal May 01, 2012 11:08 pm

Merhaba arkadaşlar
Bu akşam eve dönerken evin hemen aşşağısındaki sokakta talihsiz biz kaza yaptım.bizim buralarda sokaklar oldukça dar daha doğrusu yolun 2 yanına araba park edince oldukça daralıyor.
herneyse tek yönlü sokakta ters yönden gelen bir öküz benim arka tamponun olduğu gibi büktü.boydan boya sürtmüş benim tampon onun arabasına ama en son biryere takıldı ve haliyle
olduğu gibi büktü.tam yanyana geldiğimiz anda ters yönden geliyorsun dedim eliyle s...tir ordan hareketi yapıp dahada gaza bastı haliyle tamponu epey çekiştirdi.
arabadan öyle bir inmişimki zaten direkt adamı dövmeye indim.kan beynime sıçradı.çarpan arabada toyota yaris.içinden 45-50 yaşında 1.70 boyunda bir adam indi.benimde 1.85 boy var adamın üzerine öyle bir koştumki ilk sözü tamam sen haklısın oldu.
herneyse adam suçunu kabul etti ne ise yapılsın dedi.sigortadan yapılacak tabiki.sormak istediğim 1-2 şey var
1.si sanırım anlaşmalı yerler sadece tamir yapıyormuş.ben aslında bizim aşşağıdaki serdar otoya götürecektim ama anlaşmalı yerler listesinde yazan yerler bildiğimiz vw yetkili servisleri.
acaba bunlar bizim vosvoslara bakamı?
2.si tamponlarım orjinal almandı.alındığından beri asla değişmedi tamponları şimdide orjinalinin takılmasını istiyorum bunu nerden bulabilirim?yada orjinalinin takılmaması gibi bir
ihtimal olabilirmi sigorta kapsamında.
bu tamponlar 40 senelik üzerinde en ufak bir pas yok eğer 2-3 yıla paslanırsa takacakları çok üzülürüm.
başka bir araba olsa o kadar umrumda olmazdı ama anneannemin yadigarı vosvosuma bunu yaptılarya çok ama çok sinirlendim.o ses gelince sanki onun değil benim canım yandı
şimdi bunun en iyi şekilde yapılmasını istiyorum
arkadaşlar yarın çıkıp yaptıracağım biraz acelem var yani anladığınız

Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Arkadaşlar sizlerden acil yardım istiyorum

Mesaj #2 gönderen gürhan » Çrş May 02, 2012 7:07 pm

izustun biraz geç oldu cevabım...öncelikle geçmiş olsun, Allah daha büyük kaza vermesin...Tampon konusunda sıfır olarak orjinal bulma şansın yok...Ancak ikinci el olarak, face de yada çıkmacılarda bulursun...oda adı üstünde ikinci el...bakımına özen gösterirsen 2 yıldan daha fazla idare eder merak etme...
sıfır tampon alırsan şöyle bir tavsiyem olur sana...iç kısımlara antipas sürersen paslanma daha geç başlar.
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #3 gönderen uqur91 » Çrş May 02, 2012 10:13 pm

Geçmiş olsun kardeşim. Yardımcı olmaya tecrübem elvermiyor ne yazıkki. İnşallah en az tavizle atlatırsın bu durumu. Eskisi gibi olmaz belki ama içine siner umarım. Geçmiş olsun tekrar.
Resim
izustun
Vosdost

Mesaj #4 gönderen izustun » Prş May 03, 2012 7:18 am

vosvosu dun kaportaciya verdim.daha eksper gelicekmis o geldikten sonra parca bulup baslayacaklarmis falan en az 4-5 gun kaportacida kalacak vosvosum.sonradan farkettim tampon darbe alinca camurluktan cikan baglanti yerlerinide kastirmis ve camurlukla govdenin arasini acmis 1cm kadar.bunuda soyledim kaportaciya ekspere gostermesi icin.ben daha sokaga park edemedigim vosvosumu gittim kaportaciya biraktimya cok canim yandi.cok beddua aldi benden carpan adam.gurhan abi kaportaci dedigin gibi guzel bir cikma tampon buluruz sana dedi.oyle yapacagiz sanirim dedigin gibi.bugun eksper gelirse aramaya baslayacagim ufak ufak.
Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Mesaj #5 gönderen ismiil » Prş May 03, 2012 9:29 am

geçmiş olsun çok üzüldüm umarım isteğiniz gibi düzelir
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #6 gönderen efemm006 » Prş May 03, 2012 11:57 am

Geçmiş olsun.Bu sezon çevrede arka tampon vukuatı çok oldu.Maalesef benimde vosumun arka tamponuna arkadan çarpıldı.Değişim olmadı tamir dediler hiç bi halta benzemedi.Paramız cebimizden çıktı.Eğer tamponda gözle görülür şekilde yamuk kırık v.s. varsa değişim verirler fakat çamurluğu göz ardı edebilirler.Brezilya menşeili kalın sacdan tampon var gayet güzel kullanışlı ondan alabilirsin fiyatı 150 TL dye biliyorum.
Erdi Hasırcı
izustun
Vosdost

Mesaj #7 gönderen izustun » Prş May 03, 2012 7:37 pm

bugün gittim baktım.çıkma tampon bulmuşlar birtane birazda düzeltip cilalanacak sanırım fena olmayacak.çamurlukte birleşim yerlerinden eskisi gibi olmuş.hatta arada paslar vardı onlarda düzeltilmiş.cumartesi gidip alacağım vosvosu.yalnız ufacık bir işlem için 1360tl masraf çıkarmışlar.
açıkçası hiç umrumdada değil zaten o kadar sinirlendimki adama.keşke sigortadanda değilde onun cebinden çıksaydı.ama sigortada ondan bu parayı alır öyle yada böyle.sonuçta zorunlu sigorta mecburen yaptıracak tekrar.
Resim

(o\_!_/o)
izustun
Vosdost

Mesaj #8 gönderen izustun » Cum May 04, 2012 5:15 pm

son durumu söyleyeyim.
brezilya malı tampona bugün baktım kadıköy oto mekanik'te bana hafif ve ince geldi.efemm006 belki senin dediğin başka kalitede bir tampondur.fiyatıda 130tl idi.
birde kaportacı usta çıkma bulmuş birtane.maşallah brezilya tamponun 1.5 katı ağırlığında ve kalınlığındaydı.biraz bakıma ihtiyacı var ama usta vernikleyip parlatırız dedi.
seçme hakkı bana kaldı bende çıkmayı kullanalım dedim.orjinalinden şaşmamak lazım diye düşündüm fırsat varken.umarım yüzümü kara çıkartmaz çünkü üzerinde pek pas olmasada çok hafiften çekiç yemesi lazım gibi.
benim çamurluklarda tamponun ayakları kastırdığından gövdeden 1cm kadar açılmıştı ve arasıda paslanmıştı o paslarda temizlenmiş oda benim yararıma olan kısmı oldu.
fakat 1200tl fatura çıkardılar.açıkçası bence çok kazık.ben max 500tl olur diye düşünmüştüm.ama eksper bu fiyatı kabul etmiş,gerisi beni pek ilgilendirmiyor.burnundan fitil fitil gelsin çarpanın o 1200tl diyorum sadece
Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #9 gönderen big1303 » Cum May 04, 2012 7:44 pm

Geçmiş olsun izustun,yazılanları dikkatlice okudum. Orjinal tamponun Türkiye de olmadığını eksper'e kanıtlasan yurt dışından getirtilemez miydi?Şimdi ustanın önerdiği tamponun da çekiçle düzeltilme durumu varmış,peki bunu ne kadar düzgün yapabilecek,tampon üzerinde dalgalanmalar olmasın buna dikkat et.Ayrıca Bostancı sanayisin de presle bu işi ciddi anlamda yapan yerler olduğunu biliyorum.Orijinal tamponun için bunu araştırmaya bak. Benim de dikkatimden kaçmış konu o yüzden geç cevap verdim,kusura bakma.
izustun
Vosdost

Mesaj #10 gönderen izustun » Cum May 04, 2012 8:32 pm

bostancıda değil vosvos ama oralardan geçerken bir bakarım.tam olarak adınıda biliyormusun abi?
bu arada yurtdışından orjinal getirtemiyorum çünkü güzide sigorta benim arabamın üzerindeki orjinal tamponda olsa orjinalini karşılamıyor,ancak yan sanayi yada çıkma.
bunun için bas bas bağardım ama karşımda bir yetkili yok maalesef.usta karşılamaz diyor sigortada muhattap bulmak zaten imkansız.çıkmayı en iyi hale getirsem başka birşey istemiyorum haliyle.
insanın hem kazada haklı taraf olup hemde böyle işlerle uğraşmak kanına dokunuyor.çarşambadan beri hergün bu işlerle uğraşıyorum.inşallah yarın alıyorum vosvosumu.
Resim

(o\_!_/o)

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir