Dikiz aynaları hakkında.

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
uqur91
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: SU

Dikiz aynaları hakkında.

Mesaj #1 gönderen uqur91 » Sal May 15, 2012 9:06 pm

Öncelikle herkese merhaba,

Benim birkaç sorum var dikiz aynaları hakkında. Yardımcı olursanız sevinirim.
Derdim şu, dikiz aynalarının aynası düz ayna olduğu için çok kör nokta oluyor. Bu da trafikte sıkıntı yaratıyor doğal olarak. Orjinalinde mi böyle yoksa sonradan kırılma vb. şeylerden ötürü düz ayna mı takılmış?
Düz aynayı değiştirip bombeli ayna takan var mı? Yani dış kısmı, çerçevesi aynı fakat aynayı değiştiren var mı? Eğer yoksa ben yapsam ne dersiniz? :)

Resim
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Vosvosumun adı: Abbas

Cvp: Dikiz aynaları hakkında.

Mesaj #2 gönderen mericdurna » Sal May 15, 2012 10:25 pm

madem dikiz aynaları soruldu benim de bu konuda bi sorum var :) aynalarım 100 km/h hızın üstüne çıkarsam veya rüzgarlı havalarda kapanıyor :) bun nasıl bi çözüm bulabilirim acaba?
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Sal May 15, 2012 10:58 pm

uğur maalesef bizim aynalarımızda bombe yok...günümüzde bile halen düz cam olarak çıkıyor...ancak sanayilerde aynacılarda dışbükey cam kesilip takılıyor...ümraniye sanayisinde yapıldığını duydum..hatta yapılmışını gördüm...gayet güzel ve kullanışlı.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Sal May 15, 2012 11:07 pm

mericdurna yazdı:madem dikiz aynaları soruldu benim de bu konuda bi sorum var :) aynalarım 100 km/h hızın üstüne çıkarsam veya rüzgarlı havalarda kapanıyor :) bun nasıl bi çözüm bulabilirim acaba?

meriç senin soruna gelecek olursak, bunun çözümü yine kendi içinde...bende tuhsiyi aldığımda aynalarını değiştirdim...ancak bir müddet sonra rüzgarda kapanma sıkıntısı başladı...çok sıksan kırılıyor, az sıksan tutmuyor...sonra düşündüm bunu yapan almanlar böyle bir aptallık yapmazlar...
(Alman mühendisliğine her zaman hayran olmuşumdur)

eski orjinal aynalarımı çıkardım dolaptan(eski parçalarınızı hiçbir zaman atmayın)...göbek kısmını söktüm dağıttım, baktım farklı bir sistem kullanılmış...içindeki yatak bugünkülerden farklı...Bende eski ayaklarla yeni aynaları birleştirerek kullandım...camı kenarından ince bir maket bıçağı yardımıyla çıkardım, içindeki somunu söktüm, aynı şekilde eski ayağa yeni ayna kısmını taktım...aynayıda tekrar köşelerden silikonla yapıştırdım...artık rüzgarda kapanmayan ama park ettiğim zaman çekinmeden kapatabildiğim aynalarım var...ve 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum...

orijinal aynaların atmadıysan bu şekilde denemeni tavsiye ederim.
uqur91
Vosdost

Mesaj #5 gönderen uqur91 » Sal May 15, 2012 11:16 pm

gürhan yazdı:uğur maalesef bizim aynalarımızda bombe yok...günümüzde bile halen düz cam olarak çıkıyor...ancak sanayilerde aynacılarda dışbükey cam kesilip takılıyor...ümraniye sanayisinde yapıldığını duydum..hatta yapılmışını gördüm...gayet güzel ve kullanışlı.

Cevap için teşekkür ederim Gürhan abi. Sanayiye uğradığımda bakayım bi. Gerçekten herkesin yaptırması gereken birşey bence. :ok:
Arkadaşımda fiat punto var. Tüplü olduğu için genelde okula onunla gidip geliyoruz. Dikiz aynası televizyon gibi maşallah. Otur izle. :) Geçen gün öyle yine aynadan yola bakıyordum aklıma geldi. Foruma bi danışayım dedim. Demek orjinalinde böyleymiş...
Resim
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #6 gönderen mericdurna » Sal May 15, 2012 11:27 pm

malesef orjinal aynam yok. Artik baska bir yol bulmaya calisicam :) arada cami acip aynayi duzeltip devam ediyorum :) boyle idare etsin bakalim :) cok tesekkur ederim bilgi icin gurhan abi
mckn
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -

Mesaj #7 gönderen mckn » Çrş May 16, 2012 3:22 pm

Bence 100 km nin üzerine çıkma Meriç,benim sana çözümüm bu :)
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #8 gönderen mericdurna » Çrş May 16, 2012 5:26 pm

iyi bir çözüm mustafa abi :) teşekkürler :)
şamkuteytsa
Vosdost
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #9 gönderen şamkuteytsa » Prş May 17, 2012 9:56 pm

benm de aynam kapanıyor. sadece solda var da. bu arada şerrefsizim benim aklıma gelmimşti. ben de bombeli ayne taktıracam.
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
uqur91
Vosdost

Mesaj #10 gönderen uqur91 » Cum May 18, 2012 3:15 pm

şamkuteytsa yazdı:benm de aynam kapanıyor. sadece solda var da. bu arada şerrefsizim benim aklıma gelmimşti. ben de bombeli ayne taktıracam.

:)
Resim

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir